Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Contract cu CNP gresit.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Alexandrwtzw

Alexandrwtzw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 10.05.2008
Dupa mai bine de un an de cand beneficiez de serviciile rcs rds, zilele trecute am incheiat un contract pentru telefonie mobila si am observat ca CNP-ul titularului (eu fiind imputernicit) este gresit. La inceput fiind 2 in loc de 1. Am sunat la call-center si mi sa spus ca e nevoie de prezenta titularului pentru modificare. Acest lucru nu este posibil deoarece el nu este in tara in perioada urmatoare. Alte solutii? Poate sa afecteze cumva daca nu fac aceasta modificare?

#2
SuPY

SuPY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,492
  • Înscris: 19.09.2006
Nu cred ca te afecteaza. Cel putin, atata timp cat nu ai niciun dezavantaj din aceasta situatie, de ce ti-ai bate capul sa "remediezi" problema?! Probabil se poate si cu o procura notariala, ceva, dar eu zic sa nu-ti bati capul! Nu are rost!

#3
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,193
  • Înscris: 27.06.2007

 Alexandrwtzw, on 03 octombrie 2014 - 19:39, said:

Am sunat la call-center si mi sa spus ca e nevoie de prezenta titularului pentru modificare. Acest lucru nu este posibil deoarece el nu este in tara in perioada urmatoare
NU este nevoie de prezenta titularului pt. ca esti imputernicit juridic sa actionezi in numele lui ; cei de la call-center nu cunosc legislatia - dute la un punct de lucru/casierie/sediu etc. cu procura de la notar (imputernicirea) si rezolvi situatia

Edited by STARTREK1, 03 October 2014 - 19:54.


#4
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@STARTREK1,  nu cred ca OP are procură. Poți fi împuternicit pe un contract RCS&RDS și poți sa faci ce vrei cu acel contract.
Nu sunt sigur dacă poți renunță de tot la contract. Dar la unele servicii poți.
@Alexandrwtzw dacă te deranjează, mergi la Un POP Digi și le zici sa corecteze,  eventual scrie o sesizare în DigiCare.

#5
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,193
  • Înscris: 27.06.2007
cand am citit ca este imputernicit am crezut ca este imputernicit juridic Posted Image,nu doar la contractu cu RCS-RDS

Edited by STARTREK1, 03 October 2014 - 20:12.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate