Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Vodafone: o posibilă achiziție a Liberty Global, compania care deține UPC, demnă de luat în considerare.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
80 replies to this topic

#19
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
http://economie.hotn...upc-romania.htm

#20
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
http://m.zf.ro/busin...global-13684397

#21
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Se merita unu pe altu :P

#22
Andrey2011

Andrey2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 18.02.2012
Ba sa nu achizitioneze Vodafone nimic nici UPC nici RCS-RDS ca au preturi prea mari. Daca is asa tari sa isi faca ei infrastructura si tot ce trebuie.

#23
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Daca vor fuziona Vodafone si UPC Romania, Orange ca ramane de caruta. Va fi singura comanie de telecom care nu ofera servicii fixe. In oferta publica din cate stiu au doar abonamente de mobil si DTH

#24
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View PostAndrey2011, on 01 decembrie 2014 - 23:25, said:

Ba sa nu achizitioneze Vodafone nimic nici UPC nici RCS-RDS ca au preturi prea mari. Daca is asa tari sa isi faca ei infrastructura si tot ce trebuie.

Stai linistit ca si Voda si UPC au preturi astronomice , mai ales din toamna , UPC-ul...

Iar Voda, toti care sunt pe Voda ii aud, n-am minute, n-am credit, n-am minute, n-am credit, n-am minute, n-am credit. Si cand ii intreb cat dau pe luna abonamentu sau cat credit baga, deja ma tavalesc pe jos de ras, de tepe nu mai zic.

Dupa cum spuneam mai sus, se merita unu pe altu

#25
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Eu zic să nu crezi tot ce zice lumea, indiferent că este UPC sau Vodafone.

#26
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006
Pai tu esti mare fan Vodafone si UPC, normal ca nu esti de acord cu vasilemadalincristian.

#27
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Sunt un client mulțumit.

#28
Andrey2011

Andrey2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 18.02.2012

View Postvasilemadalincristian, on 02 decembrie 2014 - 13:57, said:


Stai linistit ca si Voda si UPC au preturi astronomice , mai ales din toamna , UPC-ul...

Iar Voda, toti care sunt pe Voda ii aud, n-am minute, n-am credit, n-am minute, n-am credit, n-am minute, n-am credit. Si cand ii intreb cat dau pe luna abonamentu sau cat credit baga, deja ma tavalesc pe jos de ras, de tepe nu mai zic.

Dupa cum spuneam mai sus, se merita unu pe altu

Vodafone eu zic ce e destul de mult peste UPC la preturi. Iti dau si un exemplu.....Eu la telefonie fixa de la UPC dau 15 lei/luna si vorbesc gratis pe fix si mobil in tara Europa SUA Canada si Israel. Ma intreb la Vodafone ca sa vorbesc atat oare cam cat costa?

#29
RoTiberiu

RoTiberiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.10.2014
Vodafone a fost ejectată cu bani mulți de pe piața japoneză.

Cu bani și mai mulți(apropae 100 mld dolari)a fost ejectată  și de pe piața americană.

Doar pe  piața africană și europeană mai are acces Vodafone.

Sper ca Liberty Global să nu pună botul la falimentul ce va urma pe Europa al Vodafone.Ar fi mare păcat.Se vor alia cu falimentul.

Pe telefonie mobilă în România orice abonat Digi-Mobile are acces nelimitat la infrastructura Vodafone.

Chiar și handicapat să fii și tot alegi Digi Mobile la 4 Euro pe infrastructură Vodafone.

P.S.

Pe România,Vodafone e istorie.Digi are tot ce vrea de pe infrastructura Vodafone.

Edited by RoTiberiu, 04 December 2014 - 11:35.


#30
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Deci tu speri ca Liberty să nu se alieze cu Vodafone, dar mai jos spui că de fapt și Digi s-a aliat cu acesta, dacă-i folosește infrastructura.
Asta înseamnă că și Digi s-a aliat cu falimentul? Sau că Vodafone are o poziție de forța în toată combinația?

#31
RoTiberiu

RoTiberiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.10.2014

View Postretele, on 04 decembrie 2014 - 11:57, said:

Deci tu speri ca Liberty să nu se alieze cu Vodafone, dar mai jos spui că de fapt şi Digi s-a aliat cu acesta, dacă-i foloseşte infrastructura.
Asta înseamnă că şi Digi s-a aliat cu falimentul? Sau că Vodafone are o poziţie de forţa în toată combinaţia?
Alianța Digi-Vodafone este de conjunctură cu un singur avantajat net.Digi Mobile.

Digi folosește infrastructura Vodafone și în același timp îi deposedează de abonați.

Dă abonamente la 4 euro nelimitat pe acoperire Vodafone.Pur și simplu îi îndoaie pe genunchi pe Vodafone.

In termeni eleganți le aranjează valizele de părăsire a României pe termen mediu -lung.Pe termen scurt(doi ani) îi face doar periferici și neimportanți în Romănia.

#32
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostRoTiberiu, on 04 decembrie 2014 - 14:54, said:


Alianța Digi-Vodafone este de conjunctură cu un singur avantajat net.Digi Mobile.

Digi folosește infrastructura Vodafone și în același timp îi deposedează de abonați.

Dă abonamente la 4 euro nelimitat pe acoperire Vodafone.Pur și simplu îi îndoaie pe genunchi pe Vodafone.

In termeni eleganți le aranjează valizele de părăsire a României pe termen mediu -lung.Pe termen scurt(doi ani) îi face doar periferici și neimportanți în Romănia.
Ce-ai fumat?

#33
RoTiberiu

RoTiberiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.10.2014

View Postdon_dannielo, on 04 decembrie 2014 - 15:04, said:

Ce-ai fumat?
Ce mănânc,ce beau ,ce fumez sau ce foot,e treaba mea.

Vodafone avea la mijocul anului 2014 aproximativ 8,5 milioane clienți.Cred că la începutul 2015 dacă mai rămâne cu 8 milioane clienți e un succes major nesperat.

#34
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Mai cunosti situatii in care un MVNO a falimentat proprietarul retelei de care se foloseste?

#35
Mihai_Steaua78

Mihai_Steaua78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 30.09.2012

View PostRoTiberiu, on 04 decembrie 2014 - 15:13, said:


Ce mănânc,ce beau ,ce fumez sau ce foot,e treaba mea.

Vodafone avea la mijocul anului 2014 aproximativ 8,5 milioane clienți.Cred că la începutul 2015 dacă mai rămâne cu 8 milioane clienți e un succes major nesperat.
Cine te-a mintit ca ai net nelimitat la Digi pe reteaua Vodafone sau 150 mb este nelimitat mai nou,ai nelimitat doar minutele si sms ,si abonament daca nu mai ai alte servicii in afara de telefonie este 10 euro nu 4. Eu am abonament Vodafone de 8 ani la 8 euro am minunte/sms nelimitat in retea si 800 nationale/internationale fix/mobil U.E. ,mega mai putin doar 500.

#36
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006
Ai oferta slaba fata de Digi Mobil.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate