Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Parfumeria aoro

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
138 replies to this topic

#1
Doru-01

Doru-01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 08.02.2007
As dori sa imi cumpar un parfum de pe www.aoro.ro dar nu prea am incredere ca ar fi originale.A cumparat cineva de pe acel site ?ce parere aveti ?

#2
Doru-01

Doru-01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 08.02.2007
Chiar nu a cumparat nimeni de la ei ? :(

#3
giani41

giani41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 22.01.2010

 Doru-01, on 10th February 2010, 11:58, said:

Chiar nu a cumparat nimeni de la ei ? :(
daca nu gasesti de rau, s-ar putea sa fie de bine. s-au lansat de putin timp pe piata, astept sa confirme.

Edited by giani41, 10 February 2010 - 20:42.


#4
SmithTheCleaner

SmithTheCleaner

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.01.2010
Da, sunt originale 100%, am comandat de 3 ori pana acum , saptamana viitoare trebuie sa sa-mi soseasca a 4 comanda. Mi-am cumparat pana acum doar parfumuri pe care le-am mai avut luate din strainatate si cele de pe aoro sunt exact la fel(deci e exclus total sa fie replici).

Eu unul sunt foarte multumit de ei, livrarea se face cam greu, e adevarat, dar este gratis chiar daca comanzi doar un parfum.

#5
lokoman

lokoman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 02.06.2006
m-am uitat acum peste preturi si sunt  alea corecte. Am comparat preturile cu cele de pe esente.ro  ( site de pe care am un parfum si e vero vero )

120-150 lei e pretul corect pe care ar trebuii sa-l platesti pentru 100ml de parfum.


:peacefingers:

#6
kostle

kostle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.02.2010

 Doru-01, on 10th February 2010, 11:58, said:

Chiar nu a cumparat nimeni de la ei ? :(
buna nuj daca inca ti-ai luat tzeapa, da vreau sa zic ca eu mi-am luato , ce gasesti pe la baietzi , la 70 80 , 100 roni , aia gasesti si la ei la pret dublu sau kiar triplu , e apa kioara , nuj cei care ii lauda ori sunt de ai lor , ori nu au avut in viata lor un parfum , deci mai degraba iti recomand ceva din super market, decat , tzeapa lor pe net , o sa vezi diferentele de ambalaj dintre cel afisat pe net si cel ce o sa il primiesti , si mai multe , oricum , deci adidas din market la 50 roni , e de 10000000000de ori mai bine decat puscaria lor , de esentza de cozonac pusa in sticlutza de versace de 100 ml, ( eu am comandat , versace dreamer , sunt foarte dezamagit , si miroase , kiar foarte urat , mai demult primisem o monstra din italia , toti avem rude pe  acolo , si mirosea super , si am crezut ca o sa fie la fel , dar nu , insa iti recomand sa te duci intrun "magazin 38" iti cumperi un parfum de acolo ( nu mai mult de 10 roni , ) miroasel si minune , o sa miroase la fel  ca parfumul tau comandat pe aoro ,  ,,,, inca ceva am intrat pe www.versace.com si am vazut ca singurul distribuitor de produse versace in romania , recunoscut oficial , este magazinul b&b collection , din bucuresti , restu TZEAAAPAA deci asha ca ganditiva mai bine inainte, si mai documentativa inainte sa faceti prostia , care am facuto si eu




SI APROPO , PARFUMURI ORIGINALE LA 1 MILION, INSEAMNA CA ESTI CU CAPU  :thumbup:

Edited by kostle, 19 February 2010 - 23:45.


#7
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 19.07.2008
Mie mi se pare ca tu esti de la ceva concurenta :) Ti-ai facut cont special pentru postul asta

Deci:

1) Scrii ca dreacu. E o reala dificultate sa citesti ce ai scris tu acolo
2) De cand ai primit tu o mostra din Italia, de mai "demult", se putea schimba si reteta parfumului
3) Parfumurile pot la fel de bine sa fie cumparate si de pe site-uri gen bigdiscount deci nu trebuie sa fii distribuitor oficial ca sa poti vinde desteptule!
4) Faptul ca au parfumuri si in editii limitate nu ma face decat sa cred ca sunt "true". Magazinele din Ro nu au parfumuri originale daramite editii speciale ale acestora

#8
lokoman

lokoman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 02.06.2006

 kostle, on 19th February 2010, 23:39, said:

SI APROPO , PARFUMURI ORIGINALE LA 1 MILION, INSEAMNA CA ESTI CU CAPU  :thumbup:


Pe langa faptul ca ti-ai facut cont doar pentru postu asta  esti cu capu rau  din simplul fapt ca dai dovada ca habar nu ai ce insemna domeniul vanzarilor.

In magazinele din malluri un parfum vero e pana in 300 lei ( pret de vanzare )
Adaosul lui comercial e undeva de 300-400% ,  adaosu asta e obligatoriu avand in vedere chiria exorbitanta pe spatiul magazinului ( 2000-3000-4000-5000 euro ), salariul anorexicelor, curentu, paza, curatenia etc.

Un site nu plateste chirie, salarii &  shit   pentru ca vinde din ceva garsoniera deci isi permite sa vanda un parfum cu 150 lei.

LE:  jur ca ma enervez si cand iau salariul imi comand unu ca oricum am in plan de investitie si va dau feedback

:P :P

Edited by lokoman, 20 February 2010 - 00:17.


#9
kostle

kostle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.02.2010

 lokoman, on 20th February 2010, 00:10, said:

Pe langa faptul ca ti-ai facut cont doar pentru postu asta  esti cu capu rau  din simplul fapt ca dai dovada ca habar nu ai ce insemna domeniul vanzarilor.

In magazinele din malluri un parfum vero e pana in 300 lei ( pret de vanzare )
Adaosul lui comercial e undeva de 300-400% ,  adaosu asta e obligatoriu avand in vedere chiria exorbitanta pe spatiul magazinului ( 2000-3000-4000-5000 euro ), salariul anorexicelor, curentu, paza, curatenia etc.

Un site nu plateste chirie, salarii &  shit   pentru ca vinde din ceva garsoniera deci isi permite sa vanda un parfum cu 150 lei.

LE:  jur ca ma enervez si cand iau salariul imi comand unu ca oricum am in plan de investitie si va dau feedback

:P :P
nu vreau sa ma cert cu nimeni aici pe sait  :deadtongue: dar kiar iti recomad sa comanzi , si dupa  vezi la baieti care mai vand parfumuri , diferenta drintre , si surpriza , NU E NICI UNA , doar ca tu  ai platit mai mult , eu deja sunt in discutii cu cei din cehia , care au saitul original si astept sa vad raspunsul la intrebarea  de ce cutia pe care am primito  eu , e diferita de cea de pe net ? ,si e asemanatoare cu fake-urile de la baietii de prin cartier, poate am fost pacalit de cei de aici din romania

Edited by kostle, 20 February 2010 - 15:18.


#10
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,515
  • Înscris: 17.04.2006

 kostle, on 20th February 2010, 15:16, said:

nu vreau sa ma cert cu nimeni aici pe sait  :deadtongue: dar kiar iti recomad sa comanzi , si dupa  vezi la baieti care mai vand parfumuri , diferenta drintre , si surpriza , NU E NICI UNA , doar ca tu  ai platit mai mult , eu deja sunt in discutii cu cei din cehia , care au saitul original si astept sa vad raspunsul la intrebarea  de ce cutia pe care am primito  eu , e diferita de cea de pe net ? ,si e asemanatoare cu fake-urile de la baietii de prin cartier, poate am fost pacalit de cei de aici din romania

Da' cum suparare te intelegi cu ei !?

#11
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 19.07.2008

 kostle, on 20th February 2010, 15:16, said:

nu vreau sa ma cert cu nimeni aici pe sait  :deadtongue: dar kiar iti recomad sa comanzi , si dupa  vezi la baieti care mai vand parfumuri , diferenta drintre , si surpriza , NU E NICI UNA , doar ca tu  ai platit mai mult , eu deja sunt in discutii cu cei din cehia , care au saitul original si astept sa vad raspunsul la intrebarea  de ce cutia pe care am primito  eu , e diferita de cea de pe net ? ,si e asemanatoare cu fake-urile de la baietii de prin cartier, poate am fost pacalit de cei de aici din romania

De la ce firma ziceai ca esti ?  :deadtongue:

#12
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Cunosc pe cineva de acolo. Garantez 100% pentru produse. ;)

#13
arizona_dreaming

arizona_dreaming

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 24.10.2008
am comandat 4 parfumuri- guerlain, gucci, ysl, nina ricci , pe care le cunosc si folosesc de 15 ani si pot sa afirm ca sunt adevarate. Si mie mi-a fost frica dar am incercat intai cu unul, apoi.... nu m-am mai oprit. Bine, m-am oprit eu, din pricina de fonduri. Voi cumpara si pe viitor de la ei.

#14
theRaluca

theRaluca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.02.2010
Pt. cei pe care ii cheama "Toma Necredinciosu'"  :deadtongue: , pt. o parfumerie din mall, cheltuielile sunt foarte mari, iar adaosul lor este intre 0 si 1000% (da, da, o mie!). Mergeti in orice magazin din mall, in zona casei de marcat, si vedeti ca trebuie sa aiba afisat adaosul comercial practicat, pt. ca sunt obligati de ANPC.

Daca voi vreti sa va amagiti ca achizitionati un parfum original, platind pe deasupra si o parte din chiria si utilitatile magazinului, e treaba voastra.   :death: Scazand adaosul extraordinar de mall, preturile de pe aoro par reale.  :thumbup:  

Si ca sa nu fiu partinitoare: voi, cei care ati comandat de pe aoro, ati primit si certificate de originalitate la parfumuri?  :naughty: Cred ca asta ar fi singura modalitate de a demonstra tuturor ca produsele sunt originale.  :D

#15
SmithTheCleaner

SmithTheCleaner

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.01.2010

 theRaluca, on 27th February 2010, 23:52, said:

Pt. cei pe care ii cheama "Toma Necredinciosu'"  :deadtongue: , pt. o parfumerie din mall, cheltuielile sunt foarte mari, iar adaosul lor este intre 0 si 1000% (da, da, o mie!). Mergeti in orice magazin din mall, in zona casei de marcat, si vedeti ca trebuie sa aiba afisat adaosul comercial practicat, pt. ca sunt obligati de ANPC.

Daca voi vreti sa va amagiti ca achizitionati un parfum original, platind pe deasupra si o parte din chiria si utilitatile magazinului, e treaba voastra.   :death: Scazand adaosul extraordinar de mall, preturile de pe aoro par reale.  :thumbup:  

Si ca sa nu fiu partinitoare: voi, cei care ati comandat de pe aoro, ati primit si certificate de originalitate la parfumuri?  :naughty: Cred ca asta ar fi singura modalitate de a demonstra tuturor ca produsele sunt originale.  :D



Cum adica certificat de originalitate? N-am auzit de asa ceva si am avut multe parfumuri pana acum.  Sau era o gluma? :)

#16
theRaluca

theRaluca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.02.2010

 SmithTheCleaner, on 1st March 2010, 11:01, said:

Cum adica certificat de originalitate? N-am auzit de asa ceva si am avut multe parfumuri pana acum.  Sau era o gluma? :)


:) Nu, nu era o gluma. Un comerciant trebui sa aiba documente care sa ateste calitatea si provenienta lor, de la producator (factura, certificate, etc.). Recunosc, nu le-am cerut niciodata cand am cumparat un parfum. In conditiile in care aoro ofera garantia returului, in cazul in care nu esti multumit, merge si asa.  :lol:

#17
Doru-01

Doru-01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 08.02.2007
Multumesc mult pentru raspunsuri.Pana la urma o sa comand si eu un parfum de la ei si o sa revin cu pareri.

#18
elaenciu

elaenciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.12.2007
ca urmare a discutiilor voastre v-am hotarat sa ma risc si sa vad daca ce vind ei e pe bune... am zis ca in cel mai rau caz pierd 150 lei cat era parfumul... am comandat un bvlgari blue notte si am stat cu inima stransa pana mi-a ajuns coletul... tin sa spun ca am comparat cu parfumul pe care il aveam deja cumparat de la douglas si este "identic si la fel" ... inclusiv aroma parfumului si rezistenta in timp... asadar si prin urmare o sa mai comand... probabil la al doilea nu o sa mai fiu asa stresata  :naughty:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate