Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Întrebări legate de CSS

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Vă salut.

First of all țin să precizez că nu este chiar reclamă ceea ce urmează :D

Ok, treaba stă în felul următor:

Am scris un post pe blogul meu în care ceream... întrebări. Și cum cititorii mei sunt prea deștepți să aibe întrebări bune, apelez la un forum mare :)
Așadar, vreau întrebări bune despre css/jquery. După ce voi strânge 5-10 întrebări bune voi face.... Nu spun ce voi face, dar cred că va fi ceva drăguț și util ce nu am mai văzut în online-ul românesc.

So... Fii liber să întrebi. Ori aici ori pe blogul meu, oriunde ar fi (numai pe blogul meu să fie :w00t: ), întrebările sunt binevenite.

#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Doar css/jquery? Ca aveam o intrebare interesanta despre ceva legat de internet, dar alt "domeniu".

Edited by OriginalCopy, 26 May 2009 - 14:33.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Doar css/jquery? Ca aveam o intrebare interesanta despre ceva legat de internet, dar alt "domeniu".
Păi răspund la ceva la ce știu. Și cum nu vreau să fac o enciclopedie cu de toate, prefer doar css/jquery :)

#4
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007

View Posti0nutzb, on May 26 2009, 18:17, said:

Păi răspund la ceva la ce știu. Și cum nu vreau să fac o enciclopedie cu de toate, prefer doar css/jquery :)

Ok, am eu una la care ma cam impotmolesc chiar si cu google-ul alaturi. Cum AJAX-ul a prins avant cam toate site-urile il folosesc iar pentru a arata loading time-ul atunci cand este nevoie afiseaza un background deasupra site-ului, semi-transparent cu o imagine in centru (acelasi lucru si la galeriile foto). Acum problema mea este ca atunci cand creez div-ul acesta are dimensiunea ecranului si nu a site-ului. Daca site-ul are un scrollbar si eu sunt undeva pe la mijloc acel div apare intodeauna la inceput. As vrea o metoda x-browser care sa afiseze acel div pe tot ecranul indiferent de locul de vizualizare al site-ului.

PS: Nu caut codul sursa, asta gasesc si pe internet daca caut mai mult, caut explicatii ca sa inteleg ceea ce fac.

Edited by ThunderSS, 27 May 2009 - 16:51.


#5
adormitu

adormitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 28.08.2008

View PostThunderSS, on May 27 2009, 17:50, said:

Ok, am eu una la care ma cam impotmolesc chiar si cu google-ul alaturi. Cum AJAX-ul a prins avant cam toate site-urile il folosesc iar pentru a arata loading time-ul atunci cand este nevoie afiseaza un background deasupra site-ului, semi-transparent cu o imagine in centru (acelasi lucru si la galeriile foto). Acum problema mea este ca atunci cand creez div-ul acesta are dimensiunea ecranului si nu a site-ului. Daca site-ul are un scrollbar si eu sunt undeva pe la mijloc acel div apare intodeauna la inceput. As vrea o metoda x-browser care sa afiseze acel div pe tot ecranul indiferent de locul de vizualizare al site-ului.

PS: Nu caut codul sursa, asta gasesc si pe internet daca caut mai mult, caut explicatii ca sa inteleg ceea ce fac.
folosesti position: fixed si se va muta odata cu scroolul in pagina :)... ah nu eu trebuia sa raspund, asta e :P

#6
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007

View Postadormitu, on May 27 2009, 21:50, said:

folosesti position: fixed si se va muta odata cu scroolul in pagina :) ... ah nu eu trebuia sa raspund, asta e :P

Haha, atat de simplu :). Multumesc mult, am reusit si functioneaza. Eu foloseam position:absolute si din cauza asta div-ul ramanea sus.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate