Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Lizeanu, de evitat?

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
vorbiti de parca s-ar duce in ferentari : |

Edited by robert8197, 25 November 2014 - 14:47.


#20
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
zona specificata de ea este muuuuuuult mai cuminte ca Ferentari.
O placere sa vezi cum fac tiganii nunta in strada ....cu toti coloratii prin zona.

O placere unica. Crede-ma :D

#21
adrian93

adrian93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 29.10.2009
Nu pot să spun că am fost prea încântat atunci când mă plimbam ocazional prin zona Obor. Cred că zona Iancului (la sud de Obor) e ceva mai ok. Pe de altă parte, am avut colegi care locuiau pe acolo (chiar pe la Lizeanu) și sunt încă într-o bucată ;).

Edited by adrian93, 25 November 2014 - 14:57.


#22
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Pe scurt nu se merita zona. Lizeanu - Tei - Obor - Mosilor ...

#23
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Elena, "colorati" sunt peste tot in Bucuresti.Nu ei ar fi problema,ci imobilul extrem de vechi.Cu coloratii "te poti pune bine" dar cu imobilul extrem de "batran" nu prea te poti pune bine,atunci cand cutremurul iti bate in pereti.Parerea mea...nu cumpara apartamentul din acel imobil....nu vei regreta.

#24
Ama-Elena

Ama-Elena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.11.2014
Va multumesc pentru sfaturi..o sa merg azi dupa amiaza sa vad casa/zona..iar daca intr adevar nu mi inspira minimul de siguranta, o sterg pe veci de acolo. Cat despre vechimea imobilului, cei care il vand m au asigurat ca e din '70 fix, fara vreun gram de risc seismic...insa in mod clar o sa verific eu insami asta la primarie.

#25
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
In doar doar 7 ani avea sa vada nenorocirea din 4 martie 1977

#26
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Stau la 300 de metri de Lizeanu şi nu recomand zona. De fapt sunt 100% de acord cu ce a zis G1q.

#27
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Am stat la 15 ani la Lizeanu, in blocul cu Belagio, si cunosc foarte bine zona si fauna. Recomandarea mea este sa cauti in alta parte.

#28
Ama-Elena

Ama-Elena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.11.2014
Si un printscreen cu locatia exacta..

Multzam frumos pt recomandari :)

Attached Files


Edited by Ama-Elena, 25 November 2014 - 15:12.


#29
Vympel

Vympel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 12.08.2014
Pana acum ceva ani era zona clanului Sarpe, si Limba mai emitea pretentii pe zona aia, Fainari, Lizeanu, pana spre Obor, atata timp cat respecti ierarhia nescrisa a zonei nu se leaga nimeni de tine sau familia ta aiurea, dar  daca nu ai ceva relatii prin lumea underground stai deoparte mai bine.

#30
Ama-Elena

Ama-Elena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.11.2014
Asta-mi mai lipseste, clanuri...cred ca o las balta cu apartamentul vietii..

#31
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
E rahat, alta cu clanuri, de exemplu eu stau in zona unde clanul Sportivilor cica e pe felie, si n-am vazut un singur scandal de cand sunt aici. Pe de alta parte LIzeanu e naspa ca zona (am stat in Tei vreo 6 ani), e plin de colorati si nu-i chiar linistit, mai ales noaptea. Personal as cauta in alta parte.

#32
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,429
  • Înscris: 31.08.2006

View PostG1q, on 25 noiembrie 2014 - 14:54, said:

Pe scurt nu se merita zona. Lizeanu - Tei - Obor - Mosilor ...

  Ei, nu trebuie sa extindem chiar asa...Eu care bat cu regularitate zonele pe care le-ai enumarat pot sa spun ca Lizeanu e parfum de trandafir fata de Tei, dar Teiul ala incepand cam de la palatul Ghica spre fostul strand Tei. Acolo e nebunie curata pentru o doamna sau domnisoara sa se aventureze singura mai ales in fapt de seara. Pai coloratii fac legea in tramvaiul 16 care strabate toata zona Tei, d-apai pe strada ?
Pe strada Lizeanu  nu sunt decat vreo doua puncte "fierbinti" dar coloratii nu sunt agresivi, sau ma rog, nu au fost niciodata de cate ori am trecut eu pe acolo. Am trecut si dimineata foarte devreme, si seara foarte tarziu. Coloratii au fost pasnici de fiecare data, principala lor preocupare fiind sa sparga seminte. Oricum, zona cat de cat nu mai arata chiar ca in vremea adolescentei mele cand era exclus sa te aventurezi pe acolo. Multi dintre colorati sunt la praduiala prin Europa iar aici au ramas cei mai batrani sau neputinciosi. Cu toate astea, nu recomand ca dupa o anumita ora, seara, sa treaca pe acolo vreo doamna sau domnisoara. In rest, nu e niciun pericol. Sunt destule magazine deschise in maghernitele alea de case si patronii sau angajatii acelor magazine nu sunt colorati din ce am vazut. De remarcat ca pe strada Lizeanu e poate cea mai mare densitate de firme de pompe funebre din Bucuresti.

    @Ama-Elena, nu e un pericol, zic eu ,sa mergi pe strada ziua in zona aia. Seara, mai precis pe intuneric, nu recomand pentru o femeie. In ceea ce priveste o eventuala locuinta acolo, parca n-as recomanda. Nu e o zona asa rau famata ca Ferentariul. Nu cred ca se compara cu Ferentari, dar parca nici nu te-as sfatui sa locuiesti pe termen lung acolo. Cel mai bine ar fi sa tatonezi terenul , sa vezi cam ce "fauna" se invarte pe acolo E posibil ca acolo unde vrei sa-ti iei apartament sa fie o oaza de liniste, asta n-am de unde sa stiu. Eu daca as avea posibilitatea sa-mi iau apartament  nu mi-as lua in zona asta, dar pana la urma e bine ca tu sa hotarasti.

Edited by fansat, 25 November 2014 - 15:43.


#33
Vympel

Vympel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 12.08.2014

View PostAma-Elena, on 25 noiembrie 2014 - 15:19, said:

Asta-mi mai lipseste, clanuri...cred ca o las balta cu apartamentul vietii..

Tot Bucurestiul este impartit intre clanuri, granitele sunt invizibile pentru omul obisnuit, poti sa locuiesti o viata intr-o anumita zona si sa nu stii cui apartine zona, daca iti vezi de treaba.

Edited by Vympel, 25 November 2014 - 15:26.


#34
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Nu mai speriati aiurea cu clanuri si alte chestii. Ce treaba ar avea un clan cu o persoana care doar locuieste acolo fara sa interfereze cu afacerile lor. Si eu stau tot in zona cu clanul sportivilor cum zicea cineva mai sus si nu e chiar asa. Ei au treaba lor, tu ai treaba ta.

#35
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Daca stai in banca ta nu se ia nimeni de tine. Am locuit 5 ani in zona si nu am avut probleme cu nimeni. Daca Lizeanu este o zona periculoasa, atunci Ferentari ce este?

#36
Vympel

Vympel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 12.08.2014

View PostG1q, on 25 noiembrie 2014 - 15:25, said:

Nu mai speriati aiurea cu clanuri si alte chestii. Ce treaba ar avea un clan cu o persoana care doar locuieste acolo fara sa interfereze cu afacerile lor. Si eu stau tot in zona cu clanul sportivilor cum zicea cineva mai sus si nu e chiar asa. Ei au treaba lor, tu ai treaba ta.

Exact, vezi mai sus. Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate