Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Cum pun un banner pe marginea pagini in wordpress

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
IonutYtaly32

IonutYtaly32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.10.2011
Salut, am vazut la multi pe site-uri create in wordpress ca au reclame puese pe marginea pagini unele care sunt fixe si cand dai scrol de pagina rman fixe, altele care sunt pozitionate in top si acolo stau.. Exista vreun plugin care face acest lucru? ma intereseaza si pe mn sa pun o reclama adsense pe margine in stanga sus si sa fie fixa , ma poate ajuta cineva? chiar am nevoie. :(
Si daca tot veni vorba, in tos-ul de la google adsense zice ca reclamele nu pot fi puse in astfel de conditii, sau in pop-up-uri, ce credeti se poate in situatia mea?
Mersi foarte mult.

http://corectdrpciv....load/banner.png

#2
Eu_Psihologul

Eu_Psihologul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 19.03.2012
Dacă o să inserezi codul în paginile tale o să fii banat. O să-ți pară rău :)

<div style="position:fixed; bottom:0px; left:0px; background:red; padding:5px; width:100%;">
Cod reclamă adsense :)
</div>


#3
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Daca nu il reporteaza nimeni, nu are probleme. Am vazut un site cu foarte multi vizitatori, si de 1 an si ceva tot au o asemenea reclama. Nu incurajez incalcarea termenilor si conditiilor Google, dar pentru alte tipuri de reclame e o varianta foarte buna de a iti creste veniturile.

#4
IonutYtaly32

IonutYtaly32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.10.2011

 Eu_Psihologul, on 27th April 2012, 21:41, said:

Dacă o să inserezi codul în paginile tale o să fii banat. O să-ți pară rău :)

<div style="position:fixed; bottom:0px; left:0px; background:red; padding:5px; width:100%;">
Cod reclamă adsense :)
</div>



Stai stai stai, adica cum sa fiu banat ca pun codu de la google adsense intr-un div???? da alti care pun reclamele in pop-up-uri nu ii mai baneaza ? plus ca o reclama in continut o am pusa deja intr-un div si am mai avzut peste tot reclame de la adsense puse in divuri. Tu chiar vorbesti serios?

#5
Eu_Psihologul

Eu_Psihologul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 19.03.2012

 IonutYtaly32, on 27th April 2012, 20:48, said:

Stai stai stai, adica cum sa fiu banat ca pun codu de la google adsense intr-un div???? da alti care pun reclamele in pop-up-uri nu ii mai baneaza ? plus ca o reclama in continut o am pusa deja intr-un div si am mai avzut peste tot reclame de la adsense puse in divuri. Tu chiar vorbesti serios?
Dacă doar îl pui într-un div, e totul ok. Însă, dacă îi atribui divului proprietăți precum position:fixed, atunci divul va rămâne fixat într-o porțiune a pagini. Ori google nu admite așa ceva. Cel puțin din câte știu eu. Același lucru și despre pop-up.

Tu joacă-te, că după o să te plângi căutând alternativă pentru adsense. Lucru care nu prea există.

Edited by Eu_Psihologul, 27 April 2012 - 21:45.


#6
IonutYtaly32

IonutYtaly32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.10.2011

 Eu_Psihologul, on 27th April 2012, 22:21, said:

Dacă doar îl pui într-un div, e totul ok. Însă, dacă îi atribui divului proprietăți precum position:fixed, atunci divul va rămâne fixat într-o porțiune a pagini. Ori google nu admite așa ceva. Cel puțin din câte știu eu. Același lucru și despre pop-up.

Tu joacă-te, că după o să te plângi căutând alternativă pentru adsense. Lucru care nu prea există.


Ok proprietata acea care tine fix divu am indepartato si nu doar pentru google si doar ca in cazul meu nu imi trebui, sper ca e ok?
Sau daca pun ceva de genu:
<div style="position:left; bottom:9px; left:5px; background:transparent; padding:5px; height:200; width:100; ">
cod
</div>
sper ca google nu se supara?

Edited by IonutYtaly32, 27 April 2012 - 21:55.


#7
Eu_Psihologul

Eu_Psihologul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 19.03.2012

 IonutYtaly32, on 27th April 2012, 21:52, said:

Sau daca pun ceva de genu:
<div style="position:left; bottom:9px; left:5px; background:transparent; padding:5px; height:200; width:100; ">
cod
</div>
sper ca google nu se supara?
Mai întâi de toate, nu există position:left.

Ideea în sine e alta. Nu trebuie să forțezi (și la propriu și la figurat) utilizatorul să dea click pe reclamele tale de la adsense. Asta înseamnă că nu poți pune o reclamă într-un pop-up, sau nu poți pune o reclamă într-un div care să stea fixă pe o porțiune din pagină,  dacă se scrollează pagina. Reclamele trebuiesc puse în conținutul site-ului. Acolo poți să încerci să afli niște metode de atragerea click-curilor.

#8
IonutYtaly32

IonutYtaly32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.10.2011

 Eu_Psihologul, on 27th April 2012, 23:12, said:

Mai întâi de toate, nu există position:left.

Ideea în sine e alta. Nu trebuie să forțezi (și la propriu și la figurat) utilizatorul să dea click pe reclamele tale de la adsense. Asta înseamnă că nu poți pune o reclamă într-un pop-up, sau nu poți pune o reclamă într-un div care să stea fixă pe o porțiune din pagină,  dacă se scrollează pagina. Reclamele trebuiesc puse în conținutul site-ului. Acolo poți să încerci să afli niște metode de atragerea click-curilor.

Ok pana la urma o sa las totul cum era inainte... doar o singura reclama o am pusa intr-un div care e cam asa:

<div style="width:300px; height:270px; float:left; margin:0px;">
pusa exact deasupra la widget'uri...

Daca vrei sa vezi cum arata : www.tutorialewindows.com

#9
Eu_Psihologul

Eu_Psihologul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 19.03.2012

 IonutYtaly32, on 27th April 2012, 22:24, said:

Daca vrei sa vezi cum arata : www.tutorialewindows.com
E perfect așa.

#10
IonutYtaly32

IonutYtaly32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.10.2011

 Eu_Psihologul, on 27th April 2012, 23:36, said:

E perfect așa.

Dar daca am pus cateva minute o reclama in codul pe care tu l-ai postat aici si am dat cateva refreshuri nu cred ca are nimic? ce parere ai google e chiar asa sensibil? vreau sa ma asigur ca sa nu ma trezesc cu contu banat.
Ori cum mersi foarte mult.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate