Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Furious 7 (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#19
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostBob493, on 24 martie 2015 - 17:04, said:

Replica de cocalar.
Posted Image

#20
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013

View PostBob493, on 24 martie 2015 - 15:51, said:

Din categoria 'Filme pentru cocalari'. Dat fiind faptul ca e plina lumea de ei, ma astept ca aceasta serie sa depaseasca in longevitate pe Tanar si Nelinistit.
E doar un film de pure entertainment,destresant,deconectant,ideal pentru o seara de vineri sau sambata.Daca esti in cautarea vreunor mesaje profunde,subintelesuri,cauta in alta parte.
Pari exact genul tipic de frustrat,obtuz,rigid mental.

#21
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,315
  • Înscris: 12.07.2010
Destresant si deconectant nu inseamna actiune ilogica, incoerenta, cretina care contrazice legile firii si fizicii.

Poftim, destrezeaza-te:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vBlFCH0d3o4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
Adi_Bibirescu

Adi_Bibirescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.01.2015
Salutare!
Am vazut ca multi au comentat de calitatea povestii, a actorilor samd.
Cred ca uitam de ce sunt facute filmele de genul acesta - pentru entertainment! Si de asta ar trebui si vizionate. Strict pentru divertisment.
Eu de asta astept sa merg sa il vad la cinema Baneasa: sunet misto, sala cu blackbox concept, imagine misto si popcorn!

#23
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View Postmichael-myers, on 27 martie 2015 - 18:42, said:

E doar un film de pure entertainment,destresant,deconectant,ideal pentru o seara de vineri sau sambata.Daca esti in cautarea vreunor mesaje profunde,subintelesuri,cauta in alta parte.
Pari exact genul tipic de frustrat,obtuz,rigid mental.

View PostBob493, on 28 martie 2015 - 08:38, said:

Destresant si deconectant nu inseamna actiune ilogica, incoerenta, cretina care contrazice legile firii si fizicii.

Mda, distractie ca distractie, dar asa ajungem la filmul cu curul care trage partzuri din Idiocracy, sau tot de acolo ''Au, co**ele mele".
Ar cam trebui sa existe o limita pana la care faci prostioare doar de dragul distractiei.
Bine, nu poti da legi, dar nu e bine nici sa incurajezi oamenii sa mearga la orice in numele divertismentului.

Avem un divertisment mult mai cretin ca in anii 70, pe cuvant. Nu doar noi romanii, lumea in general. Asta nu e normal.

Edited by searcher-star, 07 April 2015 - 16:47.


#24
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
"La box-office-ul internațional, “Fast and Furious 7” este, de asemenea, un succes fără precedent în istoria studiourilor Universal Pictures, clasându-se cu 384 de milioane de dolari încasați worldwide pe locul patru ca weekend de lansare în istoria cinematografiei."


Multi "cocalari",nu?Posted Image

Edited by I2O, 07 April 2015 - 19:58.


#25
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Wow! Vrei sa zici ca incasarile se reflecta direct in calitatea filmului? Te inseli. Multi se duc din curiozitate, dupa reclama agresiva, altii se duc sa il planga pe actorul care a murit in accident de masina. Sunt curios cat % din suma respectiva provine din SUA.

ps: a fost cineva de aici sa se uite la film? Cum e?. Mai reusit sau mai slab ca 6?

#26
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,315
  • Înscris: 12.07.2010

View PostI2O, on 07 aprilie 2015 - 19:57, said:

"La box-office-ul internațional, “Fast and Furious 7” este, de asemenea, un succes fără precedent în istoria studiourilor Universal Pictures, clasându-se cu 384 de milioane de dolari încasați worldwide pe locul patru ca weekend de lansare în istoria cinematografiei."


Multi "cocalari",nu?Posted Image

Da.

#27
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Eu am fost sa-l vad. Nu duce lipsa de actiune ,,furibunda", insa are multe efecte speciale care sfideaza legile fizicii.
In schimb, finalul a fost frumos.

Cu fiecare film care apare, parca aceasta serie se indeparteaza si mai mult de liniile trasate de primele doua filme si pare sa nu mai aiba nicio noima.

#28
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,578
  • Înscris: 11.06.2010
bai nene 400 milioane in 4 zile ? nemaiauzit asa ceva la un film ordinar de actiune...ca sa nu zic film cu masini, ii clar ca moartea lu' ala a influentat...

View Postgozmyn, on 07 aprilie 2015 - 23:54, said:

Sunt curios cat % din suma respectiva provine din SUA.
147 milioane-s din sua

#29
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,315
  • Înscris: 12.07.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5-Famselico?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007

View PostHandicarpati, on 08 aprilie 2015 - 07:14, said:

bai nene 400 milioane in 4 zile ? nemaiauzit asa ceva la un film ordinar de actiune...ca sa nu zic film cu masini, ii clar ca moartea lu' ala a influentat...


147 milioane-s din sua

Mi-e greu sa cred ca atat de multi veneau sa vada filmul datorita mortii premature a actorului principal. Incasari foarte mari a avut si filmul anterior din serie.
La Heath Ledger am mai inteles, insa Paul Walker, cu tot respectul, in afara acestei serii, nu prea s-a facut remarcat ca actor.

#31
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View PostHandicarpati, on 08 aprilie 2015 - 07:14, said:

ii clar ca moartea lu' ala a influentat...
Da, i-a facut publicitate.
Cum si Heath Ledger i-a facut lui TDK.

View PostLordRevan, on 08 aprilie 2015 - 14:25, said:

Mi-e greu sa cred ca atat de multi veneau sa vada filmul datorita mortii premature a actorului principal. Incasari foarte mari a avut si filmul anterior din serie.
Cand moare unu il da pe la televizor, prin ziare, pe saiturile de stiri, pe diverse forumuri si afla lumea de film.

View PostLordRevan, on 08 aprilie 2015 - 14:25, said:

La Heath Ledger am mai inteles, insa Paul Walker, cu tot respectul, in afara acestei serii, nu prea s-a facut remarcat ca actor.
Pai si Ledger ce mari filme a avut?

Edited by Genjurooo, 08 April 2015 - 14:32.


#32
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,584
  • Înscris: 30.10.2003
Concluzia este ca un film de rahat, cu scenariu de rahat si actori mediocrii (dintre care unu mort) scoate bani la greu.
Concluzia ar fi pentru ca automobile, cum s-a zis deja.

Eu am vazut primul, 6-le si parca si 5-ul. Dar uite ca ma bate gandul sa vad ultimul film a lui Walker asta care a murit. Se pare ca moartea are totusi o influenta destul de mare Posted Image

Edited by Bursul, 08 April 2015 - 14:34.


#33
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,584
  • Înscris: 30.10.2003
Cu dedicatie pentru toti haterii :P

[ http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/a0Ln63X_700b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/aqNxQE7_460s.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/aoz5AQ2_700b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/a6yBqMb_700b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/ae0xedQ_700b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/anKvE45_700b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
martoruu

martoruu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 16.07.2013
Vorba aia...nu se poate si cu p*la in c*r si cu sufletul in rai...Nu poti sa te uiti la rebutul asta cinematografic si sa o arzi si inteligent in acelasi timp ca o faci pentru "entertainment".
Acceptati ca sunteti niste oameni mediocrii cu preocupari mediocre (masini, pi2de, impuscaturi, pac pac, explozii). Asta este adevarul.

P.S. n-ati citi dreaqu o carte pentru ""entertainment""...ca n-are cartea pe cine entertainui, aia 2 neuroni se incita numa la pac pac si vrum vrum. :)

#35
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,584
  • Înscris: 30.10.2003
Un om asa cum te pretinzi a fi, nici macar nu intra pe acest topic, daramite sa mai si scrie ceva.
Posted Image

#36
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009

View PostLordRevan, on 08 aprilie 2015 - 07:10, said:

Cu fiecare film care apare, parca aceasta serie se indeparteaza si mai mult de liniile trasate de primele doua filme si pare sa nu mai aiba nicio noima.

Deja din 4 au inceput sa o dea pe aratura rau cu firul narativ. Asta cred ca s-a datorat faptului ca 3-ul a avut incasari mai mici pentru schimbarea actorilor, banuiesc.(n-am cautat prin nicio statistica) Oricum, dupa mine primele 3 sunt cele mai interesante, restul devine o actiune combina cu masini, de unde rezulta si scenele SF in care nu se mai tine cont de gravitatie sau de rezistenta unei masini.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate