Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 

Huawei Ascend G7

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Smartphone-ul Huawei Ascend G7 este 4G si vine cu camere foto cu suficienti megapixeli
Chinezii si-au facut si ei intrarea la targul de tehnologie IFA Berlin. Huawei Ascend G7 este numele unuia dintre telefoane. Gadgetul a primit un ecran IPS de 5,5 inch la 720p, cu o densitate de pixeli pe inch de 267. Telefonul a fost prezentat in deschiderea targului de tehnologie IFA Berlin.
Noul Ascend G7 are 4 nuclee Cortex-A53 la 1,2GHz pe 64 de biti, 2GB de RAM si Android 4.4 KitKat peste care cei de la Huawei au pus interfata lor, Emotion UI 3.0.
Compania sustine ca bateria lui rezista 8 ore la redare video. Specificatiile prezentate spun ca aceasta are 3000mAh.

http://www.gsmarena....end_g7-6646.php

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bLBZL1UCEto?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1LKRcFpXeHU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by porcusoru, 06 September 2014 - 12:12.


#2
atuili

atuili

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 15.12.2009
Si-a cumparat cineva acest model?

#3
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Da, prietena mea. Il are de sambata, 07.03.2015. Pana acum se misca bine, iar bateria se pare ca tine (mergand pana acum exclusiv pe 4G). Update facut la KitKat 4.4.4 (speram sa fie Lollipop 5, dar se misca brici). La 380 lei (portare la Red19), eu zic ca merita. Nu am vazut sa aiba laguri sau ceva similar.

#4
razvi007

razvi007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 08.02.2011
Daca mai sunt posesori de G7, as vrea sa stiu cat de "manevrabil" e telefonul avand in vedere ca are 5,5 inchi si daca nu e incomod cand trebuie sa-l bagi prin buzunare.

#5
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Am un prieten care a trecut de la Samsung Galaxy S3 la Huawei Ascend G7 si e foarte incintat. In special de baterie, care pare a fi punctul forte al acestui model.
As adauga si designul, are un look de produs premium, sau, ma rog, pe aproape. :)
Am vazut poze facute cu el si arata chiar bine.
Omul mai are de vinzare un telefon G7 sigilat si era asaltat de telefoane. In doua zile, avea niste sute de vizualizari pe un site de anunturi. Fiecare incearca sa mai reduca din pret, desi omul cere mult sub pretul pietei.
Se pare ca Huawei isi continua parcursul pozitiv. Vezi si cazul P7 si nu numai.

#6
bubuta

bubuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 08.08.2006
Tocmai am comandat unul. Nu imi era necesar un nou telefon dar am avut o reducere de 20% pt orice telefon, m-am decis sa il i-au pe asta.
La 215 euro zic ca e ok, desi e cam mare, nu cred ca il voi folosi vreodata in buzunarul de la pantaloni, ci o sa incep sa port sacouri mai des.
O sa-l folosesc ca, "mini tablet", mai mult pe net, si ca "reader".
Poate o sa fie mai bun decat Ativ S si Moto G pe care le mai am.
Sa vad cum se comporta cand va sosi!

#7
maxx68

maxx68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.05.2015
salut.am si g7 si mate7 si sunt super incantat de ambele.revenind la g7...are exact aceleasi specificatii ca samsung a5 cu exceptia baterie care este mai mare la g7,iardin punctul meu de vedere arata chiar premium,iar de 2luni de cand il folosesc n afacut nici cea mai mica problema.sper sa fi ajuta pe cineva cu micul comentariu

#8
Marselio

Marselio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.11.2013
Am modelul asta de vreo 1 luna inainte am avut un htc one! Da se misca bine fara laguri! Singura faza ciudata care s a intamplat intr o noapte m am trezit sa beau apa si am apasat butonul pt aprindere si nu s a aprins ecranul din prima dar s a aprins din a3 a in rest toate bune!

Edited by Marselio, 01 September 2015 - 20:17.


#9
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
2 antene..semnal mai bun fata de samsung a5.

#10
dani68

dani68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 10.04.2009
Am citit pe xda ca se plângeau ca nu le merge conexiunea wifi,are cineva problema aceasta?

#11
RazvanBV91

RazvanBV91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.05.2009

View Postdani68, on 02 septembrie 2015 - 20:18, said:

Am citit pe xda ca se plângeau ca nu le merge conexiunea wifi,are cineva problema aceasta?


Eu îl am de aproximativ 2 luni si nu am avut probleme cu wifi, si țin wifi on cam 80% din timp.

#12
dani68

dani68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 10.04.2009

View PostRazvanBV91, on 03 septembrie 2015 - 12:55, said:




Eu îl am de aproximativ 2 luni si nu am avut probleme cu wifi, si țin wifi on cam 80% din timp.
Cu lagul cum sta,se incalzeste la jocuri,am un s3 și când joc sau intru pe YouTube se incalzeste de poți sa prăjești oua pe el.Adevărul e ca îl am de 2,5 ani și am schimbat ”n” rom'uri în rest e ok dar m-am plictisit de el și ma gândesc sa îmi iau un g7 (baterie mai mare,ram,display)

#13
Marselio

Marselio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.11.2013

View Postdani68, on 03 septembrie 2015 - 16:12, said:


Cu lagul cum sta,se incalzeste la jocuri,am un s3 și când joc sau intru pe YouTube se incalzeste de poți sa prăjești oua pe el.Adevărul e ca îl am de 2,5 ani și am schimbat ”n” rom'uri în rest e ok dar m-am plictisit de el și ma gândesc sa îmi iau un g7 (baterie mai mare,ram,display)
aceeasi prob aveam eu cu htc se incalzea de dracii il lua asta vad ca nu se incalzeste! Cumpara tel cu incredere! Acu.....eu te as sfatui sa il cumperi de pe amazon.de

#14
dani68

dani68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 10.04.2009
Încă ceva,are gorilla glass sau nu,ca pe unele site-uri am citit ca are pe unele nu.

#15
RazvanBV91

RazvanBV91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.05.2009
1. Eu personal nu am avut lag la nici un joc, ce-i drept nu am nici jocuri prea solicitante. De incalzit nici vorba,   Bateria mi se pare un maaree plus,

1. Nu are gorila glass, eu i-am pus folie de sticla....

#16
RazvanBV91

RazvanBV91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.05.2009
Nu mai pot da edit sorry.

Mi-am amintit un amanunt important zic eu, legat de baterie.

Telefonul are un mod si anume "ultra", daca il activezi  vei avea acces doar la functile unui telefon normal, adica apeluri mesagerie si contacte, nimic mai mult. Am avut 20% din baterie cand am activat functia, am dat mesaje si am vorbit putin spre moderat la telefon in decurs de aproximativ 12 ore si sa consumat doar 2% din baterie

Edited by RazvanBV91, 10 September 2015 - 13:39.


#17
AndreiG7

AndreiG7

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.02.2016
Salut ! Am o problema cu telefonul meu, Huawei Ascend G7-L01. Bateria mi se descarca exagerat de repede. Mentionez ca am inlocuit-o cu una originala (am facut comanda tocmai din Spania, ca la noi nu se gaseste) si am aceeasi problema. Ce pot sa mai fac sa remediez problema asta?

#18
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 11.07.2010
Ce diferenta este intre G7 si G 7-L11 ???

Cele doua au preturi diferite pe Emag,dar din descriere nu rezulta nici o diferenta,exceptand culoarea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate