Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 

cum schimb numele ce apare cand trimit un mail?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
Doresc sa schimb numele ce apare atunci cand trimit un mail.Am incercat sa schimb numele din account settings , insa schimbarea nu se vede la trimiterea mail-urilor.
Multumesc

#2
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
iti deschizi pagina de email, dai pe ID tau in dreapta sus , apare verificare parola, introduci parola, jos la address dai edite si modifici numele, salvezi si gata.

#3
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
Dupa cum am spus si in primul post, modificarea (in account information/name) nu apare atunci cand trimit mail.Poti incerca si tu si ai sa vezi....Alte sugestii?

#4
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,129
  • Înscris: 10.04.2006
Da un refresh. Incearca de mai multe ori. Asa imi aparea si mie ca l-a schimbat, dar cand trimiteam mailuri aparea...tot precedentul. Am mai incercat o data si a mers apoi .

#5
child0of0bodom88

child0of0bodom88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 05.06.2007
te duci in mail, la options, pe pagina aia de unde schimbi culorile paginii..etc..si vezi ca este o optiune general preferences .de fapt, uite un screenshot:

Attached Files



#6
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
Asta e solutia.multumesc

#7
child0of0bodom88

child0of0bodom88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 05.06.2007
pentru putin!

#8
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 19.05.2002
si eu...multumesc.

#9
Lianna

Lianna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.10.2010

View Postchild0of0bodom88, on 26th September 2007, 14:49, said:

te duci in mail, la options, pe pagina aia de unde schimbi culorile paginii..etc..si vezi ca este o optiune general preferences .de fapt, uite un screenshot:
Dar cand am mail nou, cum fac? Acolo nu mai gasesc optiunea asta de care spui tu. Si nici cand trec pe varianta veche a mail-ului nu o ma gasesc. Uite 2 screenshot-uri:

Attached Files



#10
floryyn

floryyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,663
  • Înscris: 30.07.2005
Revii in versiunea nouă a paginii Yahoo, te duci în stânga sus unde scrie Hi, iuliana, dai pe săgețica aia și în meniul derulant care apare dai click pe Account Info.      

Attached File  mail_nou_acont.jpg   8.63K   179 downloads

Îți va cere din nou parola apoi ajungi în pagina de configurare unde intri pe Update your contact information sau pe Edit profile details și modifici.

Attached File  mail_nou_acont2.jpg   17.12K   182 downloads

Și nu în ultimul rând, pentru orice alte viitoare nelămuriri,  apelează cu încredere la pagina de Help a Yahoo: http://help.yahoo.co...oo/helpcentral/

#11
ZlaTaNeL

ZlaTaNeL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.11.2008

View PostLianna, on 30th October 2010, 00:20, said:

Dar cand am mail nou, cum fac? Acolo nu mai gasesc optiunea asta de care spui tu. Si nici cand trec pe varianta veche a mail-ului nu o ma gasesc. Uite 2 screenshot-uri:
Mergi la Options->Mail Options->Accounts->Yahoo! Mail(sub save changes va fi accounts dupa care Yahoo! Mail)

#12
aimee_aimee

aimee_aimee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.12.2010

View Postchild0of0bodom88, on 26th September 2007, 14:49, said:

te duci in mail, la options, pe pagina aia de unde schimbi culorile paginii..etc..si vezi ca este o optiune general preferences .de fapt, uite un screenshot:

:-S ce versiune de mess aveti?eo nu am general preferences ci general si imi apare proximativ pagina cum ai facut u print,doar ca fara faza aia cu name :-s m-am chinuit de numa sa imi schimb si chiar nu stiu :-<

Attached Files



#13
laleaalba

laleaalba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.01.2011

View Postaimee_aimee, on 12th December 2010, 19:21, said:

:-S ce versiune de mess aveti?eo nu am general preferences ci general si imi apare proximativ pagina cum ai facut u print,doar ca fara faza aia cu name :-s m-am chinuit de numa sa imi schimb si chiar nu stiu :-<

Si eu am la fel ca Aimee... am tot incercat si se schimba numele dar nu si cand trimit mail, ramane acelasi nume din inainte. I-am dat si refresh si tot nu vrea...
Update contact information ... prin aceasta modalitate am incercat dar nu s-a schimbat cu totul :(

#14
laleaalba

laleaalba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.01.2011
Am mai gasit o modalitate dar tot nu il schimba ... :( help ... am vrut sa atasez o poza dar e bmp... se pare ca nu merge nici aia :))

Edited by laleaalba, 03 January 2011 - 12:45.


#15
aquarius1975

aquarius1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.02.2014
Ceau
iti spun pasi ce trebuie urmati:
-setting
-account information
-update your account information
-name
-save
Trebuie sa mearga   :)

#16
Rafaela87

Rafaela87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 07.10.2012
Buna, am si eu aceeasi problema.

Am urmat toti pasii descrisi mai sus.

Concluzia este ca la mine in setari apare numele ok, dar cand trimit mailuri, apare tot cel vechi, asa cum l-am creat cu multi ani in urma.

Are cineva o solutie care sa si functioneze?

Multumesc.

#17
Adina1

Adina1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 23.04.2007
https://help.yahoo.c...mpressions=true

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate