Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 Tv nou

De ce nu miros hainele a balsam d...

Canon EOS R1

Declaratie venit si siguranta XTB
 Comanda laptop Amazon UK

Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava
 

slideshow..?!

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
radhoop

radhoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 06.11.2006
Buna,

Doresc sa fac un slideshow orizontal de fotografii.am incercat cu motion tween sa le fac sa mearga de la stanga spre dreapta, dar tot se observa cand se face acea schimbare (loop-ul) .cum as putea sa fac acele poze sa para ca se repeta continuu fara sa se observe cand se termina si incep iar de la inceput?

ms

#2
ralcr

ralcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 03.07.2007
pui doua una dupa alta.

#3
eXtremeData

eXtremeData

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.03.2008
Cred ca altceva vrea de fapt sa spuna.

De exemplu pentru 3 imagini cand esti la ultima si in mod normal urmeaza prima se vede o diferenta mica de cateva milisecunde.
Te poti folosi de gotoAndPlay dar nu prea vad care ar fi problema...poate ai impartit intr-un numar diferit de frameuri...si nu au aceeasi "viteza de deplasare"

#4
radhoop

radhoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 06.11.2006
hmm...pai am vazut la alte site-uri, care au doar 5 poze, care se repeta dar nu se vede asa brusc cum se schimba, cand ajunge la sfarsit animatia...

#5
ralcr

ralcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 03.07.2007
cred ca n-ai inteles nimic. amandoi am spus acelasi lucru, eu mai pe scurt.
trebuie sa iei grupul ala de 5 poze si sa-l duplichezi, apoi le pui unul dupa altul si faci animatia cu motion tween. si o faci sa se miste pana ajunge prima poza din grupul 2 in pozitia initiala. in momenul asta poti sa te intorci la primul frame al animatiei pesntru ca este identic cu ultimul frame. de fapt ultimul frame il stergi, sau sari la frameul 2 in loc de 1, pentru ca trebuie sa se piarda un frame.

#6
radhoop

radhoop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 06.11.2006
ralcr mersi muullt...functioneaza perfect ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate