Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Sfat achizitie laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Iuliann12

Iuliann12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.12.2014
Ce ma sfatuiti sa aleg? Va rog sa imi si explicati in mare de ce voi imi recomandati un anumit produs.

Va multumesc anticipat.

http://www.emag.ro/l...0/pd/DH4XBMBBM/

http://www.emag.ro/l...d/pd/DC88RBBBM/

http://www.flanco.ro...m-free-dos.html

Tin sa precizez ca nu doresc laptop-ul pentru jocuri cu cerinte mari. In primul rand vreau sa vad bine filme la orice calitate si eventual sa mearga jocuri precum Football Manager 2015.

#2
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011
La prima strigare, E5-ul, ca-i cel mai performant.
Ce buget maxim ai?

#3
Iuliann12

Iuliann12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.12.2014
1700 de lei. Nu doresc sa cheltui mai mult deoarece pentru alte lucruri mai complicate folosesc o unitate desktop.

#4
Redount2k9

Redount2k9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 13.07.2010
Ai grija ca in general AMD-urile se incalzesc destul de tare, mai ales ca spatiul in interiorul laptopului e foarte mic.

#5
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Eu zic ca merita ASUS-ul acela cu i3. E arhisuficient pentru ce faci tu. Acer-ul nu este o firma prea buna in actualitate. Si despre AMD nu stiu cat de ok sunt pe partea laptop, intel are mai multa experienta.

#6
2Bad2Real

2Bad2Real

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 27.08.2014
Ce inseamna " nu este o firma prea buna in actualitate " ? Ai citit si tu pe net de acum 10 ani si nu ai facut nici un update la informatie? Va rog nu mai vorbiti din ce nu stiti si nu ati testat/vazut/butonat.

#7
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,517
  • Înscris: 15.02.2011

View PostRedount2k9, on 27 ianuarie 2015 - 15:52, said:

Ai grija ca in general AMD-urile se incalzesc destul de tare, mai ales ca spatiul in interiorul laptopului e foarte mic.
In general, desi A8-le ala are fix 4W TDP in plus fata de i3, cu aceeasi performanta.

View PostPlasticBoy18, on 27 ianuarie 2015 - 15:56, said:

Eu zic ca merita ASUS-ul acela cu i3. E arhisuficient pentru ce faci tu. Acer-ul nu este o firma prea buna in actualitate. Si despre AMD nu stiu cat de ok sunt pe partea laptop, intel are mai multa experienta.
Si de ce ar merita Asus-ul cu i3?
Pentru ecranul mult mai prost fata de Acer?
Pentru procesorul care e la acelasi nivel ca pe Acer?
Pentru placa video care e mult mai slaba fata de Acer?
Pentru constructia care-i tot in aceeasi oala cu Asus-ul, indiferent de ce stii tu?

Acum serios, nu v-ati saturat sa recomandati doar din auzite si sa mai si recunoasteti asta?
Lasa-ti naibii recomandarile din burta deoparte, ca nu-i locul de facut postari, ca n-o faci pe banii tai.


@Iuliann12
Mergi pe Acer, la pretul ala e ok.
SIngura buba la el e ca orice upgrade il faci in service autorizat, daca tii la garantie.

#8
Iuliann12

Iuliann12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.12.2014
Multumesc frumos pentru sfaturi! Am comandat acer-ul.

Daca nu voi fi multumit il voi returna.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate