Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Colaborarea ascunsă intre cele doua "lumi"

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Credeti că există viată dupa moarte,intrucat oameni care au murit pot comunica prin diverse proceduri cu cei care sunt in viata ? După parerea mea,nu.Eu nu cred că morti au chef de caterincă.Oameni cred că comunica cu morti prin vise/voci/ouija dar defapt ei vorbesc cu ceva dubios,care nu e de partea binelui.Desigur,există si altă variantă,oameni au probleme psihice si isi imagineaza lucruri.Aveti intamplari/relatari de povestit ?

#2
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Nu


"ca comunica" Posted Image

#3
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,342
  • Înscris: 24.05.2010
si cand ma gandesc ca deabea m-am trezit si nu ma refer la somn

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,477
  • Înscris: 10.08.2005
aia care nu comunica sunt voyouri.

#5
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostGoldMasters, on 27 septembrie 2014 - 17:41, said:

Credeti că există viată dupa moarte,intrucat oameni care au murit pot comunica prin diverse proceduri cu cei care sunt in viata ? După parerea mea,nu.Eu nu cred că morti au chef de caterincă.Oameni cred că comunica cu morti prin vise/voci/ouija dar defapt ei vorbesc cu ceva dubios,care nu e de partea binelui.Desigur,există si altă variantă,oameni au probleme psihice si isi imagineaza lucruri.Aveti intamplari/relatari de povestit ?

Partea luminoasa de ce n-ar comunica cu oamenii?
Cei mai multi morti nu cred ca mai pot face ceva pentru noi, dar sint si acei sfinti care ne pot ajuta.

Edited by barbu78, 27 September 2014 - 18:35.


#6
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
moartea e singurul lucru care nu exista in univers.transformarea da.tot ce ne inconjoara are la baza energia.omniprezenta in univers.comunicarea cu mortii sunt doar fantezii sau vise.studiaza putin mecanica cuantica si vei trage concluzii.

#7
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postmasni, on 27 septembrie 2014 - 23:16, said:

moartea e singurul lucru care nu exista in univers.transformarea da.tot ce ne inconjoara are la baza energia.omniprezenta in univers.comunicarea cu mortii sunt doar fantezii sau vise.studiaza putin mecanica cuantica si vei trage concluzii.

Asta-i replica paraanormala.

#8
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostGoldMasters, on 27 septembrie 2014 - 17:41, said:

Credeti că există viată dupa moarte,intrucat oameni care au murit pot comunica prin diverse proceduri cu cei care sunt in viata ? După parerea mea,nu.Eu nu cred că morti au chef de caterincă.Oameni cred că comunica cu morti prin vise/voci/ouija dar defapt ei vorbesc cu ceva dubios,care nu e de partea binelui.Desigur,există si altă variantă,oameni au probleme psihice si isi imagineaza lucruri.Aveti intamplari/relatari de povestit ?
Viata dupa moarte eu cred ca exista, dar discutiile cu mortii sunt intr-adevar mega-dubioase.
Au mai fost sfinti care au aparut dupa deces dar oameni normali, extrem de rar.
Si nici la comanda magiei.
Cine apare la chemarea unui necromant e un demon deghizat.

#9
Alexandru_986

Alexandru_986

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 12.03.2015
Sunt convins ca nu exista viata dupa moarte.
Eu nu sint de acord cu Spiritismul sau alte practici de a-i chema pe cei plecati in lumea spiritelor.

#10
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostAlexandru_986, on 07 aprilie 2015 - 11:52, said:

Sunt convins ca nu exista viata dupa moarte.
Si atunci cine sint spiritele pe care le chemi?

View PostAlexandru_986, on 07 aprilie 2015 - 11:52, said:

Eu nu sint de acord cu Spiritismul sau alte practici de a-i chema pe cei plecati in lumea spiritelor.
Cine sint cei plecati in lumea spiritelor?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate