Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Parinti acuzati de "crestinism radical" in Norvegia

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
3084 răspunsuri în acest subiect

#1
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.450
  • Înscris: 17.12.2012
Copiii unui român din Norvegia au fost luați din familie cu Poliția. Părinții ar fi fost denunțați pentru „creștinism radical și îndoctrinarea copiilor“
Citeste mai mult: adev.ro/ny65ki

Or fi si cazuri de "islamism radical" sau asistam la o ofensiva impotriva crestinilor?

http://adevarul.ro/l...d9e2/index.html

#2
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.400
  • Înscris: 01.01.2007

View PostZorbaGrecu, on 23 noiembrie 2015 - 09:43, said:

Or fi si cazuri de "islamism radical" sau asistam la o ofensiva impotriva crestinilor?

Cel mai probabil varianta a 2-a.

Halucinant, insa cel mai mare dusman al crestinatatii si al Europei, a devenit chiar Europa insasi.

Editat de sylvius, 23 noiembrie 2015 - 09:50.


#3
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.463
  • Înscris: 18.10.2014
Au gasit teoristii.

#4
tarmasundar

tarmasundar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.210
  • Înscris: 18.10.2015

View PostZorbaGrecu, on 23 noiembrie 2015 - 09:43, said:

Copiii unui român din Norvegia au fost luaţi din familie cu Poliţia. Părinţii ar fi fost denunţaţi pentru „creştinism radical şi îndoctrinarea copiilor“
Citeste mai mult: adev.ro/ny65ki

Or fi si cazuri de "islamism radical" sau asistam la o ofensiva impotriva crestinilor?

De luare a copiilor pentru Islamism, n-am auzit. De altfel cred c-ar vui totul, raul, ramul...

#5
law_abiding_citizen

law_abiding_citizen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.097
  • Înscris: 19.12.2012
comunitati intregi de sute de mii de radicali islamici sunt incurajati iar media ii apara si-i prezinta ca pe niste ingerasi pe cand crestinii incep sa fie persecutati chiar si-n interiorul familiei....

Editat de law_abiding_citizen, 23 noiembrie 2015 - 10:01.


#6
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.450
  • Înscris: 17.12.2012

View Postlaw_abiding_citizen, on 23 noiembrie 2015 - 09:56, said:

comunitati intregi de sute de mii de radicali islamici sunt incurajati iar media ii apara si-i prezinta ca pe niste ingerasi pe cand crestinii incep sa fie persecutati chiar si-n interiorul familiei....

Ciudat...

#7
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.534
  • Înscris: 18.08.2010
Adevarul este ca religia e o forma de terorism psihic asupra mintii copilului.

Dar intr-adevar asta se intampla frecvent la musulmani si parca nu auzim de cazuri, sau poate nu le auzim noi ca nu ne intereseaza, aici fiind vorba de niste romani?

#8
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.148
  • Înscris: 09.01.2007
Contactat de „Adevărul” un reprezentant al Ambasadei României din Norvegia a declarat că nu este abilitat să ofere informaţii, dar indirect a confirmat cazul familiei Bodnariu, spunând despre copii că „sunt cetăţeni norvegieni”.

#9
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.662
  • Înscris: 29.09.2005
Norvegia ? Bine ca stim cu cine vorbim. Ce gunoaie.


#10
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.148
  • Înscris: 09.01.2007
Ummm... sunt neoprotestanti, penticostali ceva. Daca erau ortodocsi iesea panarama cu muuuuult mai mare.

#11
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.450
  • Înscris: 17.12.2012

View Postoverseas, on 23 noiembrie 2015 - 10:19, said:

Ummm... sunt neoprotestanti, penticostali ceva. Daca erau ortodocsi iesea panarama cu muuuuult mai mare.

Da, neoprotestanti. Posibil sa fie dintre cei care refuza asistenta medicala.

#12
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 112.716
  • Înscris: 13.06.2004
Şi de ce au consideat că e "creştinism radical" autorităţili?

#13
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.148
  • Înscris: 09.01.2007
Familia românului, care era membră a Bisericii Penticostale Philadelphia din Bucureşti înainte de a se muta în Norvegia,- nu sunt iehovisti care au probleme cu transfuzia de sange.

Mie imi pare ca, daca nu erau copiii nascuti acolo - asa inteleg - nu se intampla chestia.
Asta e reversul medaliei referitor la mutarea in tara abundentei.

#14
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 72.857
  • Înscris: 15.06.2007
Nu e prima data cand aud despre scandinavi ca sclipesc de intelepciune.
Asa 'din cultura generala" ca nu mi-am pierdut eu timpul sa citesc si sa caut prea mult, dar din relatari directe si indirecte, nordicii au facut multe chestii regretabile la nivel de stat.
Un exemplu rapid: femeile care au fost violate sau pur si simplu de buna voie s-au regulat cu soldati nazisti, dupa razboi au avut de indurat tortura  si razbunare.
Copiii lor au fost declarati nebuni si bagati in sanatorii pentu bolnavi mintali.

#15
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 112.716
  • Înscris: 13.06.2004
Aia cu copii s-a întâmplat în Norvegia. Mno, nu numai românii pot fi necivilizaţi.

#16
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.686
  • Înscris: 30.10.2003
Cum ramame cu libertatea de gandire? Ne-am dat peste cap, ne- am batut intre noi ca toti oamenii, atei, femei, colorati,gay sa aibe aceleasi drepturi, iar acum o dam in crestinism radical.
Bun asa.

#17
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 57.714
  • Înscris: 11.04.2005
Nici nu o să auziți de copii islamiști luați din familie, pe motiv de îndoctrinare religioasă.

Am mai povestit despre Norvegia și ziceam atunci că îmi este scârbă de acest popor.   Scârbă fizică.
Vă voi spune ce cred eu că s-a întâmplat, în realitate.

Niște norvegieni au văzut copiii.  Frumoș, cu piele albă, păr deschis la culoare.  Au aranjat cu cineva de la agenția de stat care se ocupă de furtul copiiilor și aceștia au căutat motive pentru a-i luat, astfel încât să pară legal.   În Norvegia se știe că nu ai cum să te lupți cu această agenție, pentru că aceștia au toate drepturile, iar judecătorii sunt parte din conspirație.   So, i-au luat și i-au dat unor norvegieni care nu au copii.   Cel mai probabil, contra cost.

Motivul religios este doar așa, la oha.   Putea fi oricare alt motiv, precum că unul dintre copii a fost îmbrăcat  ”prea sexy”  (adică o fetiță de 10 ani a ieșit cu o fustă peste genunchi), de exemplu.  Ori că au lăsat copiii mai mult de două ore la TV și acolo au văzut un film cu rating 12+. Nu există limită a acuzațiilor penibile pentru care statul norvegian fură copiii emigranților din Europa de Est.

De ce o fac?
Părerea mea este că o fac din disperare.   Rata lor de creștere este una negativă, de peste 40 de ani.  
În ritmul acesta,  în alți 30-40 de ani vor dispare ca rasă.   Adică norvegienii albi vor deveni norvegieni tuciurii.  

Pentru ei, venirea est europenilor a fost o mană cerească.    Și pentru a realiza dimensiunile furtului organizat, nu trebuie decât să privim statisticile.
Rezultă că a lua copiii emigranților este o practică, nu o întâmplare.   Este ceva susținut de către stat.

http://www.businessi...children-2015-8

#18
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 23.727
  • Înscris: 13.10.2003
In tarile astea copiii sunt considerati proprietate de stat, dreptul familiei este diminuat drastic iar daca se considera ca acestia au parte de rele tratamente sunt luati fara ezitare. Sigur, intrebarea este oare doar  ptr. ca una dintre fetite a cantat un cantec religios la scoala s-a declansat totul? In articol este prezentata doar versiunea parintilor. Pe de alta parte atunci cand emigrezi intr-o astfel de tara trebuie sa-ti asumi si riscurile de a ajunge in anumite situatii nefiresti ptr. noi nu numai beneficiile care vin dint traiul intr-o tara cu nivel de trai general ridicat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate