Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...
 Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului

Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors
 Transport aragaz Germania - Ro

Ssd m2 NVMe nu este recunoscut de...

De ce apare lag la telefoanele Mo...

Proiect monitorizare - comunicare...
 La inmatriculare se mai cer placu...

Transport internațional de m...

BMW i3 Hibrid vs Honda Jazz Hibri...

Cum instalez compilatorul gcc pen...
 

Acer E1-570G nu se deschide

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
trncristian

trncristian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.01.2015
Am curatat laptopul cu spray si mi-a intrat lichid pe la balamale, posibil si tastatura si nu se mai aprinde deloc, nici macar un led.Am incercat sa conectez incarcatorul si scoate un sunet ce se repeta la 1 secunda, asemanator aceluia cand pui foarte putina apa rece intr-un ibric incins.Imi puteti spune va rog daca este posibil ce ar putea avea si ce s-a defectat la el? Laptopul l-am cumparat acum 3 luni si nu sunt in tara momentan ca sa il duc la service.Este posibil sa il faca pe garantie?
Va multumesc foarte mult.

#2
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
scurt la placa de baza. e pa. Posibil sa-l repare, posibil nu

#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Ce spray ai folosit? Kiltox Posted Image ?

#4
lucian2008

lucian2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 29.01.2008
Degripant pentru ca mergea windows-ul nasol !

#5
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by xkos, 28 January 2015 - 08:30.


#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

View Posttrncristian, on 28 ianuarie 2015 - 02:58, said:

Am curatat laptopul cu spray si mi-a intrat lichid pe la balamale, posibil si tastatura si nu se mai aprinde deloc, nici macar un led.Am incercat sa conectez incarcatorul si scoate un sunet ce se repeta la 1 secunda, asemanator aceluia cand pui foarte putina apa rece intr-un ibric incins.Imi puteti spune va rog daca este posibil ce ar putea avea si ce s-a defectat la el? Laptopul l-am cumparat acum 3 luni si nu sunt in tara momentan ca sa il duc la service.Este posibil sa il faca pe garantie?
Il vor repara pe garantie numai daca Acer e mai cu mot si specifica faptul ca ei sunt responsabili si daca faci baie cu laptopul. Dar sunt sanse de 100.000% ca vei plati reparatia sau vei arunca laptopul la gunoi.
Priveste macar partea buna a lucurilor: acum ai un suport de ghiveci extrem de scump, iar alta data vei sti ca nu ai voie sa umbli cu spray de-ala pe la laptop.


Singurele spray-uri ce pot fi folosite la PC-uri/laptopuri (si numai in anumite conditii) sunt cele pentru contacte, cu care se curata contactele oxidate, si cele cu aer comprimat ce curata praful de pe componente. Dar si cu astea risti sa strici iremediabil un PC/laptop daca faci pe mesterul Manole si nu intrebi inainte la un service sau pe forum cum anume si unde sa le folosesti.

Edited by Hider141, 28 January 2015 - 08:45.


#7
trncristian

trncristian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.01.2015
Reparatia nu m-a costat nimic.
1."Inlocuit lcd si cablu lvsd/au flamat la mufa de conectare", "Placa de baza era in protectie in caz de scurt circuit"Laptopul a functionat pana s-a terminat bateria si nu mi se mai incarca.
2."Inlocuit placa de baza" Acum functioneaza la fel ca inainte.

Sper ca ati acumulat cateva cunostinte pentru viitor.

Ca si mine, de altfel. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate