Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 

Revelionul 2006 la TV

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Cica unii au o chestie numita internet si se pot uita la emisiunile, filmele si seriale preferate numai cand au timp/chef. Fara nici un fel de reclame/intreruperi. Si au acces la noutati, cu saptamani-luni pana la ani de zile inainte sa auda si ceilalti romani de ele.

TV-ul e atat de depasit, ca ma duce cu gandul la epoca de piatra. Bine ca nu ati facut revelionul la radio :)

Edited by GunX, 02 January 2006 - 14:26.


#38
someone

someone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 06.02.2004
ati incercat procinema ?
nu cred -_-

#39
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005

Vizualizare mesajNavajo, pe Jan 1 2006, 21:25, a scris:

Eu tot nu am priceput,unde a fost distractia la TV?
Pai distractie a fost pe seama cetatenilor romanii care si-au pierdut timpul la televizor uitinduse la toate programele de prost gust emise de toate posturile romanesti.Cred ca de preferabil era sa vada mai bine Animal Planet,Discovery....... decat cele ce ne-au facut sa vedem oameni astia.Eu unul am preferat sa ma uit pe RTL2 la germani ca am avut ce vedea,iar la RTP.INT. mia placut acele artifici ce a durat cam 30 de minute .O mare explozie de artifici.Asa ceva nu am vazut de cand ma cacat mama.Dar ceva frumos.

Edited by nortton, 02 January 2006 - 18:03.


#40
Cosminelu5

Cosminelu5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.05.2005
Revelioanele din ultimii ani se pot descrie doar prin un singur cuvant MANELIADA

#41
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005
Sper ca va place ce am scris pe prima pagina la www.netul.ro
Nu vreau sa fac reclama, dar parca prea departe a mers prostia si batjocura unora.

#42
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Vizualizare mesajnetul, pe Jan 3 2006, 05:24, a scris:

Sper ca va place ce am scris pe prima pagina la www.netul.ro

ai scris foarte bine dar ai uitat de national TV unde dupa ora 1 au apatut o sumedenie de tZigani manelisti ;)

#43
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
io de revelion am jucat far cry. sint absolut sigur ca eram unica persoana din univers care juca far cry in momentul ala :coolspeak:

#44
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 24.04.2005
A fost cool revelionul de la PRIMA cu Farsele lui Jugaru,Cronica Carcotasilor si Trazniti in Nato.Eu pe PRIMA m`am uitat si din cand in cand pe TV SPORT.

#45
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Si mie mi se pare ca Prima a avut cel mai bun program de Revelion. Sau cel mai putin prost.

Trazniti in NATO e o emisiune care a mai evoluat insa e in continuare umor simplu, vulgar. (totusi, mult peste manelisti  :lol: ).

Stau si ma gandesc cum in copilarie ma uitam la TVR la programul de Revelion si a doua-a treia zi asteptam cu nerabdare sa ma uit iar la anumite parti...(daca doriti sa revedeti :P ). Acuma zic mersi ca e Revelionul doar o data pe an ca altfel ne omorau astia de tot.  :death:  :death:

#46
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
PS: Fara suparare. dar Antena 1 a dat-o in bara rau de tot!!! Cel mai slab program dintre toate posturile. Dar nu m-ar mira sa aflu de la Observator sau de aiurea ca a avut cea mai mare audienta!!! :curse:
[/quote]

Articol din ziarul Gandul, 3 ianuarie 2006:
"De Revelion, Antena 1 a condus in topul audientelor in intervalul orar 20,15-02,00, cand au fost programate spectacolele "Piata Divertis", Ziua Judecatii", prezentat de Dan Negru, si o parte din "Revansa starurilor" cu Pepe drept gazda, se arata intr-un comunicat al postului din Baneasa. In acest interval orar postul a intregistrat un rating de 15,9%si o cota de piata de 31% in randul populatiei din mediul urban, si 14,2% rating si 31,3% in randul celor cu varste cuprinse intre 18-49 de ani. Pe locurile urmatoare s-au situat Pro TV cu un rating de 10,9% si 31,3 cota de piata si TVT1 - 7,6% rating si 14,8% cota de piata, procebtele calculate pnetru mediul urban."
DIXIT
Ce ar mai fi de zis???????????????

#47
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
vorba lui jiji:sa-mi sugi ...ula tu(dan negru) si voiculescu!!!!!atat :death:

Attached Files



#48
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005

Vizualizare mesajnewrazvan, pe Jan 5 2006, 00:02, a scris:

vorba lui jiji:sa-mi sugi ...ula tu(dan negru) si voiculescu!!!!!atat :death:

Nu e prost cine vinde, prost e cine cumpara. De altfel, Dan Negru era chiar simpatic pe vremea cand lucra la  TVR Timisoara. Dar asta era odata..

Tot Gandul octombrie 2005:
Nimic nu se mai poate face fără o manea cumsecade. A trecut epoca în care doar parangheliile profitau de binefacerile genului. Astăzi, o întreagă societate se ține pe picioare doar grație cântătorilor de refrene săltărețe înzestrați cu ghiuluri. Cel puțin așa îți dau senzația televiziunile noastre. Oricare ar fi ora din zi, din cinci apăsări pe butonul telecomenzii dai de un manelist în exercițiul funcțiunii. Mihaela Tatu nu-și găsește sensul în viață fără un invitat din zona în cauză; Teo se revoltă fiindcă Huidu și Găinușă au pretins că fără manele i-a scăzut audiența, dar continuă să tapeteze studioul emisiunii tocmai cu muzicanți dintr-ăștia. Evident, aleși pe sprânceană, numai crema breslei.



Vali Vijelie a ajuns să dețină propria emisiune săptămânală la Prima Tv, precum legendarul rocker Ozzy Osbourne la MTV. Și, urmărit fiind cu camera de filmat în diverse momente capitale ale vieții lui tumultuoase, avem ocazia nesperată să-l admirăm la concerte. Nu ca simplu spectator la integrala sonatelor pentru pian de Beethoven de la Ateneu, ci ca invitat special al altui manelist-șef: Costi Ioniță. Și ți-e mai mare dragul, sâmbătă după-amiază, să asculți tânguioasele refrene specifice, cântate de două voci celebre în acompaniament de telefoane mobile cu care fanul face poze.

Că zona divertismentului e doldora de manele mai e cum mai e. Dar să se strecoare la principalul jurnal de știri al zilei, printre noutăți despre gripa aviară și dezastre asiatice, niște pastile în care Nicolae Guță te avertizează că urmează niscaiva dezvăluiri din existența-i fabuloasă e deja prea mult. „Vreți să aflați aia și aia? Rămâneți la Focus”. De vreo trei intervenții de genul ăsta ai parte, până să se dezvăluie marile taine. Nu înainte ca prezentatoarea să-ți amintească suav că săptămâna trecută omul a povestit, tot la știri, despre lansarea celui de-al 24-lea album din carieră. Carevasăzică, e foileton Guță. Copleșit de revelație, abia mai apuci să digeri noile destăinuiri: femeile îi plac la fel ca sarmalele. Mai grăsuțe. Dar preferă să gătească ciolan cu fasole. Bun de dai în bâlbâieli. Același efect îl au și respectivele aforisme, încadrate de știri despre atentate, aderarea la UE și alte fleacuri asemenea.

Rating-ul nu e un fleac, o știe orice lucrător în televiziune. După cum se zvonește prin târg, noua telenovelă de la Antena 1 stă rău din pricina răuvoitorilor care se încăpățânează să n-o urmărească. Și, cum altă soluție nu există, se pare că realizatorii filmului au decis, pentru suplimentarea procentelor de audiență, să includă în distribuție (ce altceva?) niște maneliști de marcă. Probabil că femeia fatală care va bulversa viața protagonistului va fi nimeni alta decât Carmen Șerban, iar detectivul care elucidează nu știu ce caz misterios - Adrian Minune.

În mod firesc, economia, sistemul sanitar, marea corupție și învățământul se vor înscrie, cât de curând, pe lista de priorități a maneliștilor. Experții în strategii militare, specialiștii în politici fiscale, membrii guvernului, euroobservatorii, toți vor lăsa locul, prin firea lucrurilor, unor jupâni precum Florin Salam (pe probleme de alimentație publică), Florin Fermecătoru’ (la Ministerul Integrării), Sorin Copilul de Aur (responsabil cu Finanțele). Curat manelocrație.

#49
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
Lol...revelionul se face in fata televizorului?

heheh ce varsta aveti..unii?

No offense.

#50
mktinapex

mktinapex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 19.05.2004
fiecare face cat il tine buzunarul si unde poate ! :-|

#51
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Citat

Lol...revelionul se face in fata televizorului?

heheh ce varsta aveti..unii?

Nu toti suntem (sau avem parinti) miliardari sa ne cumpere locuri cu 1000€ in statiuni pe Valea Prahovei asa ca mai stam si pe acasa ca avem cheltuieli destule in viata cotindana deci implicit ne mai uitam si pe la TV.

#52
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
Unde dai si unde crapa.

Nu cred ca daca stai acasa cu rudele sau mai stiu eu ce alte neamuri sa sa casti gura la TV.

Doar daca iti plac manelele.
[ultimii doi au inteles cu totul altceva decat ma refeream eu. ]


Apoi ideea e alta...dupa cum reiese si din cele scrise de restul...nu ai ce sa vezi la Tv. Mai ales la posturile noastre.

Ma indoiesc ca unii dintre voi se uita in seara de rev la National Geographic.


No offense.

#53
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
pe posturile romanesti ghiveci mare, o brambureala cu manelisti...tv-ul a functionat numai pe muzica de la straini mai precis RTL 102.5 Television

#54
Award

Award

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 24.04.2005
In noaptea de revelion m-am uitat la HBO la omul paianjen ...cea mai rezonabila chestie de vazut

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate