Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 

Ce politician as vrea sa vad in puscarie, de ce si pentru cat timp?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
56 replies to this topic

#19
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Too late pentru Iliescu. Deja poate fi trecut de partea celorlalti, in nefiinta. Inevitabil raul a fost facut si e complicat acum dupa atatia ani, sa spunem ca doar el a facut raul.
Il urasc din tot sufletul pe Ilici dar am trait acele vremuri si pot sa spun ca tot ceea ce a facut a facut cu asentimentul majoritatii populatiei.
E prea tarziu acum si singurul lucru bun ar fi sa tragem invataminte de pe urma acelor lucruri.

#20
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
pe iliescu nu-l vreau in puscarie ci la la bellu

#21
ionut3107

ionut3107

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 16.09.2014
Ponta la puscarie

#22
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
Base - 10 anisori exact cat cele 2 mandate
Udrea - tot atat ca sa-i tina companie

#23
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Cei de la PSD PE VIATA !

#24
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007
videanu - sa stea la bulau pana-l gratiez eu
De smecherul asta nu s-a mai auzit  nimic , insa a dat unele dintre cele mai mari tunuri de dupa 90' .
attila verestoy == pff , ungurul este tatal mafiotilor din Ardeal --l-as vedea la munca silnica : sa planteze macar tot atat cat a defrisat in Romania .

#25
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
ABSOLUT TOTI BUGETARII care nu pot sa-si justifice averea ! Si confiscarea averilor !

#26
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,419
  • Înscris: 31.08.2006

 FAP, on 26 octombrie 2014 - 09:59, said:

ABSOLUT TOTI BUGETARII care nu pot sa-si justifice averea ! Si confiscarea averilor !

   Vise, taica...

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 FAP, on 26 octombrie 2014 - 09:59, said:

ABSOLUT TOTI BUGETARII care nu pot sa-si justifice averea ! Si confiscarea averilor !

Si da si nu...cu sensul ca unii ar putea sa scape pentru ca e posibil sa-si fi ascuns bine averea, si nu mai e la vedere sau au cheltuit fara rost...prin tari straine.

Si nu prea face obiectul discutiei...ca politicianul vine si isi depune candidatura promitant marea cu sarea. ...cu glas dulce. Ce-i drept si bugetarul ar trebui sa se puna in folosul populatiei...si uneori nu prea se pune...dar e subiect separat cred. Bugetarul e condus si controlabil spre deosebire de politician care face ce vrea.

Edited by MembruAnonim, 26 October 2014 - 10:12.


#28
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

 MembruAnonim, on 26 octombrie 2014 - 06:33, said:

( E primul meu topic, asadar sa vedem si ce mana am Posted Image .)

In primul rand, as vrea sa mai fac o precizare, anume, puscaria in ziua de azi vad ca pentru politicieni este un fel de loc de pelerinaj acestia avand timp si conditii sa mediteze, sa scrie carti..etc. iar toate astea se intampla pe banii prostilor de contribuabili.. Asadar, stop-joc ! Eu, platitorul de taxe si impozite, nu am nicio vina ca cutare a facut ceva puscariabil, deci, de ce platesc eu? Citeam pe undeva(nu mai caut acum, dar daca se cere am sa revin cu date exacte) un puscarias ne costa cam 250 lei/ luna.

In consecinta, puscaria, trebuie revolutionata. Esti puscariabil, iti platesti  cheltuielile cu cazarea si supravegherea ta...si mai dai si o cota la intretinerea puscariilor. Nu ai bani ? Inteleg, vei fi pus la munca pe perioada detentiei pentru a produce acesti bani, nu vrei?  Inteleg si asta, ai dreptul de a alege modalitatea de executie (glont/ electric etc)

N-ai bani de glont / curent electric? Inteleg, facem noi cinste. :lol:

#29
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,035
  • Înscris: 31.07.2007
Ar fi mai scurta lista cu aia pe  care nu vreau sa-i vad la puscarie.

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu contest, sigur exista si oameni (politicieni) cu care sa ne mandrim.

#31
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011

 d-rive, on 26 octombrie 2014 - 08:52, said:

Too late pentru Iliescu. Deja poate fi trecut de partea celorlalti, in nefiinta. Inevitabil raul a fost facut si e complicat acum dupa atatia ani, sa spunem ca doar el a facut raul.
Il urasc din tot sufletul pe Ilici dar am trait acele vremuri si pot sa spun ca tot ceea ce a facut a facut cu asentimentul majoritatii populatiei.
E prea tarziu acum si singurul lucru bun ar fi sa tragem invataminte de pe urma acelor lucruri.
Ai spus bine,dar ma tem ca aia cu invatamintele nu se va intampla. Mai sunt cateva zile si o sa ne lamurim.

#32
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

 MembruAnonim, on 26 octombrie 2014 - 10:02, said:

Si da si nu...cu sensul ca unii ar putea sa scape pentru ca e posibil sa-si fi ascuns bine averea, si nu mai e la vedere sau au cheltuit fara rost...prin tari straine.

Si nu prea face obiectul discutiei...ca politicianul vine si isi depune candidatura promitant marea cu sarea. ...cu glas dulce. Ce-i drept si bugetarul ar trebui sa se puna in folosul populatiei...si uneori nu prea se pune...dar e subiect separat cred. Bugetarul e condus si controlabil spre deosebire de politician care face ce vrea.
POLITICIENII sunt BUGETARI !!! Si daca SE DORESTE se pot verifica absolut TOTI BANUTII din toate bancile indiferent de tara !

#33
Ausradierer

Ausradierer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.10.2005
Eu nu vreau pe nineni la puscarie. Vreau ca TOTI care s-au bagat in politica pana acum sa fie dezbracati in curul gol, stransi pe un camp, stropiti cu benzina si sa le dam foc. Si uite asa dam un reset clasei politice. Puscaria e prea usoara pentru mizeabilii astia, pai javrele stau mai bine in parnaie decat la hotel.

#34
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014
Ce politician as vrea sa vad in puscarie, de ce si pentru cat timp?

...pozitia noastra de romani neaosi: am vrea..., sa speram..., poate da domnu'... in loc de a actiona in consecinta.

#35
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,740
  • Înscris: 11.03.2007
Păi și ce-ai vrea Gicarule, să-i băgăm noi la pușcărie? Să-i omorâm? Între timp am evoluat și mai suntem și membri UE, nivel la care (sper să nu ai un șoc), până și infractorii au drepturi. Important este să ajungem să le oferim repede dreptul de infractor, nu să le oferim zeci de ani statutul de ”negustor cinstit”, iar asta, cum spuneam, nu o pot face decât persoane abilitate.

#36
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 Ausradierer, on 26 octombrie 2014 - 10:44, said:

Eu nu vreau pe nineni la puscarie. Vreau ca TOTI care s-au bagat in politica pana acum sa fie dezbracati in curul gol, stransi pe un camp, stropiti cu benzina si sa le dam foc. Si uite asa dam un reset clasei politice. Puscaria e prea usoara pentru mizeabilii astia, pai javrele stau mai bine in parnaie decat la hotel.
Da de ce in curu' gol? Hainele se imbiba asa frumos cu benzina...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate