Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Humax Digi+C HD4 + Catch Up (cunoscută ca Arhivă la Telekom sau Replay la UPC) .

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
330 răspunsuri în acest subiect

#73
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.238
  • Înscris: 22.02.2017

 catalinman, on 27 aprilie 2017 - 22:38, said:

Se pare ca functia de Catch Up (cunoscuta ca Arhiva la Telekom sau Replay la UPC) se va extinde la urmatoarele canale:
Kanal D HD, Realitatea TV, Digi World HD, Digi Life HD si Digi Animal World HD.
Asta pe langa Digi 24 HD, Digi Sport 1 HD, Digi Sport 2 HD, Digi Sport 3 HD, Digi Sport 4 si Da Vinci Learning.
[...]
E trecut Kanal D HD cu functia noua, dar, cel putin momentan merge doar pe Kanal D SD.
Sa speram ca vom avea cat mai multe canale HD ce vor beneficia de Catch Up.

Un moderator sa adauge la numele topicului "si functia Catch-up".

Editat de ronuquet, 28 aprilie 2017 - 17:53.


#74
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.447
  • Înscris: 29.04.2010
Si catch-up, dar cu HDD-ul clientului, nu? :))

#75
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.540
  • Înscris: 16.12.2006
Nu ai citit cu atentie, pentru functia de Catch-UP nu ai nevoie de hard sau de stick.

Doar conectezi STB-ul la internet. Derulezi cu 7 zile inapoi, nu ai tu treaba cu serverele RCS.

#76
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.430
  • Înscris: 04.08.2010
Mi se pare uşor neinspirată denumirea funcţiei de "Catch-UP". Dacă mă duc la sediu şi cer un "decodor cu ketchup", oare o să fiu servit? :naughty:

#77
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.238
  • Înscris: 22.02.2017
Au fost luate deja denumirile de Replay si Arhiva... cum voiai sa-i zica?

#78
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.540
  • Înscris: 16.12.2006

 Cipry7, on 29 aprilie 2017 - 12:48, said:

Mi se pare uşor neinspirată denumirea funcţiei de "Catch-UP". Dacă mă duc la sediu şi cer un "decodor cu ketchup", oare o să fiu servit? Posted Image
E singurul model de decodor HD ce se ofera. Nu trebuie sa ceri unul anume. Faci comanda de STB HD si primesti Humax HD4.

#79
iaris

iaris

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 17.12.2005
In Oradea se ofera si alte modele de STB HD. Am aflat lucrul acesta cand am cerut un STB Humax Digi+C HD4. Mi s-a spus ca nu mai au pe stoc modelul acesta si ca pot sa fac o comanda. Am facut o comanda la acest model in 31 martie. Nr. comenzii e 2829165, insa nu l-am primit nici pana in ziua de azi. E prima oara in 20 de ani de servicii RCS & RDS (TVS) cand nu au echipamente pe stoc si am avut parte de aproape toate serviciile pe care le ofera.

#80
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Mesaje: 8.361
  • Înscris: 16.04.2014
@iaris - Te pot ajuta cu preluarea unei sesizari pentru urgentare, dar ofera-mi in privat numele titularului si un nr. de telefon de contact.

#81
albulescu84

albulescu84

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 03.05.2017
Salut, acest decodor poate reda filme, poze etc de pe stick USB sau hard, sau acel slot USB este doar pentru înregistrare ?
Sau știți un decodor de la Digi care poate reda continut media din slot ul USB ?
Multumesc.

#82
catalinbogdan

catalinbogdan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 03.05.2017
@DIGI_Helper, am si eu comenzi pentru niste decodoare HD - prima comanda de la jumatatea lunii februarie, dar la Brasov se pare ca inca nu sunt disponibile. Se poate prelua si pentru mine o sesizare pentru urgentare?

#83
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.540
  • Înscris: 16.12.2006

 albulescu84, on 03 mai 2017 - 12:01, said:

Salut, acest decodor poate reda filme, poze etc de pe stick USB sau hard, sau acel slot USB este doar pentru înregistrare ?
Sau știți un decodor de la Digi care poate reda continut media din slot ul USB ?
Multumesc.
Are functie de media player activ. Posted Image

Fișiere atașate



#84
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Mesaje: 8.361
  • Înscris: 16.04.2014

 catalinbogdan, on 03 mai 2017 - 12:35, said:

@DIGI_Helper, am si eu comenzi pentru niste decodoare HD - prima comanda de la jumatatea lunii februarie, dar la Brasov se pare ca inca nu sunt disponibile. Se poate prelua si pentru mine o sesizare pentru urgentare?

Da, te pot ajuta in aceasta situatie, dar ofera-mi in privat numele titularului si adresa completa.

#85
albulescu84

albulescu84

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 03.05.2017

 catalinman, on 03 mai 2017 - 14:15, said:


Are functie de media player activ. Posted Image
Acel pdf este pentru Catch up si nu am gasit pe nicăieri ceva despre media player.
L ai folosit tu ca si media player ?

#86
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.540
  • Înscris: 16.12.2006
Pai scrie chiar in pdf ca poti sa vezi filme si poze din arhiva personala cu el. Nu de nebun am pus pdf-ul.

#87
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.361
  • Înscris: 19.01.2015

 albulescu84, on 03 mai 2017 - 12:01, said:

Salut, acest decodor poate reda filme, poze etc de pe stick USB sau hard, sau acel slot USB este doar pentru înregistrare ?
Sau știți un decodor de la Digi care poate reda continut media din slot ul USB ?
Multumesc.
Stiu ca doar Humax Digi+C HD (primul model) poate reda continut de pe USB. Humax Digi+C HD4 nu cred ca poate, doar recording la fel ca Humax HD2.

#88
albulescu84

albulescu84

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 03.05.2017

 catalinman, on 03 mai 2017 - 14:59, said:

Pai scrie chiar in pdf ca poti sa vezi filme si poze din arhiva personala cu el. Nu de nebun am pus pdf-ul.


Acum am văzut, la funcții suplimentare, multumesc.

#89
Herman01

Herman01

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 897
  • Înscris: 12.11.2011

 catalinman, on 28 aprilie 2017 - 21:16, said:

Nu ai citit cu atentie, pentru functia de Catch-UP nu ai nevoie de hard sau de stick.

Doar conectezi STB-ul la internet. Derulezi cu 7 zile inapoi, nu ai tu treaba cu serverele RCS.
Conectarea la internet se poate face și prin Wi-Fi?

#90
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.540
  • Înscris: 16.12.2006
Din pacate nu. Am explicat pe topicul RCS HD ca din cauza asta mi-am cumparat powerline pentru el.

Ca sa nu ma duc cu cablu utp dintr-o camera in alta am apelat la o solutie poweline (internet distribuit prin reteaua electrica, prin prizele din casa).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate