Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Windows cannot access the specified folder, etc., cu toate că sunt owner.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
adelin22

adelin22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.04.2012
Bună, am rulat testul hijack și sper să fie ok.
Nu mai pot da disable la AVG, la iconița de sunet apare disable, asta deșii am sunet și toate cele, am descoperit că nu mai pot intra din System în niciuna din opțiunile Device Manager, Remote settings, Advanced system settings, deoarece îmi apare o eroare Windows cannot find "%Systemroot%\system32\ ..". Make sure that you typed the named correctly, and then try again.

Edit: nu mă lasă să atașez fișierul.

Spoiler

Edited by _-_, 30 October 2014 - 16:16.
Comentariu prea lung. Inserare spoiler.


#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Cum ai ajuns in aceasta situatie? Ai avut un virus care a fost eliminat? AVG ce legatura are? A fost instalat dupa devirusare sau inainte sau in timp ce sistemul era virusat?
In ce scop ai incercat sa dai disable la AVG?

In rest inteleg ca ai multiple probleme:
- indicatorul pentru volum din TaskBar este nefunctional, desi ai sunet; dar in Charms Bar > Settings cum apare volumul?
- inteleg ca anumite optiuni din Control nu iti sunt accesibile; esti logat in cont de Administrator?
- Legat de eroarea respectiva: poti oferi o captura de ecran? Cand apare eroarea? Cand incerci sa tastezi o comanda la Command Prompt (Admin)?

Ce solutii ai incercat in vederea rezolvarii problemelor?
Ai facut o verificare serioasa cu un antivirus, AntiMalware etc.?
Ai incercat System Restore?
Ai lansat comanda "sfc /scannow"?
etc.
Ce efecte au avut solutiile incercate?

Din mesajul tau nu se intelege clar ce s-a intamplat, ce doresti si ce solutii ai incercat.
Ar fi cazul sa oferi mai multe detalii.

#3
adelin22

adelin22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 06.04.2012
Antivirusul AVG l-am avut de la începutul utilizării laptopului. Îl folosesc de ceva vreme și știam că atunci când vreau să instalez un program care se folosește de metode bine cunoscute (crack) trebuie dat disable deoarece vede crackul ca și virus.  Am instalat de la programe ce folosesc la facultate până la jocuri.

Am observat chestia cu drepturile (Titlul postării) doar când am vrut să dau disable la AVG, acum nu mai apare.
Am scanat cu AVG, am dat System Restore și după restart mi-a dat mesaj că nu se poate face restore.

- În charms bar, iconița de sunet apare normal, doar în taskbar e cu roșu.
- Sunt logat ca și administrator.

Attached Files



#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Este posibil ca problemele sa se datoreze acestor "metode bine cunoscute", deoarece nu poti avea garantia ca nu contin malware.
Softpedia nu incurajeaza pirateria software!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate