Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Subwoofer activ

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
DJPhilli

DJPhilli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 18.04.2014
Salutare,

As vrea sa intreb daca merita sa cumpar un YAMAHA YST-SW012 (subwoofer activ) pe care il gasiti aici : http://www.altex.ro/...amaha-yst-sw012 . O sa il folosesc cand ascult muzica si cred ca deloc la filme si jocuri. M-ar interesa sa stiu daca se simte bass-ul si daca se aude ok pe Tech-House sau Minimal House.

#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
pai la filme il scoti sau cum? daca nu ai si boxe amplificate ce rost are sub-ul ala? iar daca ai, ce rost are sa deconectezi sub-ul la jocuri sau filme?

#3
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Împreună cu ce???
Mai cititi fraților regulamentul!
La modul general este cam neindicat cand vine vorba de muzică stereo și ceva pretentii hi-fi.


#4
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 28.11.2001
E slabut. Unul cu dif de 12 inch ar fi mult mai potent.

#5
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007

 Hawkie, on 17 noiembrie 2014 - 09:07, said:

E slabut. Unul cu dif de 12 inch ar fi mult mai potent.

Posted Image
Abia acum imi dau seama cat de prosti sunt aia care fac boxe de mii de euro (sau chiar zeci de mii) cu woofere de "doar" 16cm !!!
Poti obtine basi "extremi" si cu woofere de 16cm, nu asta-i problema...

Initiator, raspunde la intrebarea lui geo123, in cadrul carui sistem doresti sa integrezi acel subwoofer ?
Sper ca nu din nou in cadrul vreunui Microlab SoloX sau alte sisteme 2.0...

#6
DJPhilli

DJPhilli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 18.04.2014
@xcit : Ma refeream ca nu o sa am pretentii la filme sau la jocuri, pentru ca am un Z506 de la Logitech si pentru filme si jocuri sunt ok si acelea.
@geo123: Ma gandeam sa iau 2 boxe de podea JVC, pentru ca am mai auzit si sunt destul de ok plus ca nu am nevoie de o calitate foarte foarte buna. Am spus ca am nevoie de ceva bass care sa il simt pe Minimal House.
@Hawkie: Nu am nevoie de ceva foarte puternic in primul rand ca daca imi cumpar un bass ceva mai mare o sa am nevoie si de inalte mai puternice si in al doilea rand nu prea imi permit financiar.

#7
ionutzzs

ionutzzs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.11.2014
Salut,

As dori o recomandare pentru un subwoofer activ ce ar veni in completarea unui 5.0 taga tav406v2 si un reciever yamaha htr 2067.
Optiunile actuale ar fi : Yamaha YST-SW030 si Pioneer S-21W .
De preferat ca propunerile sa fie tot in aceeasi gama de pret , pe cat posibil .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate