Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...
 La multi ani @iogamac!

La multi ani @ovidiu21!

Ciudatenie in legea pensiilor

Corvinul Hunedoara !
 

Inel care iti arata in ce stare de spirit esti

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006
Am vazut la cineva un inel care isi schimba culorille.
De ex. la respectivul era verede iar eu daca il puneam pe deget era albastru.
Cica culorile ala reprezinta starea in care te afli(verde relaxat,albastru stresat etc).
Mai are cineva vreun inel asemanator?Oare chiar functioneaza?

#2
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 23.11.2005
Prea tare dacă există așa ceva  :w00t:  deși mă indoiesc.

#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,123
  • Înscris: 10.04.2006
Ba exista !

#4
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,123
  • Înscris: 10.04.2006
http://people.howstu...question443.htm

#5
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005
opalul are ceva proprietati in acest sens (din cate stiu).

#6
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Nu se schimba culoarea o data cu starea persoanei...se schimba datorita temperaturii pielii...
Incercati sa suflati aer cald peste si se face intr-o culoare...la rece, alta culoare...

#7
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006

View PostInTech, on Dec 16 2006, 21:45, said:

Prea tare dacă există așa ceva  :w00t:  deși mă indoiesc.
chiar eu am zis ca exista

View PostM0n0, on Dec 17 2006, 00:22, said:

Nu se schimba culoarea o data cu starea persoanei...se schimba datorita temperaturii pielii...
Incercati sa suflati aer cald peste si se face intr-o culoare...la rece, alta culoare...
asta am observat si eu de aceea am cerut si parerea voastra.

#8
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Prea de kkt faza. ^_^

Cunosc pe cineva care si-a luat un astfel de inel si l-a aratat prietenilor sai.
Unul din ei l-a pus pe deget si a zis ca nu-i convine starea de spirit si l-a aruncat peste gardul scolii. :lol: :roflmaofast:

#9
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006

View PostAndreas1, on Dec 17 2006, 12:54, said:

Prea de kkt faza. ^_^

Cunosc pe cineva care si-a luat un astfel de inel si l-a aratat prietenilor sai.
Unul din ei l-a pus pe deget si a zis ca nu-i convine starea de spirit si l-a aruncat peste gardul scolii. :lol: :roflmaofast:
:lol: ce culoare avea?

#10
Kyia

Kyia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.08.2005
Inelele alea nu au nici o legatura cu opalul sau cu vreo piatra catusi de putin valoroasa. sunt facute dintr-un gunoi de plastic termosensibil, atasat unui inel metalic. inelul transmite instant temperatura corpului si plasticul isi schimba culoarea. toata povestea se bazeaza pe faptul ca in anumite situatii organismul isi modifica sensibil anumiti parametri. de exemplu circulatia periferica... se intensifica sau scade.. si de aici poti avea degetele mai calde sau mai reci. dar toata chestia e relativa pentru ca la fel de bine poti sa ai degetele reci pentru ca ai tinut o sticla de apa rece in mana.. si asta nici pe departe nu inseamna ca ai fi deprimat  ;)

#11
RumbuCrak

RumbuCrak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.12.2006
:angry:  aiurea

poate ma enerves si va teleportez pe la polul nord

#12
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

View PostAndreas1, on Dec 17 2006, 12:54, said:

Unul din ei l-a pus pe deget si a zis ca nu-i convine starea de spirit si l-a aruncat peste gardul scolii. :lol: :roflmaofast:
Si cati ani aveau? 7? 8? :death:

View PostRumbuCrak, on Dec 20 2006, 02:06, said:

:angry:  aiurea

poate ma enerves si va teleportez pe la polul nord
Poate te enervezi si inveti sa scrii ;)

#13
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Eu caut un inel care sa ma faca... lucid  :death:  Daca aflati ceva...  :rolleyes:

#14
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,123
  • Înscris: 10.04.2006
Vezi Lord of the Rings . Acolo gasesti informatii despre inelul pe care il cauti .

#15
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View PostKyia, on Dec 20 2006, 01:55, said:

Inelele alea nu au nici o legatura cu opalul sau cu vreo piatra catusi de putin valoroasa. sunt facute dintr-un gunoi de plastic termosensibil, atasat unui inel metalic. inelul transmite instant temperatura corpului si plasticul isi schimba culoarea. toata povestea se bazeaza pe faptul ca in anumite situatii organismul isi modifica sensibil anumiti parametri. de exemplu circulatia periferica... se intensifica sau scade.. si de aici poti avea degetele mai calde sau mai reci. dar toata chestia e relativa pentru ca la fel de bine poti sa ai degetele reci pentru ca ai tinut o sticla de apa rece in mana.. si asta nici pe departe nu inseamna ca ai fi deprimat  ;)
nu e un cacat de plastic. daca spargi un inel din asta, o sa vezi cum o sa curga din el o chestie, care sigur nu e plastic. am si eu inel din asta si am cautat pe net informatii despre el. sutn niste cristale mici in invelis de sticla, totul pus pe un inel metalic (la mine argint). caut si site-ul de pe care am citit eu in cateva minute si il pun aici. intr-adevar se schimba din cauza temperaturii.

asta e!

#16
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostM0n0, on Dec 17 2006, 00:22, said:

Nu se schimba culoarea o data cu starea persoanei...se schimba datorita temperaturii pielii...
Incercati sa suflati aer cald peste si se face intr-o culoare...la rece, alta culoare...
eu am bagat inelul in apa fiarta si nu si-a schimbat culoarea  -_-


Am si eu unul. In perioada in care il purtam nu era decat negru sau albastru, la ceilalti se schimba. Dar metalul ala era infect, iti lasa urme  :death:

Edited by Jaqueline, 21 December 2006 - 02:10.


#17
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
al meu a fost negru in momentul in care l-am luat si niciodata nu s-a mai facut asa. a fost toate culorile, roz, albastru, verde, turcoaz, maro, galben, violet...  in fine... kitsch, nekitsch, ele exista :console:

#18
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostRumbuCrak, on Dec 21 2006, 01:27, said:

@ clonele lui Pruteanu` - maxy & aiptek

1.  am scris intentionat `agramat`, raspundeam admonestarii lui Nozavi

....

Dar vezi matale Coane, lipsa culturii si a limbajului elevat nu a impiedicat omul simplu sa sanctioneze imfatuarea cu proverbe de genul `Prostul nu e prost destul pana nu e si fudul`

of course, "infatuare" se scrie cu "n". te rog, ai grija data viitoare, sper ca nu vrei sa te dau exemplu negativ in "cutia cu greseli" :nonobad:

P.S. aiptek are mercedes, cunoscut in popor ca matiz

edit: shit, voiam sa zic ca am vazut si io un inel dintr-ala. am suflat pe el de era sa ramin fara aer si tot nu si-a schimbat culoarea  :lol:

Edited by Mosotti, 21 December 2006 - 12:44.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate