Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 Tv nou

De ce nu miros hainele a balsam d...

Canon EOS R1

Declaratie venit si siguranta XTB
 Comanda laptop Amazon UK

Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava
 

A cumparat cineva de pe telefoaneieftine.com?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
lucicam

lucicam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 12.10.2006
Buna,
Vreau sa cumpar un Galaxy S2 nou si ma uitam la diferite magazine pentru cel mai bun pret si am gasit cateva printre care se numara telefoaneieftine.com .... acum am facut niste cercetari pe google si chiar nu am gasit ceva 100% concret, adica sa vad eu vreo 10 persoane sa imi zica "DA, am cumparat telefoane de la site-ul lor si e bun/sigilat/original..." sau "da, am avut o problema cu telefonul si nu am avut probleme cu ei cu garantia" sau ETC. , macar sa stiu ca sunt de incredere si nu il iau si in cateva saptamani/luni am probleme si ma stresez cateva luni cu garantia ca sa ajung sa platesc reparatia pana la urma ... Oricum, e cineva pe forumul care a cumparat de la ei? sunt de incredere?
De ce intreb? pentru ca au chiar cel mai mic pret la telefon dintre site-urile pe care le-am gasit (1500) fata de alte siteuri pe care era cu 50-100 lei mai mult la care se adauga si transportul ...
Oricum, mersi de pareri si scuze daca am facut greseli gramaticale dar nu am timp sa verific :P

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu nu as cumpara de la astfel de site-uri care nu au alte date de identificare in afara de 2 numere de telefon.
Daca erau seriosi scriau pe site cum se numese firma, adresa sediului social, CUI samd.
Nici macar domeniul web nu pare a fi inregistrat cu date reale: http://whois.domaint...oaneieftine.com

Pe site nu precizeaza nicaieri conditiile de garantie, nici adresa service-ului, program de functionare.

Daca ai probleme cu telefonul cum mai dai de ei?


+ bonus, analiza pe text:

Quote

SERVICUL DE BUYBACK ESTE VALABIL DOAR PENTRU BUCURESTI, DEOARECE TELEFOANELE OFERITE DE CLIENTI SPRE A FI SCHIMBATE, TREBUIE INSPECTATE VIZUAL SI TEHNIC DE UNUL DIN ANGAJATII NOSTRII.
Pe langa faptul ca lipseste cu desavarsire logica frazei, mai sufera si la capitolul gramatica.
Plus ca am o banuiala ca "Angajatii nostrii" este de fapt unul, gsm.bogdan al carui ID este trecut dupa acea fraza.

Edited by gumball3000, 07 September 2012 - 20:20.


#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Eu cand caut ceva pe net, elimin intotdeauna cel mai bun si cel mai nefavorabil rezultat.

#4
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007
Numai dupa formatul site-ului iti dai seama ca sunt bisnitari... gen 123gsm, mircea gsm, alin gsm... vasile , gheorghe.. etc.. gsm...

#5
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Nu am cumparat dar iti zic eu cum sta treaba. Telefonul o sa-ti vina si totul o sa fie ok pana cand o sa ai nevoie de garantie. Atunci trebuie sa te rogi sa te bage baietii aia in seama.

#6
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
DA, am cumparat. Produsele sunt noi, sigilate, cu garantie! Dupa cum am mai spus si in alt topic, am achizitionat peste 50 de telefoane de la telefoaneieftine.com.
@gumball3000 : Nu este doar Bogdan acolo, e o echipa intreaga de oameni seriosi.
Am achizitionat atat noi cat si second-hand. Cu cele noi nu am avut nici-o problema, la vreo 2 second-hand am avut cateva probleme si au fost schimbate fara nici-un fel de problema.
Recomand, oameni seriosi. Nu as avea nici-un fel de interes sa fac reclama!

#7
lucicam

lucicam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 12.10.2006

View Postionutzm05, on 07 septembrie 2012 - 20:39, said:

DA, am cumparat. Produsele sunt noi, sigilate, cu garantie! Dupa cum am mai spus si in alt topic, am achizitionat peste 50 de telefoane de la telefoaneieftine.com.
@gumball3000 : Nu este doar Bogdan acolo, e o echipa intreaga de oameni seriosi.
Am achizitionat atat noi cat si second-hand. Cu cele noi nu am avut nici-o problema, la vreo 2 second-hand am avut cateva probleme si au fost schimbate fara nici-un fel de problema.
Recomand, oameni seriosi. Nu as avea nici-un fel de interes sa fac reclama!
serios ? ... din 5 pareri 4 sunt negative :D ..... nici nu stiu ce sa zic, nici mie nu imi inspira incredere (...nici nu stiu de ce oamenii care fac astfel de firme nu se gandesc ca numele magazinului si site-ul e prima impresie pentru un potential cumparator...si e la fel de importanta ca prima impresie ca persoana ... dar oricum asta e treaba lor) ... dar chiar sunt curios @Ionutzm05, daca ai cumparat atatea cate zici tu, banuiesc ca ai avut macar o singura data o problema care implica garantia ? nu-i asa ? ... cum ai procedat ? si cat timp ti-a luat?

#8
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Eu zic mai bine sa nu cumperi de la ei.

#9
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Am cumparat eu un galaxy mini sh de la ei, sunt 2 tipi defapt. Telefonul a fost ok insa au probleme in ceea ce priveste descrierea vs ce primesti la fata locului in ce obs, l-am primit doar cu incarcator desi specifica "pachet complet" dupa ce am vazut ca nu functiona cu incarcatorul primit i-am sunat si l-a inlocuit de asemenea am primit si restul accesoriilor, au un service propriu sau cel putin unul din ei le repara.
La un sh ieftinache mai merge insa daca tot dai atati bani pe un telefon mai bine cauta o promotie la un magazin real.
Vedeti ca sunt si pe okazii si alt forum mare din ro sub alt nume.

Edited by st_ri06, 07 September 2012 - 23:55.


#10
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009

View Postlucicam, on 07 septembrie 2012 - 21:02, said:

serios ? ... din 5 pareri 4 sunt negative Posted Image ..... nici nu stiu ce sa zic, nici mie nu imi inspira incredere (...nici nu stiu de ce oamenii care fac astfel de firme nu se gandesc ca numele magazinului si site-ul e prima impresie pentru un potential cumparator...si e la fel de importanta ca prima impresie ca persoana ... dar oricum asta e treaba lor) ... dar chiar sunt curios @Ionutzm05, daca ai cumparat atatea cate zici tu, banuiesc ca ai avut macar o singura data o problema care implica garantia ? nu-i asa ? ... cum ai procedat ? si cat timp ti-a luat?
Chiar si Galaxy S2 am luat anul trecut in Noiembrie. Dintre cele sigilate cu garantie vreo 2 au avut probleme. La unul a fost schimbata placa de baza in maxim o saptamana, la celalalt a fost constatat ca a intrat apa si garantia a fost anulata (telefonul acela a fost luat pentru fiul unui coleg si chiar si eu cand mi l-a adus sa il trimit mi-am dat seama ca ceva nu este in regula cu el). Un exemplu sa-ti mai dau, in februarie am achizitionat un iPhone 4S neverlocked sigilat. Exact asa a venit, sigilat. Langa cutia telefonului avea certificatul de garantie si factura, dar de data aceasta, certificatul si factura erau de la Cosmote. Deci cu iPhone-ul daca as avea o problema as merge la Cosmote sa mi-o rezolve si nu la ei. De altfel am fost pentru incarcatorul telefonului care s-a stricat dar mi-au zis ca trebuie sa trimit si telefonul in service si am zis ca nu are rost. Telefoanele sigilate la ei, sunt sigilate. La cele second-hand se mai poate intampla ca pachetul telefonului sa aiba ceva lipsa sau accesoriile sa fie compatibile, nu cele originale. De obicei se precizeaza dar cateodata se mai si greseste, la cate telefoane au, nu e de mirare. Oricum, cu le dai un simplu telefon si rezolvi ;)! Crede-ma ca nu am de ce sa le fac reclama, nu castig nimic, dar fiind un client fidel si multumit cred ca merita sa le ofer putina credibilitate.

#11
lucicam

lucicam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 12.10.2006

View Postionutzm05, on 08 septembrie 2012 - 10:10, said:

Chiar si Galaxy S2 am luat anul trecut in Noiembrie. Dintre cele sigilate cu garantie vreo 2 au avut probleme. La unul a fost schimbata placa de baza in maxim o saptamana, la celalalt a fost constatat ca a intrat apa si garantia a fost anulata (telefonul acela a fost luat pentru fiul unui coleg si chiar si eu cand mi l-a adus sa il trimit mi-am dat seama ca ceva nu este in regula cu el). Un exemplu sa-ti mai dau, in februarie am achizitionat un iPhone 4S neverlocked sigilat. Exact asa a venit, sigilat. Langa cutia telefonului avea certificatul de garantie si factura, dar de data aceasta, certificatul si factura erau de la Cosmote. Deci cu iPhone-ul daca as avea o problema as merge la Cosmote sa mi-o rezolve si nu la ei. De altfel am fost pentru incarcatorul telefonului care s-a stricat dar mi-au zis ca trebuie sa trimit si telefonul in service si am zis ca nu are rost. Telefoanele sigilate la ei, sunt sigilate. La cele second-hand se mai poate intampla ca pachetul telefonului sa aiba ceva lipsa sau accesoriile sa fie compatibile, nu cele originale. De obicei se precizeaza dar cateodata se mai si greseste, la cate telefoane au, nu e de mirare. Oricum, cu le dai un simplu telefon si rezolvi Posted Image! Crede-ma ca nu am de ce sa le fac reclama, nu castig nimic, dar fiind un client fidel si multumit cred ca merita sa le ofer putina credibilitate.
si ai fost vreodata la sediul lor? ...ca eu unul m-am uitat pe internet si nu am gasit nici numele firmei nici locatia sediului ...
sincer nici mie nu imi prea inspira incredere din moment ce gasesti chiar foarte putine despre site-ul respectiv pe internet ...

Edited by lucicam, 08 September 2012 - 16:09.


#12
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
eu zic sa te mai uiti si la alte magazine care macar au o adresa ceva, chiar daca sunt intr un apartament cum sunt majoritatea, dar sa aiba adresa trecuta. problema la magazinele astea nu este telefonul, majoritatea au produsele sigilate noi, problema e cu garantia in caz ca se inatampla ceva daca o sa ti raspunda cineva la tel

#13
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009

View Postlucicam, on 08 septembrie 2012 - 16:03, said:

si ai fost vreodata la sediul lor? ...ca eu unul m-am uitat pe internet si nu am gasit nici numele firmei nici locatia sediului ...
sincer nici mie nu imi prea inspira incredere din moment ce gasesti chiar foarte putine despre site-ul respectiv pe internet ...
Nu am fost, nu am avut cum. Sunt din Baia Mare :).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate