Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Uptown residence Delea Veche

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
Are cineva vreo parere despre acest ansamblu rezidential ? Si-a luat cineva apartament aici ? Am cautat pareri pe net insa nu prea am gasit.

Site-ul lor este: http://uptown-residence.ro/
Nu incerc sa fac nici o reclama.

#2
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 03.01.2015
salut, mi-am rezervat eu acolo un ap de 3 camere. din punctul meu de vedere avantajele sunt zona si faptul ca e constructie noua, terminata in 2014, cu finisaje bune. dezavantaje: blocul e inghesuit, locuri insuficiente de parcare, dezvoltatorul iti da actele relativ greu, trebuie sa tot insisti pana le primesti. actele sunt acum la dept juridic de la banca, astept sa-mi dea ok-ul pe ele. oamenii de la biroul de vanzari sunt ok, la fel si reprezentantul dezvoltatorului. preturile mi s-au parut corecte pentru ce se ofera, dar asteapta-te sa apara comentarii de genul trebuie sa fie 500 eur / mp, e colaps imobiliar, vine razboiul nuclear. din ce-am vazut se rezerva destul de repede, dar nu am dovezi mai multe decat ca am vazut hasurile cu "rezervat" pe schitele de etaje. daca sunt puse la misto / la deruta n-am de unde sa stiu. am cautat destul de mult un bloc nou care sa fie intr-o zona centrala sau semi-centrala, in bugetul meu si care sa aiba si loc de parcare + boxa. parcarea costa 8000 eur, boxa 2500. agenta mi-a zis ca locul de parcare pe care l-am luat eu e ultimul, deci s-ar putea sa nu mai fie disponibile. iarasi, n-am de unde sa stiu daca e adevarat sau nu, dar, cum ziceam si mai sus, nu mi-a facut o impresie proasta asa ca am ales sa o cred. nu negociaza preturile. nu exista taxe de mentenanta, contracte cu firme de paza si asa mai departe, astea se vor face de catre asociatie dupa ce se constituie. Parcarea e cu bariera, dar mai sunt locuri si pe langa bloc, cu opritoare din aia de fier, trebuie sa te dai jos din masina ca sa o dai jos si sa poti parca, astea mai erau vreo 3 sau 4 libere la vanzare. nu le stiu pretul, dar presupun ca e la fel. taxa de rezervare e 1000 de euro care se scad din pretul apartamentului.

#3
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 03.01.2015
Posted Image

#4
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View Posteduardf, on 08 martie 2015 - 15:36, said:

pai razboiul chiar bate la usa, ce e atat de incredibil?

sa investesti acum in imobiliare e sinucidere curata.

dar e bine ca ti-ai cheltuit banutii. trebuie sa mearga cineva si la razboi Posted Image

Nu si-a cheltuit banii pentru ca l-a cumparat cu banii bancii, urmatorii 30 de ani o sa fie foarte ocupat. oricum. felicitari pentru investitie, sa il stapanesti sanatos, si sa fii foarte sanatos

Cat o fi oare TVA la banii aia? Ma gandesc ca daca era pe 5% imediat puneau in anunt, daca e pe 24% faceti cat mai multi copii, ca sa aiba cine sa plateasca la credit.

Edited by sammydo, 08 March 2015 - 15:51.


#5
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 03.01.2015
Inca nu l-am luat, nu va grabiti sa-mi cantati prohodul. e pe 20 ani, nu pe 30. nu e prima casa, e ipotecar, cu avans consistent. rata e undeva sub 10% din veniturile familiei. am mai scris astea si pe colaps imobiliar. nu toata lumea care-si face credit se arunca sa-si faca credit pe care nu-l poate duce. ma astept sa-l achit in 5 ani, maxim 10 daca vine rezbelu'


*later edit* sunt apartamente si cu tva 5% si cu tva 24% (alea mai mari). nu mi-a placut ideea sa dau 24% statului degeaba si nici n-am considerat ca diferenta de suprafata merita pretul care se cerea cu tot cu tva-ul de 24%.

Edited by EugenSum, 08 March 2015 - 16:04.


#6
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

View PostEugenSum, on 08 martie 2015 - 15:54, said:

Inca nu l-am luat, nu va grabiti sa-mi cantati prohodul. e pe 20 ani, nu pe 30. nu e prima casa, e ipotecar, cu avans consistent. rata e undeva sub 10% din veniturile familiei. am mai scris astea si pe colaps imobiliar. nu toata lumea care-si face credit se arunca sa-si faca credit pe care nu-l poate duce. ma astept sa-l achit in 5 ani, maxim 10 daca vine rezbelu'

Doamne ajuta sa fie ca tine, cunosc oameni la care rata aia era1% acum 7 ani, acum este undeva la 75%, traim intr-o lume volatila, nu stim prea bine ce va fi maine, dar in fine, succes, si sper ca tva ala sa nu fie 24

#7
eduardf

eduardf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 07.03.2015

View Postsammydo, on 08 martie 2015 - 16:04, said:

Doamne ajuta sa fie ca tine, cunosc oameni la care rata aia era1% acum 7 ani, acum este undeva la 75%, traim intr-o lume volatila, nu stim prea bine ce va fi maine, dar in fine, succes, si sper ca tva ala sa nu fie 24

poate castiga 5mii de euro/luna, marte, etc si o sa reuseasca sa-l achite pana la venirea rusilor Posted Image

de asta cred ca e atat de incantat

Edited by eduardf, 08 March 2015 - 16:10.


#8
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 03.01.2015
nu e sigur. banii nu se fac usor, si nu-mi place sa-i arunc. o crestere atat de mare, de la 1% la 75% implica niste nebunii cu roborul, ceva mega criza economica. nu zic ca e imposibila, doar improbabila in contextul actual. repet, cel real, nu nebunia cu razboaie nato - rusia - ca daca incepe ceva de genul asta nici nu mai conteaza credite, necredite, economie si asa mai departe, o punem toti. chiar si aia care au impresia ca pot fugi de razboi. de un razboi mondial nu ai unde sa te ascunzi. stii cum e, fiecare face o analiza pe riscuri si si le asuma sau nu. v-as ruga sa ne intoarcem la subiectul topicului, daca se poate, ca am dat-o in offtopic (daca doresti, sammydo, putem continua discutia pe privat). nu cred ca situatia mea are vreo relevanta in acest moment.

#9
EugenSum

EugenSum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 03.01.2015
am primit raportul de evaluare, totul ok.

#10
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Poti imprumuta pe geam o sticla de ulei de la vecinii din blocul La Mama, atat de aproape sunt. Sau ai vedere dincolo?

Edited by don_dannielo, 05 April 2015 - 19:18.


#11
vpreda001

vpreda001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.10.2016
Sper ca nu ati luat vreunul teapa deja! Posted Image
http://www.epochtime...italei---252589

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate