Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Târgu-Mureș,cel mai oribil oraș peste 100000 de locuitori!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
133 replies to this topic

#127
PxelBland

PxelBland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 01.03.2015

View Postc4n1b4lul, on 19 martie 2015 - 21:49, said:

Constanţa e plină de mitici la plajă, în lipsă de Felix sau de plajele din Grecia, care vin acolo şi cheltuie 3000 de RON în 3 zile, la Balaton te duci cu 200 EUR/10 zile, dar eu prefer city-break-urile .

Clujul va fi Capitala Culturală Europeană în 2021. Posted Image

Nu sunt anti-român, în Belgia ar fi un lucru obişnuit să jigneşti Valonia dacă provii din Flandra, sau între statele britanice, unde se ajunge şi la lupte de stradă, şi sunt lux pe lângă ţara asta de rahat, dusă în jos de interlopii mitici şi de burtoşii din parlament .

Oricum persoana care-i pusa acolo sus anumea don onanis, are el un scop anumea. Nu degeaba a fost sibiu' in '07 capitala mueropeana. Dar asta-i alta discutie. Si banii aia pentru a sustine Cluju' sa devina capitala culturala mueropeana de unde-o sa vina? De la Oradea, nu? :))

#128
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View PostPxelBland, on 19 martie 2015 - 21:52, said:

Oricum persoana care-i pusa acolo sus anumea don onanis, are el un scop anumea. Nu degeaba a fost sibiu' in '07 capitala mueropeana. Dar asta-i alta discutie. Si banii aia pentru a sustine Cluju' sa devina capitala culturala mueropeana de unde-o sa vina? De la Oradea, nu? Posted Image)

Dacă eşti anti-european, emigrează cu plăcere în Tadjikistan, că acolo se retrag mai marii capi ai URSS-ului, KGB-iştii preferaţi nouă .

Transmite-i condoleanţe lui Putin, că într-un an îl execută ăştia, deja se crede un nou Hitler, şi vrea WWIII ...

View PostPxelBland, on 19 martie 2015 - 21:52, said:

Oricum persoana care-i pusa acolo sus anumea don onanis, are el un scop anumea. Nu degeaba a fost sibiu' in '07 capitala mueropeana. Dar asta-i alta discutie. Si banii aia pentru a sustine Cluju' sa devina capitala culturala mueropeana de unde-o sa vina? De la Oradea, nu? Posted Image)

Dacă vă plac miticii, atunci fuzionaţi cu regiunea Sud, că şi aşa e plin de sudişti prin cătunul de pe malul Mureşului .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Mauoz2y_ElQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

O dovadă că pacea şi armonia din cătunul secuiesc nu fac casă bună, degeaba pozaţi în prieteni de încredere, dacă în afară de dat în cap nu ştiţi un alt obicei ...

View Postthe_northpole, on 19 martie 2015 - 17:17, said:

Ce ai bre? iar ai macar rahat maroniu?
apoi tu numesti Ora Pământului eveniment de importanta? ala e un cacat pentru toți hipioți new age.

Bine că eşti tu deştept, miticule .

Miticii ascultă manele să înţeleg ?

Şi ce îi pupaţi în fund pe mureşeni ?

Atunci fuzionaţi cu ei, şi cu Iaşovul, şi scăpăm de o parte de Ardeal .

Eu personal susţin şi independenţa Transilvaniei, nu suntem obligaţi să trimitem 1 miliard de euro anual în metropoola aia de pe Dâmboviţa .

Ori capitala ţării la Cluj-Napoca, ori pa !

Transilvania nu are nevoie de venituri din Regat şi din Ungaria !

Vrem să fim stat suveran, nu marioneta lui Ponta şi lui Orban !

View PostPxelBland, on 19 martie 2015 - 21:43, said:


Toate shiturile astea, sunt special provocate pentru a ne invrajbi unii cu altii. Vezi cazurile cu aia-s mai prosti ca-s din Oltenia, din Moldova, acum incep astia ca aia-s mitici, s.a.m.d. Asta e ceea ce numesc eu antiromanism si in orice tara normala la cap ar fi trebuit pedepsit, chiar daca-i vorba despre un forum (daca ziceam ceva despre niste pasari zburatoare, sau despre evrei, imediat eram ca fiind catalogat ba rasist, ba antisemit, ba nu stiu ce)...

1. Nu mai folosi expresii engleze, că eşti neam de balcanic, foloseşte turca .

2. În Belgia de ce valonii şi flamanzii îşi pot permite să se înjure ?

Ăia dacă nu aveau decenţa de fier occidentală, ajungeau şi la război civil .

View PostPxelBland, on 19 martie 2015 - 21:52, said:

Si banii aia pentru a sustine Cluju' sa devina capitala culturala mueropeana de unde-o sa vina? De la Oradea, nu? Posted Image)
Da, deoarece ne aflăm în aceeaşi regiune de dezvoltare .

#129
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View Postchaosss, on 19 martie 2015 - 21:47, said:

Daca li s-ar taia macaroana de finantare de la Bucuresti sa vezi cum nu s-ar vindeca de aroganta si ar reveni cu picioarele pe pamant.

Am înţeles că eşti mitic, dar are o limită acest balcanism .

Din cauza voastră şi a moldovenilor suntem mereu ultimii, alături de bulgari în toate domeniile în cadrul UE .

Ardealul independent ar fi peste ţările baltice, şi Ungaria .

#130
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006
Taticu, nu mi-e clar, azi esti Napoleon sau Petru cel Mare ?

#131
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postc4n1b4lul, on 22 martie 2015 - 23:44, said:

Am înţeles că eşti mitic, dar are o limită acest balcanism .

Din cauza voastră şi a moldovenilor suntem mereu ultimii, alături de bulgari în toate domeniile în cadrul UE .

Ardealul independent ar fi peste ţările baltice, şi Ungaria .

Ii rau cu miticii, dar mai rau e fara ei. ;)

#132
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,032
  • Înscris: 14.08.2007

View PostPxelBland, on 19 martie 2015 - 21:43, said:

Tu esti batut in cap tinere, tu nu intelegi ca, Constanta aduna impozite cat Cluj, Timisoara si Sibiu la un loc?!
Accize si taxe vamale, la impozite nu sta prea bine Constanta (e bine dupa Cluj, Timisoara, etc). Daca insisti, iti dau si cifrele ;)

View Postchaosss, on 19 martie 2015 - 21:47, said:

Ia si disputa cu Utopium aici care este cel mai tare oras din Romania. El vrea sa ne convinga de ceva ani de zile ca ar fi Cluj Napoca, tu o tii cu Oradea.

Faza este ca din ce am inteles el ar fi fost nascut chiar in orasul tau drag.
Mie imi place Oradea, ca aspect e peste Cluj. Clujul are insa alte avantaje care sunt greu de batut: e numarul 1 in provincie la universitati, spitale, cultura, cercetare, salarii, numar de firme, impozite incasate, cifra de afaceri a firmelor, evenimente, viata de noapte, aeroport, retail, imobiliare, finante, etc.

#133
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010

View Postc4n1b4lul, on 22 martie 2015 - 23:23, said:

Bine că ești tu deștept, miticule .   nu sunt atat de destept, dar, comparat cu tine, prind aripi mai ceva de beau red bull.

Miticii ascultă manele să înțeleg ? Nu stiu, cine sunt mitici

Și ce îi pupați în fund pe mureșeni ? Pentru ca is din mures prostule de aia.

Atunci fuzionați cu ei, și cu Iașovul, și scăpăm de o parte de Ardeal .



View Postc4n1b4lul, on 22 martie 2015 - 23:23, said:

Eu personal susțin și independența Transilvaniei, nu suntem obligați să trimitem 1 miliard de euro anual în metropoola aia de pe Dâmbovița .
Ori capitala țării la Cluj-Napoca, ori pa !
Transilvania nu are nevoie de venituri din Regat și din Ungaria !
Vrem să fim stat suveran, nu marioneta lui Ponta și lui Orban !


Eu nu sustin independenta Transilvaniei.

Capitala  la cluj? n-o sa votez in viata mea asa ceva. si asa sunteti increzut de zici ca veniti de pe luna.

o sa fi direct marioneta lui Putin.

#134
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012
Prea multa cearta si aberatii pe topicul asta, se inchide.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate