Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Acuzari/amenintari dupa o vanzare (telefon mobil)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
87 replies to this topic

#37
crixalis

crixalis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.10.2007
Mi se recomanda sa iau telefonu si sa-i dau banii. Dar voi asa ati face? Vinzi un telefon perfect fara absolut nici o problema si ala cum suna imediat invocand motive false, ii si returnezi banu? Pai noi nu suntem emag retur in 30 de zile.
Eu cumpar telefoane sh de mult timp si niciodata dar niciodata nu am sunat la vanzator, frate de banii ca telefonu asta miroase ciudat.

#38
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,342
  • Înscris: 24.05.2010
Pe parte de "afacere" nu se intampla nimic caci tranzactia nu e legala.

Pe parte de "recuperatori" ... asa e cand faci combinatii cu oricine... roaga-te sa nu dea la fata.

#39
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postcrixalis, on 09 octombrie 2014 - 21:45, said:

Mi se recomanda sa iau telefonu si sa-i dau banii. Dar voi asa ati face? Vinzi un telefon perfect fara absolut nici o problema si ala cum suna imediat invocand motive false, ii si returnezi banu? Pai noi nu suntem emag retur in 30 de zile.
Eu cumpar telefoane sh de mult timp si niciodata dar niciodata nu am sunat la vanzator, frate de banii ca telefonu asta miroase ciudat.

As face asa doar daca ar accepta sa stau si eu vreo 30 minute sa-l verific, iar banii clar nu i-as mai restitui integral.

#40
crixalis

crixalis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.10.2007
Daca ma bate macar am motiv cu adevarat sa fac plangere si sa vedem atunci cine plange.

#41
667

667

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 04.02.2012

View Postcrixalis, on 09 octombrie 2014 - 21:45, said:

Mi se recomanda sa iau telefonu si sa-i dau banii. Dar voi asa ati face? Vinzi un telefon perfect fara absolut nici o problema si ala cum suna imediat invocand motive false, ii si returnezi banu? Pai noi nu suntem emag retur in 30 de zile.
Eu cumpar telefoane sh de mult timp si niciodata dar niciodata nu am sunat la vanzator, frate de banii ca telefonu asta miroase ciudat.
Nu ii dai niciun ban la loc. Ii si zici. De unde stiu eu ca nu e o replica, ca e telefonul meu?
In caz ca iti vine in fata casei, ai chemat pe loc politia si apoi il dai in judecata pentru hartuire. Ii si zici ca o sa ii ceri despagubiri. Vezi ca atunci cand iti vine in fata casei sa ai niste martori care nu sunt din familie. Suni la niste vecini.
E posibil ca in scenariul asta sa i se inmoaie un pic mai mult picioarele si sa isi bage mintile in cap pe viitor.

Edited by 667, 09 October 2014 - 21:50.


#42
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012
Daca  este adevarat ce ai spus, stai linistit. Gainarul ala din asa ceva traieste si nu te va deranja mai mult de atat, nu vrea sa iasa in evidenta prea mult ! A vrut sa te ia tare, nu i-a mers cu pacaleala ce trebuia sa ti-o traga (un telefon inlocuit), merge mai departe...o sa castige mai putin !
Ale dracului capusi !

#43
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Apropo, eu nu am gasit/auzit pe nicaieri de exprimarea asta cu "iphone verbatim", bine ca nu ti-a zis ca e un "iphone jidan double layer"

#44
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
schimbu e schimb. nu mai vii cu schimbu inapoi. asa se zicea cand eram mici
ti-a mancat atata timp sa se uite la telefon si sa-l futa cum vrea
acum, la revedere
tzepar sau nu, eu tie iti dau dreptate aici

Edited by zerobitsunt, 09 October 2014 - 21:51.


#45
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu ma gandesc ca poate ai vandut telefonul la un pret suspect de mic, si din cauza asta a inceput sa-i apara vreo disonanta cognitiva.

#46
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
De la TIM la Verbatim e distanta mare. :roflmao:

#47
crixalis

crixalis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.10.2007
Cred ca este genu care vrea sa ma pacaleasca ca tot a repetat ca Iphonul este iphone din italia Verbatim. Si am zis, frate din cate stiu eu Verbatim face cd-uri. El tot o tinea ca stie el ca e iphone verbatim si se codeaza la loc in alta retea.
Eu sunt depasit.....

#48
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postcrixalis, on 09 octombrie 2014 - 21:54, said:

Cred ca este genu care vrea sa ma pacaleasca ca tot a repetat ca Iphonul este iphone din italia Verbatim. Si am zis, frate din cate stiu eu Verbatim face cd-uri. El tot o tinea ca stie el ca e iphone verbatim si se codeaza la loc in alta retea.
Eu sunt depasit.....

Eu l-as invita intr-un service GSM cu unu' care mai stie si ce-i ala TIM, si ce-i ala Verbatim.
Cred ca as fi pe burta de ras.

#49
crixalis

crixalis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.10.2007
Da.. Am explicat si la restaurant cum sa verifice garantia pe site apple dupa serial number. Si la telefon am zis sa se duca la orice magazin vrea el sa-i confirme ca e ok telefonu. Bineinteles el era ca pe disc "banii sau politia"

#50
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,342
  • Înscris: 24.05.2010
Cheama-l pe teritoriul tau daca tot iti e frica sa iesi din cartier acum si pune-l sa cumpere de la magazin o cartela si daca merge il trimiti acasa daca nu ii platesti cartela, ii spui "ai dreptate frate te-am pacalit" si pleci.

#51
667

667

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 04.02.2012

View Postcrixalis, on 09 octombrie 2014 - 21:54, said:

Cred ca este genu care vrea sa ma pacaleasca ca tot a repetat ca Iphonul este iphone din italia Verbatim. Si am zis, frate din cate stiu eu Verbatim face cd-uri. El tot o tinea ca stie el ca e iphone verbatim si se codeaza la loc in alta retea.
Eu sunt depasit.....
Poate vrea sa mearga la politie cu o replica si le zice ca tu ai vandut-o, ca l-ai inselat etc
Tu in momentul de fata poti sa nici nu mai recunosti ca l-ai vandut.Ce dovada are? Ca asa trec si eu adresa,numele si alte chestii ale unui om in telefonul meu si zic ca mi l-a vandut... Cand vinzi un telefon nu e ca si atunci cand vinzi o masina. Omul practic in momentul de fata nu are nici o dovada. Care tranzactie? N-am facut nici o tranzactie.

Edited by 667, 09 October 2014 - 22:03.


#52
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postcrixalis, on 09 octombrie 2014 - 21:58, said:

Da.. Am explicat si la restaurant cum sa verifice garantia pe site apple dupa serial number. Si la telefon am zis sa se duca la orice magazin vrea el sa-i confirme ca e ok telefonu. Bineinteles el era ca pe disc "banii sau politia"

Pai daca i-ai sugerat deja si astea si el tot facea pe prostu', atunci eu nu mi-as mai bate capul.

#53
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Conversatia telefonica, camerele de supraveghere din Pizza Hut sunt probele tale. Faci reclamatie la politie, si le folosesti ca probe. Faptul ca te-a amenintat prin telefon a fost cea mai mare greseala a lui. Tu ai fost de buna credinta, el nu. Daca nu reclami tu primul la politie, o sa ai probleme cu idiotul, si poate te trezesti ca te urmareste si iti da cu ceva in cap pentru un iPhone.

Edit: Am uitat, dupa ce inregistrezi reclamatia, daca apare la tine si se da smardoi, ii dai in cap/il bati bine, apoi chemi politia si le zici ca a te-a agresat si ca ai facut o reclamatie pentru amenintari si santaj.

Edited by Yukoto, 09 October 2014 - 22:09.


#54
667

667

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 04.02.2012
Auch; am uitat de imaginile de la Pizza Hut.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate