Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Uptown residence Delea Veche

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
10 răspunsuri în acest subiect

#1
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 372
  • Înscris: 20.06.2007
Are cineva vreo parere despre acest ansamblu rezidential ? Si-a luat cineva apartament aici ? Am cautat pareri pe net insa nu prea am gasit.

Site-ul lor este: http://uptown-residence.ro/
Nu incerc sa fac nici o reclama.

#2
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 65
  • Înscris: 03.01.2015
salut, mi-am rezervat eu acolo un ap de 3 camere. din punctul meu de vedere avantajele sunt zona si faptul ca e constructie noua, terminata in 2014, cu finisaje bune. dezavantaje: blocul e inghesuit, locuri insuficiente de parcare, dezvoltatorul iti da actele relativ greu, trebuie sa tot insisti pana le primesti. actele sunt acum la dept juridic de la banca, astept sa-mi dea ok-ul pe ele. oamenii de la biroul de vanzari sunt ok, la fel si reprezentantul dezvoltatorului. preturile mi s-au parut corecte pentru ce se ofera, dar asteapta-te sa apara comentarii de genul trebuie sa fie 500 eur / mp, e colaps imobiliar, vine razboiul nuclear. din ce-am vazut se rezerva destul de repede, dar nu am dovezi mai multe decat ca am vazut hasurile cu "rezervat" pe schitele de etaje. daca sunt puse la misto / la deruta n-am de unde sa stiu. am cautat destul de mult un bloc nou care sa fie intr-o zona centrala sau semi-centrala, in bugetul meu si care sa aiba si loc de parcare + boxa. parcarea costa 8000 eur, boxa 2500. agenta mi-a zis ca locul de parcare pe care l-am luat eu e ultimul, deci s-ar putea sa nu mai fie disponibile. iarasi, n-am de unde sa stiu daca e adevarat sau nu, dar, cum ziceam si mai sus, nu mi-a facut o impresie proasta asa ca am ales sa o cred. nu negociaza preturile. nu exista taxe de mentenanta, contracte cu firme de paza si asa mai departe, astea se vor face de catre asociatie dupa ce se constituie. Parcarea e cu bariera, dar mai sunt locuri si pe langa bloc, cu opritoare din aia de fier, trebuie sa te dai jos din masina ca sa o dai jos si sa poti parca, astea mai erau vreo 3 sau 4 libere la vanzare. nu le stiu pretul, dar presupun ca e la fel. taxa de rezervare e 1000 de euro care se scad din pretul apartamentului.

#3
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 65
  • Înscris: 03.01.2015
Posted Image

#4
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.234
  • Înscris: 04.03.2013

View Posteduardf, on 08 martie 2015 - 15:36, said:

pai razboiul chiar bate la usa, ce e atat de incredibil?

sa investesti acum in imobiliare e sinucidere curata.

dar e bine ca ti-ai cheltuit banutii. trebuie sa mearga cineva si la razboi Posted Image

Nu si-a cheltuit banii pentru ca l-a cumparat cu banii bancii, urmatorii 30 de ani o sa fie foarte ocupat. oricum. felicitari pentru investitie, sa il stapanesti sanatos, si sa fii foarte sanatos

Cat o fi oare TVA la banii aia? Ma gandesc ca daca era pe 5% imediat puneau in anunt, daca e pe 24% faceti cat mai multi copii, ca sa aiba cine sa plateasca la credit.

Editat de sammydo, 08 martie 2015 - 15:51.


#5
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 65
  • Înscris: 03.01.2015
Inca nu l-am luat, nu va grabiti sa-mi cantati prohodul. e pe 20 ani, nu pe 30. nu e prima casa, e ipotecar, cu avans consistent. rata e undeva sub 10% din veniturile familiei. am mai scris astea si pe colaps imobiliar. nu toata lumea care-si face credit se arunca sa-si faca credit pe care nu-l poate duce. ma astept sa-l achit in 5 ani, maxim 10 daca vine rezbelu'


*later edit* sunt apartamente si cu tva 5% si cu tva 24% (alea mai mari). nu mi-a placut ideea sa dau 24% statului degeaba si nici n-am considerat ca diferenta de suprafata merita pretul care se cerea cu tot cu tva-ul de 24%.

Editat de EugenSum, 08 martie 2015 - 16:04.


#6
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostEugenSum, on 08 martie 2015 - 15:54, said:

Inca nu l-am luat, nu va grabiti sa-mi cantati prohodul. e pe 20 ani, nu pe 30. nu e prima casa, e ipotecar, cu avans consistent. rata e undeva sub 10% din veniturile familiei. am mai scris astea si pe colaps imobiliar. nu toata lumea care-si face credit se arunca sa-si faca credit pe care nu-l poate duce. ma astept sa-l achit in 5 ani, maxim 10 daca vine rezbelu'

Doamne ajuta sa fie ca tine, cunosc oameni la care rata aia era1% acum 7 ani, acum este undeva la 75%, traim intr-o lume volatila, nu stim prea bine ce va fi maine, dar in fine, succes, si sper ca tva ala sa nu fie 24

#7
eduardf

eduardf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 69
  • Înscris: 07.03.2015

View Postsammydo, on 08 martie 2015 - 16:04, said:

Doamne ajuta sa fie ca tine, cunosc oameni la care rata aia era1% acum 7 ani, acum este undeva la 75%, traim intr-o lume volatila, nu stim prea bine ce va fi maine, dar in fine, succes, si sper ca tva ala sa nu fie 24

poate castiga 5mii de euro/luna, marte, etc si o sa reuseasca sa-l achite pana la venirea rusilor Posted Image

de asta cred ca e atat de incantat

Editat de eduardf, 08 martie 2015 - 16:10.


#8
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 65
  • Înscris: 03.01.2015
nu e sigur. banii nu se fac usor, si nu-mi place sa-i arunc. o crestere atat de mare, de la 1% la 75% implica niste nebunii cu roborul, ceva mega criza economica. nu zic ca e imposibila, doar improbabila in contextul actual. repet, cel real, nu nebunia cu razboaie nato - rusia - ca daca incepe ceva de genul asta nici nu mai conteaza credite, necredite, economie si asa mai departe, o punem toti. chiar si aia care au impresia ca pot fugi de razboi. de un razboi mondial nu ai unde sa te ascunzi. stii cum e, fiecare face o analiza pe riscuri si si le asuma sau nu. v-as ruga sa ne intoarcem la subiectul topicului, daca se poate, ca am dat-o in offtopic (daca doresti, sammydo, putem continua discutia pe privat). nu cred ca situatia mea are vreo relevanta in acest moment.

#9
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 65
  • Înscris: 03.01.2015
am primit raportul de evaluare, totul ok.

#10
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004
Poti imprumuta pe geam o sticla de ulei de la vecinii din blocul La Mama, atat de aproape sunt. Sau ai vedere dincolo?

Editat de don_dannielo, 05 aprilie 2015 - 19:18.


#11
vpreda001

vpreda001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 12.10.2016
Sper ca nu ati luat vreunul teapa deja! Posted Image
http://www.epochtime...italei---252589

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate