Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

O situatie imposibila

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
98 replies to this topic

#91
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View PostAyami, on 17 octombrie 2018 - 13:51, said:

dar Sergiu are aceeasi slabiciune ca mama lui, isi risca familia [poate sa-i imbolnaveasca sau sa ajunga la lucruri urate cu sotia lui] pe motivul ca nu doreste s-o supere pe mama, apoi regreta hotararea,
Sergiu are aceeasi slabiciune ca mama lui = e indoctrinat de o religie falsa care baga oamenilor in cap ideea ca e bine sa te retragi intr-o manastire de-a ei, sa donezi pensia acolo si sa ramai indiferent de conditii (ca asa  "iti duci crucea") . La problema contribuie oricine sustine ca mama lui face bine intorcandu-se la manastirea aia.

#92
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Parerea ta.

#93
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Se darama manastirea daca isi ia pensia, nu? O leaga cu lanturi sau cum o tin captiva.
Pentru ati reface sanatatea trupeasca te duci la spital sau la un sanatoriu de specialitate care te trateaza sau iti amelioreaza boala, nu stai in sanul familiei sa-i imbolnavesti pe cei la care tii, si nici tu nu te vindeci.
Cu sanatatea spirituala e mai delicata treaba.

Edited by Ayami, 18 October 2018 - 10:53.


#94
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

View Postalthea, on 18 octombrie 2018 - 07:29, said:

Știi cum arată azilul acela? Nu de alta, dar eu știu cămine pentru seniori ....

Culmea e ca stiu

#95
sergiu88888

sergiu88888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 13.08.2017

View PostDorel666, on 17 octombrie 2018 - 13:06, said:



. Iar boala nu vine din ziduri, că ar trebui ca toate călugărițele de acolo să fie bolnave, ci din chinul provocat de indecizia ei de a o rupe definitiv cu bogăția lumii.
Sa stii ca si eu m-am intrebat de ce doar mama are boala,iar celelalte nu.
Am stat cu ea si confirm boala.Tuseste atat de tare si expectoreaza ca te intrebi noaptea daca o mai gasesti in viata dimineata.
Bronsectazia a capatat-o de la raceli foarte puternice netratate-aici a gresit-ca s-a expus sa mearga iarna prin zapada etc.,dar nu s-a tratat decat cu ceaiuri si s-a lasat in voia lui Dumnezeu.Cand ai febra 40 grade,pneumonie,pleurizie,apa la plamani iei antibiotic.Ea spune ca nu a luat antibiotic ca sa nu ii dezvolte mai mult micoza pulmonara.
Ea motiveaza ca pe fondul bronsectaziei -dilatarea bronhiilor-a intrat ciuperca din zid si mucegaiul in ea.
Poate a avut si sistemul imunitar slabit pentru ca a tinut posturi foarte aspre. Nu stiu.
Dumnezeu stie de ce i-a ingaduit ei boala asta.

---------
Vestea buna e ca si-a gasit in sfarsit alta manastire unde sa mearga.E construita de directorul unui spital,un om deosebit si cu credinta in Dumnezeu.Are spital foarte aproape.Manastirea e la strada,nu mai e retrasa.Are conditii bune acolo.
E in alt judet. A incercat si pe la noi.Nu au primit-o.Mai greu te primesc daca esti batran si bolnav.

Ma bucur din suflet pentru ea!In sfarsit Dumnezeu a aratat multa mila.Cred ca e cea mai buna varianta pentru ea si pentru toti.M-am rugat mult pentru ea.
Sper sa ramana acolo,ca altfel nu mai are cine ce sa ii faca.Dumnezeu a avut mila de ea.

Edited by sergiu88888, 19 October 2018 - 12:57.


#96
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Happy end! Posted Image

#97
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

View PostTsunnnami, on 17 octombrie 2018 - 23:41, said:

Eu am cunoscut prieteni care si-au dus mama la azil si s-a erminat cu vizitele.
Ii invidiez ca pot face asa ceva
Și eu am dus-o pe mama la “azil”. Pun ghilimele, pentru ca e cămin privat.
O vizitez in fiecare săptămâna, pentru 5-10 minute in schimb.....


#98
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
in primul rand nu inteleg de ce ai duhovnic ? nu esti capabil sa citesti biblia singur ? ce as face eu...as respecta legea lui Dumnezeu si fara frica mi-as chema mama acasa...pentru ca Dumnezeu te freaca cand faci pacate, cand incetezi apare linistea..mi-as trata mama ca pe un aproape care are nevoie de ajutor

Edited by legit10, 09 November 2018 - 22:02.


#99
sergiu88888

sergiu88888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 13.08.2017
Am scris  pe forum. Mama e bine acolo unde s-a dus acum.

Urmeaza un tratament medical serios. La manastirea unde se afla acum are conditii bune pentru boala ei.

Si in primul rand, e mult mai linistita sufleteste.

Edited by sergiu88888, 11 November 2018 - 19:03.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate