Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Parinti acuzati de "crestinism radical" in Norvegia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3084 replies to this topic

#19
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

View Postradumiki, on 23 noiembrie 2015 - 10:48, said:

In tarile astea copiii sunt considerati proprietate de stat, dreptul familiei este diminuat drastic iar daca se considera ca acestia au parte de rele tratamente sunt luati fara ezitare. Sigur, intrebarea este oare doar  ptr. ca una dintre fetite a cantat un cantec religios la scoala s-a declansat totul? In articol este prezentata doar versiunea parintilor. Pe de alta parte atunci cand emigrezi intr-o astfel de tara trebuie sa-ti asumi si riscurile de a ajunge in anumite situatii nefiresti ptr. noi nu numai beneficiile care vin dint traiul intr-o tara cu nivel de trai general ridicat.

eu personal cred ca autoritatile au avut si alte motive pentru care au recurs la un astfel de gest; Asa cum ai zis si tu, deocamdata este prezentata o singura fateta a povestii; banuiesc ca vor mai aparea elemente;

#20
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
P.S.
Detalii oribile despre acest furt, găsiți pe pagina de Facebook a grupului care militează contra furturilor de copii.
Veți vedea că nu sunt doar români și ruși, ci mai ales din țările fostului lagăr sovietic și comunist.   Cehia,  Letonia   etc

https://www.facebook...StealsChildren/

#21
tarmasundar

tarmasundar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 18.10.2015

View Posttomaso, on 23 noiembrie 2015 - 10:45, said:


Niște norvegieni au văzut copiii.  Frumoș, cu piele albă, păr deschis la culoare.  Au aranjat cu cineva de la agenția de stat care se ocupă de furtul copiiilor și aceștia au căutat motive pentru a-i luat, astfel încât să pară legal.   În Norvegia se știe că nu ai cum să te lupți cu această agenție, pentru că aceștia au toate drepturile, iar judecătorii sunt parte din conspirație.   So, i-au luat și i-au dat unor norvegieni care nu au copii.  
...si care probabil o vor educa sa fie transexuala sau sa se corceasca.

#22
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

View Posttomaso, on 23 noiembrie 2015 - 10:51, said:

P.S.
Detalii oribile despre acest furt, găsiți pe pagina de Facebook a grupului care militează contra furturilor de copii.
Veți vedea că nu sunt doar români și ruși, ci mai ales din țările fostului lagăr sovietic și comunist.   Cehia,  Letonia   etc

https://www.facebook...StealsChildren/

Tomaso, stiu ca unii dintre adeptii culturilor neoprotestante refuza asistenta medicala. Este posibil sa fie un caz din acest gen. Nu stim si varianta oficialitatilor.

#23
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008
Au si un site atasat la pagina aia de facebook;

Un caz din Cehia a ajuns pana la Strasbourg; Se pare ca familia abuza sexual copilul si il batea in mod repetat;

Nu zic ca asta e si cazul romanilor, e doar un amanunt;

#24
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,555
  • Înscris: 15.06.2007
Tot prin tarile nordice s-a practicat sterilizarea analfabetilor a tiganilor, in mod fortat abuziv, pentru eradicarea saraciei. Hala metoda.

#25
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View PostZorbaGrecu, on 23 noiembrie 2015 - 10:55, said:

Tomaso, stiu ca unii dintre adeptii culturilor neoprotestante refuza asistenta medicala. Este posibil sa fie un caz din acest gen. Nu stim si varianta oficialitatilor.

Astia sunt penticostali, nu au probleme cu transfuzia de sange ca iehovistii.

http://adevarul.ro/l...d9e2/index.html
Cazul familiei Bodnariu nu este singular. De-a lungul timpului au fost relatate mai multe cazuri de familii din Norvegia care au rămas fără copii ca urmare a intervenţiei în forţă a autorităţilor norvegiene. Un astfel de caz este familia Rădulescu, a cărei poveste a fost prezentată de jurnaliştii Pro TV în urmă cu trei ani. =>> video inclus in pagina

#26
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostZorbaGrecu, on 23 noiembrie 2015 - 10:55, said:

Tomaso, stiu ca unii dintre adeptii culturilor neoprotestante refuza asistenta medicala. Este posibil sa fie un caz din acest gen. Nu stim si varianta oficialitatilor.

Nici vorbă de așa ceva.  Este industrie furtul copiilor în Norvegia.
De ce ne-ar interesa varianta oficialităților?  

Around 50 000 families are being subjected to a thorough investigation by the authorities each year.

Uite în blogul de mai jos cui i-au luat copiii și pe ce motive.  
http://www.altombarnevern.no/eva/

Sunt proteste de strada în Norvegia pe tema aceasta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3ZH9v7IMZdk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostClaudiu_J, on 23 noiembrie 2015 - 11:02, said:

Au si un site atasat la pagina aia de facebook;

Un caz din Cehia a ajuns pana la Strasbourg; Se pare ca familia abuza sexual copilul si il batea in mod repetat;

Nu zic ca asta e si cazul romanilor, e doar un amanunt;

Tu evident că ții cu răpitorii de copii.   Posted Image
Nu pricepi că sunt minciuni?  Că autoritățile le înscenează părinților tot felul de cretinități ca să poată răpi copiii.
Nici naziștii, în cea mai negră perioadă a lor, nu au făcut asemenea mârșăvii.  

Whatever ...

Priviți copiii răpiți (sunt doar câțiva).   Vedeți vreunul ne arian?

[ https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/p720x720/11096663_449176408587289_7527286597639353184_n.jpg?oh=a50c784ebd2888d1fb5173f423667fac&oe=56F69932 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tomaso, 23 November 2015 - 11:14.


#27
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

View Posttomaso, on 23 noiembrie 2015 - 11:07, said:


Nici vorbă de așa ceva.  Este industrie furtul copiilor în Norvegia.
De ce ne-ar interesa varianta oficialităților?  

Around 50 000 families are being subjected to a thorough investigation by the authorities each year.

Uite în blogul de mai jos cui i-au luat copiii și pe ce motive.  
http://www.altombarnevern.no/eva/

Sunt proteste de strada în Norvegia pe tema aceasta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3ZH9v7IMZdk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am inteles. Chiar nu stiam ca s-a ajuns in halul asta sub pretextul "interesului superior al copilului".

#28
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
In Europa "Crestina" este interzis sa fii crestin :lol:

#29
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

View Posttomaso, on 23 noiembrie 2015 - 11:08, said:


Nici vorbă de așa ceva.  Este industrie furtul copiilor în Norvegia.
De ce ne-ar interesa varianta oficialităților?  

Around 50 000 families are being subjected to a thorough investigation by the authorities each year.

Uite în blogul de mai jos cui i-au luat copiii și pe ce motive.  



http://www.altombarnevern.no/eva/

Sunt proteste de strada în Norvegia pe tema aceasta:

Tu evident că ții cu răpitorii de copii.   Posted Image
Nu pricepi că sunt minciuni, că autoritățile le înscenează părinților tot felul de cretinități ca să poată răpi copiii.

50 de umbrele ma tomaso? Alea sunt proteste?

(ps: nu mai zic ca teoria ta cu culoarea alba pica din start daca te uiti la filmulet; Jumate din aia de la protest sunt muslimi;)

#30
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostClaudiu_J, on 23 noiembrie 2015 - 11:12, said:

50 de umbrele ma tomaso? Alea sunt proteste?

Da, doar atâția, pentru că restului li se brehăne și fac ca tine.
De fapt, știi ceva?    Nu mi te mai adresa deloc.  Te rog să mă ignori pe tema asta.  Ok.   Please.   Nu mi te adresa Posted Image .  Nu mă provoca cu bullshiturile CP.

#31
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Faza tare ar fi ca familiile care au primit copii sa fie musulmane...

#32
Eroman

Eroman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 19.03.2015

View PostZorbaGrecu, on 23 noiembrie 2015 - 09:43, said:


Or fi si cazuri de "islamism radical" sau asistam la o ofensiva impotriva crestinilor?


Există.

În țările scandinave serviciile de protecție a copilului sunt foarte zeloase.

#33
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

View Posttomaso, on 23 noiembrie 2015 - 11:19, said:

Da, doar atâția, pentru că restului li se brehăne și fac ca tine.
De fapt, știi ceva? Nu mi te mai adresa deloc.  Te rog să mă ignori pe tema asta.  Ok.   Please.   Nu mi te adresa Posted Image .  Nu mă provoca cu bullshiturile CP.

Tomaso; Ai zis ca sunt 50 de mii de cazuri; Tu cu gurita ta; Nu eu;

Las-o ca macane; Din alea 50 de mii de cazuri (undeva pe la 100 de mii de parinti) au iesit in strada  vreo 100;

Din aia 100 sunt vreo 50 de muslimi; Iar restul care se plang sunt est europeni;

Mda.. ca nu avem si pe la noi destui de astia obisnuiti sa isi bata copiii;

#34
ZorbaGrecu

ZorbaGrecu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,450
  • Înscris: 17.12.2012

View PostClaudiu_J, on 23 noiembrie 2015 - 11:25, said:

Tomaso; Ai zis ca sunt 50 de mii de cazuri; Tu cu gurita ta; Nu eu;

Las-o ca macane; Din alea 50 de mii de cazuri (undeva pe la 100 de mii de parinti) au iesit in strada  vreo 100;

Din aia 100 sunt vreo 50 de muslimi; Iar restul care se plang sunt est europeni;

Mda.. ca nu avem si pe la noi destui de astia obisnuiti sa isi bata copiii;

Exista o sclavie a copiilor in tarile europene vestice
Vezi cazul sclavilor copii din Elvetia
Ce se intampla acum in Norvegia nu este decat o politica acceptata si folosita cu succes in trecut;
https://revolutianar...-munca-fortata/

Din acest motiv am deschis acest topic, stiind practica unor tari asa-zis "civilizate".

Edited by ZorbaGrecu, 23 November 2015 - 11:34.


#35
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014
Martorii lui Iehova sunt cei care refuza transfuziile de sange si transplantul de organe (tocmai a murit o fata de 19 ani, pentru ca a refuzat transfuzia de sange dupa un accident rutier grav).
Penticostalii sunt cei care bolborosesc cuvinte fara inteles, pretinzand ca vorbesc "in limbi" :confuzzled:. Adevarul e ca nu stiu cat de bine e pentru un copil sa stea in asemenea mediu, da' zau ca nu era treaba alora sa se bage in chestia asta, asta e o problema ce trebuia eventual lasata la urma, dupa ce isi rezolvau toate problemele din Norvegia.


Quote

Tot atunci i-au spus lui Ruth despre copii, că sunt daţi la două familii, că s-au integrat foarte bine şi că nu le este dor de părinţi”.


Bleah, ce mizerabil!

#36
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Nu am auzit sa ia copii de rockeri sau din familii de microbisti huligani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate