Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

Lenovo G50-30 - RAM upgrade, drivere si meniul contextual

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#73
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
revin si eu cu un comment,am instalat pe el un sapte si acum se misca cum trebuie.eu unul nu sunt adeptul windowsului preinstalat,de obicei vine ca si in cazul de fata cu o multime de softuri propietare producatorului de hardware care sunt prost optimizate si consuma o gramada de resurse.oricum,8-ul e o petarda perfecta,poate sa se ia de mana cu vista.

#74
Gam3

Gam3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 04.05.2007
Eu am windows 8.1 pe el si sunt foarte multumit! Am avut si 10-le si se misca foarte ok, dar nu-mi placea ca isi facea update-uri automat, mai ales la placa de sunet care nu-mi placea cum se aude cu softul original fata de cel instalat automat de windows!

#75
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014

View Postmaryus75, on 24 noiembrie 2015 - 20:21, said:

revin si eu cu un comment,am instalat pe el un sapte si acum se misca cum trebuie.eu unul nu sunt adeptul windowsului preinstalat,de obicei vine ca si in cazul de fata cu o multime de softuri propietare producatorului de hardware care sunt prost optimizate si consuma o gramada de resurse.oricum,8-ul e o petarda perfecta,poate sa se ia de mana cu vista.
Nu vad o problema in asta; la prima reinstalare acele softuri dispar! Pretul unui laptop ieftin este de multe ori identic cu sau fara Windows instalat. Din cate stiu Microsoft da windowsul cu 15$ catre producatorii de hardware. Afirmatia cu petarda e gratuita, eu am testa 8.1, nu mi-a placut, a trebuit sa instalez meniul clasic si dupa aia totul mergea perfect. Cat despre vista ce rost are sa mai vorbil de lucruri vechi si uitate. Vista e ca si cum n-ar fi existat, n-a incurcat pe nimeni; se gasea la vanzare XP si mai apoi a aparut 7. Ulterior si Vista a devenit mai bun. Stiu...Windows 7 e mai usor de... activat decat 10 sau 8...... XP era si mai usor pe vremuri, ca nu avea nevoie de asa ceva!
LE
Suntem off topic rau

Edited by sirius208, 24 November 2015 - 20:38.


#76
florinrio73

florinrio73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.02.2014
Salut tuturor, am o problema cu acest model de laptop, Lenovo IdeaPad G50-30 cu procesor Intel® Celeron® Dual-Core™ N2840, 2.16GHz, 4GB, 1TB, DVD-RW, Intel® HD Graphics, Free DOS. Se afla in service pt schimbarea placii de baza si a hdd-ului, fiind in garantie. Pe 23, luna asta va avea 15 zile de service, perioada dupa care va trebui sa mi se dea altul in schimb daca nu se poate repara. In situatia ca nu se poate repara si mi se da o negatie pt asta. Ce model de laptop mi se va da? Este luat din reteaua Altex si a costat cam1544 lei. Ma poate ajuta cineva cineva cu un sfat util? Multumesc anticipat!

#77
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
ia banii inapoi si alege altceva , acum iti poti lua cu i3 la banii aia.

#78
florinrio73

florinrio73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.02.2014

View Postbotelucian, on 19 martie 2016 - 11:23, said:

ia banii inapoi si alege altceva , acum iti poti lua cu i3 la banii aia.

Mersi!

#79
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
salut...detin acest model dar cel cu 4gb ram...am o problema cu receptia wifi...mai mult de 1.5 mb nu vrea sa primeasca...la telefon primesc 80 mb...ma poate ajuta cineva cu un sfat?pt a merge mai bine internetul? multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate