Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Internet Banking Raiffeisen

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016
Cat ma costa sa adaug internet banking la raifeisen?

#2
bibi

bibi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 05.02.2003
Buna ziua,

Aici nu e departamentul de relatii cu clientii.
Suna-i si intreaba-i.

Edited by bibi, 31 August 2016 - 08:03.


#3
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 09.11.2006
4 lei/luna

#4
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,106
  • Înscris: 09.01.2007
daca esti salariat, ai un pachet cu internet inclus, diverse si costa 4.9 lei/ luna (daca incasezi un salariu de 1000 ron lunar)
merg si bancile pe modelul telecom, cu pachete

https://www.raiffeis...urent-salariat/

Edited by overseas, 31 August 2016 - 08:39.


#5
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Si daca vrei si smart banking pe langa cei 5 lei mai adaugi 10.

#6
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,106
  • Înscris: 09.01.2007
nope

Smart inclus
Servicii de plata si tranzactionare
Abonament lunar gratuit pentru serviciul de mobile banking, Raiffeisen Smart Mobile.
Abonament lunar gratuit pentru serviciul de internet banking, Raiffeisen Online.

#7
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Nu e mai simplu sa dai un telefon catre ei..? Nu te costa nimic sa faci asta..

#8
HaterNr2

HaterNr2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.08.2016
lol, pai daca sun cred ca  imi va lua 0,50€ pentru apel, si asa trebuie sa merg la banca doar am vrut sa fiu informat.

#9
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Eu dau 10 lei/luna, am optiunea suprem.

#10
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,106
  • Înscris: 09.01.2007
https://www.raiffeis...de-cont-curent/

#11
urtap

urtap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 01.02.2017

 bibi, on 31 august 2016 - 08:02, said:

Buna ziua,

Aici nu e departamentul de relatii cu clientii.
Suna-i si intreaba-i.

Pai daca ne-am baza doar pe departamentul „relatii clienti” nici forumul de fata nu si-ar avea rostul!

In alta ordine de idei, si revenind la titlul topicului: „Internet Banking Raiffeisen”, are cineva idee daca functioneaza la fel, mai prost sau mai bine decat cel de la ING bank? Ce deficiente exista la acest moment si daca sunt, ce facilitati suplimentare exista fata de HomeBank ING?

Spre exemplu, la ING, daca fac un transfer dintr-un cont ING intr-un cont ING, plata se efectueaza instantaneu. La Raiffeisen se petrec lucrurile la fel, sau dureaza de la ore pana la 1-3 zile? In alte cuvinte, Internet banking de la Raiffeisen este cu adevarat un serviciu on-line in timp real sau doar un portal de plasare cereri scrise? Alte deltalii privind functionalitatea - nu cele postate ca reclama de Raiffeisen, ar fi utile, precum si disfunctionalitati specifice.

Rog pe cei care au experienta cu acest serviciu sa posteze pentru a fi de ajutor unora ca mine care doresc sa acceseze acest produs, dar numai dupa o informare prealabila.

Sper sa nu ma trimita cineva sa intreb la ING (sau Raiffeisen) sau sa Google. Daca totusi o va face cineva, rog sa Google ea/el dupa cateva cuvinte neaose romanesti (daca e „limbist” chiar dupa unele straine), in ordinea in care o doreste!

NOTA: „Limbist” este in sensul in care I.L.Caragiale spunea despre Hasdeu ca ar fi „cel mai mare limbist dintre istorici si cel mai mare istoric dintre limbisti”. Deci un fel de istoric-filolog.

Edited by urtap, 13 April 2017 - 17:15.


#12
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,092
  • Înscris: 20.12.2007
In momentul de fata Raiffesein este in opinia mea cel mai avandat serviciu de internet banking. Il folosesc e ani de zile, platile intre conturi se realieaza instantaneu, comisioanele sunt foarte mici. Mi-am platit masina si a foat pana in 10 lei. Poti sa iti platesti pana si impozitele. Marea majoritate a optiunilor sunt si pe telefon.

#13
urtap

urtap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 01.02.2017
Eu am observat ca au si o oferta pentru cei cu venituri peste 2.000 ron, cu comisioane zero inclusiv la internet banking si la retragerea numerar de la orice alt bancomat (al oricarei alte banci).

Iau in considerare sa plec de la ING la Raiffeisen.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate