Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH
 Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de convine unora sa cumpere p...

Vanzatorul mașinii a plecat ...
 RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...
 WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18

Construirea de Linkuri in Forumur...
 

Demonstratia adevarului

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
135 replies to this topic

#1
vasilianu

vasilianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,188
  • Înscris: 21.04.2008
Nu am nimic cu nimeni,insa imi place sa fiu obiectiv,imi place sa fiu rational.Nu suport peroanele care sunt superficiale,care creeaza aparente.Nu suport snobismul,aroganta,invidia,egoismul,materialismul.
Adjectivele insirate mai sus,sunt insusiri pe care le gasim cu precadere la femei.DE CE OARE?DE CE OARE? DE CE OARE?Ca sa mascheze adevarata fata  a femeilor,CINEVA,nu stim  CINE,ne-a mintit pe noi barbatii ca femeile au exact "antonimele" adjectivelor pe care le-am enumerat mai sus. Exista cateva adevaruri pe care cei mai luminati oameni ai planetei nu le-au spus si nici nu le vor spune vreodata,ar fi culmea sa spuna de exemplu despre femeie ca ea nu este ceea ce pare a fi,ca mimeaza conditia de fiinta umana (pentru ca asa vrea ea).Desi acesti oameni nu vor spune ADEVARUL "marelui public',totusi,unii dintre noi mai intuim cate ceva.........De ce se spune ca daca ai bani ai femei? De ce,inca de la inceputul lumii,femeia a fost considerata mai putin inteligenta? doar pentru ca era mai slaba dpdv fizic? nu cred! exista femei mai puternice decat multi barbati si cu toate acestea,barbatii in cauza nu sunt considerati neaparat mai putin inteligenti....De ce femeile sunt atrase in mod inexplicabil de "bad guy"? Atractia fata de putere?nu cred! mai degraba cred ca sunt atrase de bad guy,deoarece,in cazul lor functioneaza f. bine legea rezonantei.De ce fetele sunt atrase intodeauna de baietii mai mari,mai bogati,mai "destepti" decat ele? pentru ca sunt mai int. decat baietii de seama lor? pentru ca au "aspiratii mai inalte"? pentru ca urmaresc siguranta caminului si a progeniturilor sale? nu cred! Eu cred ca fac toate astea din cauza faptului ca se cred superioare,importante,au impresii,cum spun adolescentii.Multe femei cu facultate vin cu argumente "stiintifice"si-mi raspund la intrebarea "de ce fetele aleg partenerul cel mai cel",deoarece femela alege masculul cel mai puternic,cu cele mai multe teritorii....etc.
Hmmm!asta nu va da de gandit? pai ce,femeia este animal?nu ete si ea tot om?In mod normal,nu ar trebui sa-si aleaga partenerii dupa calitatile morale pe care acestia le poseda?(inteligenta,bunatatea sufletului,curaj,corectitudine etc,etc)Fetele ar spune ca  si barbatii apreciaza doar pe femeile "bune".Nu e chiar asa,acest subiect este usor de "elucidat".Ok,gata cu "aberatiile".....Sa vedem care pe care si cam pe unde se afla adevarul........TOATE CELE BUNE!!!

#2
sexterminator

sexterminator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.12.2006
Stau si ma intreb daca ce mi-am scris in semnatura nu e prea bland pt poporu' asta de masculi frustrati sexual, ergo misogini basca tanpitz.
Biserica mamii ei de biserica, ca tot de-aicea li se trage..

Mamelor din lumea-ntreaga
eu va dau un singur sfat
mai lasati dreq morala
ca v-ajunge fiu' retardat.

#3
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Snipest, ai discipoli. :lol: Ia vino si invata-l pe domnul care-i treaba cu femeile.

Edited by jay333, 21 April 2008 - 15:14.


#4
vasilianu

vasilianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,188
  • Înscris: 21.04.2008
Si eu stau si ma intreb: de ce nu se ataca ideea si se ataca persoana? In electronica,se repara cauza,nu efectul.Pur si simplu mi-am pus si eu unele intrebari despre viata asta!Sau nu mai avem voie sa gandim?trebuie sa inghitim tot si sa le luam pe toate de bune? sau ce trebuie sa gandim?cumva tranzistorul in regim de comutatie,scheme de amplificatoare in clasa A? (HA,HA,HA).Fac urmatoarea afirmatie:planeta se degradeaza pe zi ce trece! Acuma ce trebuie sa se intample?sa-mi sara mie toata lumea in cap? care se pricepe,sa vina cu argumente sau cu contraargumente.Sunt unele lucruri atat de evidente incat nu pot fi trecute cu vederea,nu pot fi ignorate!!!

#5
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
vasilianu, incearca http://forum.softped...p;hl=misoginule . S-au gasit niste solutii pe acolo, s-au impacat fomeile cu masculii. Citeste-l, poate te ajuta.

PS: Bine ai venit pe SP. Urmeaza botezul, mai ales dupa asa un topic.

Edited by jay333, 21 April 2008 - 15:28.


#6
nano2k

nano2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 12.01.2007

View Postvasilianu, on Apr 21 2008, 15:24, said:

Si eu stau si ma intreb: de ce nu se ataca ideea si se ataca persoana? In electronica,se repara cauza,nu efectul.Pur si simplu mi-am pus si eu unele intrebari despre viata asta!Sau nu mai avem voie sa gandim?trebuie sa inghitim tot si sa le luam pe toate de bune? sau ce trebuie sa gandim?cumva tranzistorul in regim de comutatie,scheme de amplificatoare in clasa A? (HA,HA,HA).Fac urmatoarea afirmatie:planeta se degradeaza pe zi ce trece! Acuma ce trebuie sa se intample?sa-mi sara mie toata lumea in cap? care se pricepe,sa vina cu argumente sau cu contraargumente.Sunt unele lucruri atat de evidente incat nu pot fi trecute cu vederea,nu pot fi ignorate!!!

Ca nisipul femeile sunt...
http://www.romanianv...i/canisipul.php

Citeste poezia sa vezi ce frumos o zice Andries. In principiu, e acelasi lucru cu ceea ce zici tu despre ele, insa nu atat de "vulgar" (in sensul de "pe sleau").

Edited by nano2k, 21 April 2008 - 15:48.


#7
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postvasilianu, on Apr 21 2008, 16:24, said:

Si eu stau si ma intreb: de ce nu se ataca ideea si se ataca persoana? In electronica,se repara cauza,nu efectul.Pur si simplu mi-am pus si eu unele intrebari despre viata asta!Sau nu mai avem voie sa gandim?trebuie sa inghitim tot si sa le luam pe toate de bune? sau ce trebuie sa gandim?cumva tranzistorul in regim de comutatie,scheme de amplificatoare in clasa A? (HA,HA,HA).Fac urmatoarea afirmatie:planeta se degradeaza pe zi ce trece! Acuma ce trebuie sa se intample?sa-mi sara mie toata lumea in cap? care se pricepe,sa vina cu argumente sau cu contraargumente.Sunt unele lucruri atat de evidente incat nu pot fi trecute cu vederea,nu pot fi ignorate!!!
Maestre, eu sunt femeie, prin urmare mai proasta. Vad ca ceri argumente sau contraargumente. Fie-ti mila si lumineaza-ma, subliniind argumentele pe care le-ai adus tu in favoarea teoriei tale, ca eu nu pricep care sunt acelea. Mie mi se pare doar un text plin de platitudini si clisee.

#8
Taleniekov

Taleniekov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2008

View PostMoaca, on Apr 21 2008, 16:50, said:

Maestre, eu sunt femeie, prin urmare mai proasta. Vad ca ceri argumente sau contraargumente. Fie-ti mila si lumineaza-ma, subliniind argumentele pe care le-ai adus tu in favoarea teoriei tale, ca eu nu pricep care sunt acelea. Mie mi se pare doar un text plin de platitudini si clisee.
vasilianule ai dat de dracu

#9
nano2k

nano2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 12.01.2007

View PostMoaca, on Apr 21 2008, 15:50, said:

Maestre, eu sunt femeie, prin urmare mai proasta. Vad ca ceri argumente sau contraargumente. Fie-ti mila si lumineaza-ma, subliniind argumentele pe care le-ai adus tu in favoarea teoriei tale, ca eu nu pricep care sunt acelea. Mie mi se pare doar un text plin de platitudini si clisee.


Cred ca nu e vorba de vreun joc de idei. E vorba de observatie si atat.
Cand observi un fenomen, depinde cat de obiectiv esti.
Eu cred ca vasilian e doar pe jumatate obiectiv.

Eu cred ca dupa ce femeile ating o anumita maturitate si, implicit, reusesc sa iti implineasca scopul (pe sleau, sa devina mame), ele devin cele mai respectabile fiinte.
Din viperele cu colti, care trebuie sa-si omoare timpul barfind pe unii si pe altii, ca deh!, asta e cel mai simplu si comod, se dedica noii vieti pe care au creat-o. Ei, in momentul ala toti coltii se vor indrepta impotriva celor care atenteaza la noua forma de viata. Oricine va respecta asta.

Tot ce fac ele inainte de a da nastere e antrenament involuntar.
O mama dedicata se va schimba radical. Una care isi va angaja bona nu isi va schimba foarte mult atitudinea, va avea suficient timp liber sa continue "antrenamentul" antematernal.

#10
blackkitten

blackkitten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 03.04.2007

View Postvasilianu, on Apr 21 2008, 16:24, said:

bla,bla ideea atacată.
dap! pe astă planetă iezâstă numa fomei cu biciul pe spatele masculilor frustrați.sunt un rău general și ar trebui exterminate , deoarece degradează planeta și se supun legilor selecției naturale,tot alea care ii obligă pe majoritatea exemplarelor masculine ale tuturor vietăților să-și găsească mai mult de o parteneră (bărbații e porci- cunoaștem "bancul") și pe femele să caute acel mascul alfa cât mai sănătos, cu cât mai multe teritorii etc. pentru același motiv -perpetuarea speciei -indivizi care să reziste selecției naturale și eventual să mai și evolueze( pentru care femeile e curve-la fel, cunoaștem "bancul").

View PostMoaca, on Apr 21 2008, 16:50, said:

Maestre, eu sunt femeie, prin urmare mai proasta. Vad ca ceri argumente sau contraargumente. Fie-ti mila si lumineaza-ma, subliniind argumentele pe care le-ai adus tu in favoarea teoriei tale, ca eu nu pricep care sunt acelea. Mie mi se pare doar un text plin de platitudini si clisee.
dezamăgire in dragoste... suficient de puternic?  :naughty:

View PostTaleniekov, on Apr 21 2008, 17:31, said:

vasilianule ai dat de dracu
:yes:

#11
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postblackkitten, on Apr 21 2008, 17:27, said:

dezamăgire in dragoste... suficient de puternic?  :naughty:
Eu ceream argumente, pisi, nu motivatii, ca domnu' se bate cu caramida-n piept ca e rational si obiectiv ;)
PS : Acum imi pica fisa : o fi vornicu in dizgaiz ?  :naughty:

#12
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
Vasile, suferi?

#13
happy_me

happy_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 28.01.2008

View PostMoaca, on Apr 21 2008, 18:34, said:

PS : Acum imi pica fisa : o fi vornicu in dizgaiz ? :naughty:

Tot ce se poate, ca are aceeasi gandire "limpede". Dar daca nu ne da si "hate you", tot degeaba.

#14
eKto

eKto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.04.2008
CE asalt din partea persoanelor de sex frumos asupra acestui topic.
Oare de ce ?
:naughty:

#15
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
Hmm...electronist pe care l-a părăsit prietena că nu știe f**e.
Mai e ceva de spus?
E normal să fie furios. Las că-i trece odată ce-i pune alta țâța-n gură.

#16
blackkitten

blackkitten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 03.04.2007

View PosteKto, on Apr 21 2008, 21:40, said:

CE asalt din partea persoanelor de sex frumos asupra acestui topic.
Oare de ce ?
:naughty:
pen'că suntem snoabe, arogante ,invidioase,egoiste , materialiste ,și răul de la noi vine!! am uitat ceva?? :blush:

#17
eKto

eKto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.04.2008
Da ai uitat ! Pentru ca puteti !

#18
blackkitten

blackkitten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 03.04.2007
scuze... :worthy:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate