Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Ce se intampla cand o iau constient pe cai gresite?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
48 replies to this topic

#37
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Nu ai pus intrebarea corecta, sau nu ai dat amanunte care sa duca la un raspuns, eu personal cred ca daca vrei sa te joci cu demonii este ok, mai rau este sa te joci cu oamenii,macar demonii sunt sinceri, ti-o trag si gata, oamenii te duc cu zaharelul, se folosesc de tine si te arunca precum o masea stricata.

#38
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,096
  • Înscris: 02.12.2007
E destul de simplu si destul de comun ce ti se va intampla: vei fi cunoscut de medicii de la spitalul 9 drept baiatul de la salonul 3 care aude voci.

#39
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

View PostRpgBoy, on 04 septembrie 2014 - 12:26, said:

Ma tot intreb cum de e posibil sa cred in Dumnezeu dar sa ma "joc cu demonii"...
Iacov 2:19 Tu crezi că Dumnezeu este unul şi bine faci; dar şi dracii cred… şi se înfioară!

#40
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011

View PostElihu_66, on 07 septembrie 2014 - 15:49, said:

Iacov 2:19 Tu crezi că Dumnezeu este unul şi bine faci; dar şi dracii cred… şi se înfioară!
Ok, eu din asta am inteles ca ar trebui sa imi fie frica de Dumnezeu - ceea ce mi se pare o prostie extrem de mare. Altfel nu pricep ce transmite afirmatia de mai sus...

#41
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostRpgBoy, on 07 septembrie 2014 - 23:22, said:

Ok, eu din asta am inteles ca ar trebui sa imi fie frica de Dumnezeu - ceea ce mi se pare o prostie extrem de mare. Altfel nu pricep ce transmite afirmatia de mai sus...
Nu ăsta este sensul acelui verset, totuși.

#42
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013

View PostRpgBoy, on 07 septembrie 2014 - 23:22, said:

Ok, eu din asta am inteles ca ar trebui sa imi fie frica de Dumnezeu - ceea ce mi se pare o prostie extrem de mare. Altfel nu pricep ce transmite afirmatia de mai sus...

Ce mai mare frica de Dumnezeu sa o ai atunci cand faci rau creatiei Lui: oameni, animale, natura. si cel mai rau sa iti fie frica de EL atunci cand contactezi entitati demonice, satanice, pentru imbogatirea ta materiala, spirituala, sau pentru a face rau altora.

Edited by Tiby84, 07 September 2014 - 23:59.


#43
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

View PostRpgBoy, on 07 septembrie 2014 - 23:22, said:

Ok, eu din asta am inteles ca ar trebui sa imi fie frica de Dumnezeu - ceea ce mi se pare o prostie extrem de mare. Altfel nu pricep ce transmite afirmatia de mai sus...
Este normal sa nu pricepi, pentru ca nu ai curiozitatea sa citesti mai departe in scripturi.
Ceea ce vrea sa spuna Iacov este ca degeaba crezi in Dumnezeu, daca nu faci ceea ce trebuie.
Tu nu intelegi de ce un om ca tine, care crede in existenta unui Creator, a ajuns sa se "joace" cu demonii, corect? Raspunsul este destul de evident, pentru ca si demonii cred, ca si tine, dar asta nu inseamna ca sunt buni.
Deci, ca sa ma intorc la Iacov, degeaba crezi in Creator daca nu-L asculti si nu urmezi calea indicata.

Edited by Elihu_66, 08 September 2014 - 00:01.


#44
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

View Postmario_bril, on 07 septembrie 2014 - 23:26, said:

Nu ăsta este sensul acelui verset, totuși.
Ba da, ala e sensul.

View PostRpgBoy, on 07 septembrie 2014 - 23:22, said:

Ok, eu din asta am inteles ca ar trebui sa imi fie frica de Dumnezeu - ceea ce mi se pare o prostie extrem de mare.
Adica tu ai vrea sa-i fie lui Dumnezeu frica de tine?

View PostRpgBoy, on 04 septembrie 2014 - 12:46, said:

Mi s-a parut tot timpul gresit sa folosesc asta impotriva oamenilor naivi, iar acum am ajuns sa pun bazele unui concept de genul la scara larga?...
Si e genul de concept care "instiga" la departarea de Dumnezeu...
Un semn totusi e ca-ti dai seama.
Asta poate fi un avantaj in favoarea ta.
Sunt nenumarati budisti sau crestini de dumnica, care nu realizeaza acest aspect.

Ce trebuie sa faci? In opinia mea sa-ti dezvolti acest sentiment de vinovatie fata de Dumnezeu.
Asta te poate salva aproape sigur. Nu asculta absolut nimic din cei care o sa-ti vorbeasca de dragostea universal. Sunt mana-nmana cu diavolul. Nu-I baga in seama deloc, nu intra in vorba cu ei, pana te pui pe picioare
Roaga-te spasit lui Dumnezeu si asta e cea mai mare putere. Apoi dupa ce apare o schimbare, i-a legatura cu Biserica.
Daca ce o sa faci te afunda mai tare, mergi de la inceput si cere sfat Bisericii.

Tine post de exemplu miercurea, vinerea si roaga-te din starea asta.

Oricum trebuie sa te gandesti tot timpul la chinul Iadului si ce durere va fi acolo.

Edited by altul2, 10 September 2014 - 14:21.


#45
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postaltul2, on 10 septembrie 2014 - 14:07, said:

Ba da, ala e sensul.
Ba nu, nu este. :)

#46
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 26.01.2007

View Postaltul2, on 10 septembrie 2014 - 14:07, said:

Adica tu ai vrea sa-i fie lui Dumnezeu frica de tine?
Lu' Dumnezo' nu-i e frica de nimeni.
Decat de Biserica Lui. Posted Image

V-o zice studentu' lu' teologia lu' peste:

View Postaltul2, on 21 august 2014 - 10:43, said:

Pentru ca Dumnezeu face si executa ce ii spune Biserica.
Bah altule, mi se pare mie că tu o sa cam execuți tot ce-ți ordona nevasta.
Și proiectezi năzdrăvănia asta asupra cui nu trebe  Posted Image

#47
garjoaba

garjoaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 02.09.2014
RASPUNS ...Daca esti crestin NU exista cai gresite, asa ca orice faci ajungi in Rai pentru ca Isus s-a sacrificat pentru pacatele tale si in plus de asta a salvat oamenii (crestinii) de sub b"BLESTEMUL LEGII " lui Dumnezeu adica Isus este cum zice Biblia in Romani 10,4  Caci HRISTOS ESTE SFÎRSITUL LEGISi unde se sfarseste Legea incepe NELEGIUIREA asa ca poti face ce-ti trece prin cap chiar daca nu esti crestin ci este suficient sa te caiesti sau pocaiesti in ultimul minut al vietii tale si asta chiar daca esti talhar sau bandit
Asta este crestinismul ...adica religia in care Dumnezeul se numeste Lucifer adica Diavolul !
Daca nu ma crezi ca este religia lui Lucifer atunci convinge-te singur privind slujba de inviere la Vatican

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0IgdzyMNfjw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asa ca ai totala libertate sa faci tot ce vrei ... asta doar conform religiei crestine , dar nu si conform codului Penal si nici macar Codului comportamentului civilizat ... dar sper ca nu te astepti sa inveti ceva bumn de la o religie ca si crestinismul religie nascuta si bazata pe minciuni si FURT intelectual , nasita de cei mai mari criminali in serie a umanitatii si impusa cu cruzime prin uciderea de milioane de persoana fara nicio alta vina decat aceea ca nu au acceptat aceasta minciuna periculoasa pentru om si societate care se numeste Religia Crestina

Edited by garjoaba, 12 September 2014 - 10:08.


#48
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postgarjoaba, on 12 septembrie 2014 - 10:03, said:

RASPUNS ...Daca esti crestin NU exista cai gresite, asa ca orice faci ajungi in Rai pentru ca Isus s-a sacrificat pentru pacatele tale si in plus de asta a salvat oamenii (crestinii) de sub b"BLESTEMUL LEGII " lui Dumnezeu adica Isus este cum zice Biblia in Romani 10,4  Caci HRISTOS ESTE SFÎRSITUL LEGISi unde se sfarseste Legea incepe NELEGIUIREA asa ca poti face ce-ti trece prin cap chiar daca nu esti crestin ci este suficient sa te caiesti sau pocaiesti in ultimul minut al vietii tale si asta chiar daca esti talhar sau bandit
Asta este crestinismul ...adica religia in care Dumnezeul se numeste Lucifer adica Diavolul !
Daca nu ma crezi ca este religia lui Lucifer atunci convinge-te singur privind slujba de inviere la Vatican

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0IgdzyMNfjw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asa ca ai totala libertate sa faci tot ce vrei ... asta doar conform religiei crestine , dar nu si conform codului Penal si nici macar Codului comportamentului civilizat ... dar sper ca nu te astepti sa inveti ceva bumn de la o religie ca si crestinismul religie nascuta si bazata pe minciuni si FURT intelectual , nasita de cei mai mari criminali in serie a umanitatii si impusa cu cruzime prin uciderea de milioane de persoana fara nicio alta vina decat aceea ca nu au acceptat aceasta minciuna periculoasa pentru om si societate care se numeste Religia Crestina
:roflmao:

#49
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011
Am incercat sa ma potolesc si sa-mi vad de ale mele - sa stau in banca mea si sa-mi reprim toata chestia asta.

Mi-am vazut de viata...3-4 zile (motiv pentru care nici nu am mai postat in subiectul acesta) - revin acum dupa o intamplare ce mi-a rupt inima in doua. Atat de distrusa e viata, nu numai eu patesc asa ceva, sunt multi - astea-s lucrurile pe care vreau sa le schimb. Este gresit faptul ca nimeni nu intelege pana nu o pateste, am de gand s-o pateasca multi de cate ori e nevoie ca sa realizeze. Nimic ilegal, nimic fizic, nimic psihic. Nici un contact cu cineva si tot ce am scris mai sus e metaforic.

Ieri am urmarit un filmulet despre placerea de a face bine. Azi pot scrie despre placerea de a face rau. Incet ma calmez si imi revin. Las in urma ultimele ore, invat din greseli si imi vad de drum.
Am ales un drum... Drumul acesta se va intersecta cu drumurile a sute de oameni si la final sper sa ne avem cu bine... Nu am intentii rele, dar ma folosesc de un bat sa nu ma manance cainii in loc sa le dau sa manance. Nu am intentii rele dar ma protejez de rau cu rau in loc sa-l combat prin bine.. Am incercat... Tot eu sufar - cand esti bun esti luat de prost. Cand esti rau esti aratat cu degetul, dar macar nu esti luat de prost...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate