Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 

Cat mai castiga un web designer in Romania?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
mariusblk

mariusblk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 26.04.2007
Salutare, de ceva timp am revenit in tara si intentionez sa raman pentru o perioada destul de lunga. Deoarece am lucrat ca web designer intr-o echipa pentru 2 ani, anterior cu experienta de photoshop+html slicing+html coding de vro 3 ani, ma gandeam sa continui si in Bucuresti acelasi lucru. Intrebarea ar fi, cam cat poate castiga minim si cat maxim un web designer mediu (photoshop expert+html5+css3+jquery+ajax). Rog persoanele ce vor raspunde sa o faca in cunostinta de cauza si nu sa presupuna. Multumesc.

#2
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014

View Postpuya4ever, on 03 septembrie 2014 - 21:39, said:

depinde
Profund....

Deosebit de profund mesajul tau.


Si eu sunt interest de eventualele raspunsuri, sper sa nu fie ca al tau...

#3
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,096
  • Înscris: 02.12.2007
Foarte greu peste 2.000 de euro. Minim vreo 500, daca ai ceva experienta sari bine de atat.
La experienta ta ar trebui sa te astepti la vreo 1.000.
Acum depinde si de talent, si de noroc, si de firma in care lucrezi ca una e intr-o firma cu clienti firavi, alta e intr-o firma cu clienti babani.

#4
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View PostNazmi, on 03 septembrie 2014 - 21:43, said:

Profund....
Deosebit de profund mesajul tau.
Si eu sunt interest de eventualele raspunsuri, sper sa nu fie ca al tau...
colegu care a zis depinde are dreptate
e ca si cum ai intreba cat castiga un dentist in romania?
e prea vag, in orice job depinde cat esti de bun

#5
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014

View Postonlyone, on 03 septembrie 2014 - 21:52, said:

colegu care a zis depinde are dreptate
e ca si cum ai intreba cat castiga un dentist in romania?
e prea vag, in orice job depinde cat esti de bun

Din postarea initiatorului am inteles care sunt cunostintele si experienta. De ce mai depinde? Asa per total, in mare nu stam sa analizam talentul, rapiditatea, etc.

#6
blankaver_tmg

blankaver_tmg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 08.06.2013
sansele sa gasesti ceva viabil sunt de 50/50.

#7
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View PostNazmi, on 03 septembrie 2014 - 22:02, said:

Din postarea initiatorului am inteles care sunt cunostintele si experienta. De ce mai depinde? Asa per total, in mare nu stam sa analizam talentul, rapiditatea, etc.
Eu nu pot sa inteleg cunostintele si experienta fara portofoliu. Numarul de ani lucrati nu imi zic nimic.

#8
cimbru

cimbru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.09.2014
Da, un portofoliu ar ajuta mult.

#9
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Corect, lipseste portofoliul.

#10
mariusblk

mariusblk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 26.04.2007

View Postpuya4ever, on 03 septembrie 2014 - 21:39, said:

depinde

ma asteptam sa fii putin mai concis, gen esti bazat pe ceea ce faci si nu esti un carpaci poti lua maxim atat, iti place sa carpesti si nu prea te ajuta talentul foarte mult, insa te descurci poti lua maxim atat

View Postonlyone, on 03 septembrie 2014 - 21:52, said:

colegu care a zis depinde are dreptate
e ca si cum ai intreba cat castiga un dentist in romania?
e prea vag, in orice job depinde cat esti de bun

Webdesignul este atat de "vag" ceea ce mie imi place poate tu chiar urasti, trebuie sa te adaptezi clientului si cerintelor sale nu doar sa desenezi frumos, ceea ce isi doreste clientul nu este tot una cu ceea ce iti place tie sa faci

View Postonlyone, on 03 septembrie 2014 - 22:21, said:

Eu nu pot sa inteleg cunostintele si experienta fara portofoliu. Numarul de ani lucrati nu imi zic nimic.

Momentan am tot in basecampul baietilor cu care am lucrat, curand o sa transfer totul pe behance. Pana una alta am facut saptamana trecuta ceva, de plictiseala, dar care chiar imi place ca idee si concept pe care il poti vedea chiar aici http://i59.tinypic.com/ma8g35.jpg - am incercat sa fac un attachment insa habar nu am cum, poate ma ajuta si pe mine cineva :)

Edited by mariusblk, 04 September 2014 - 17:08.


#11
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,630
  • Înscris: 30.07.2003

View Postmariusblk, on 04 septembrie 2014 - 17:03, said:

ma asteptam sa fii putin mai concis, gen esti bazat pe ceea ce faci si nu esti un carpaci poti lua maxim atat, iti place sa carpesti si nu prea te ajuta talentul foarte mult, insa te descurci poti lua maxim atat
Tu traiesti in economia de piata ? Cum sa-ti spun ca maximul din pravalia mea ti se va aplica tie ?! As face o greseala si te voi dezinforma. Totul depinde de negociere, de capacitatea angajatorului de a vinde, de disponibilitatea lui de a plati, de ce poti oferi tu si tot asa. Nu exista normative.

Edited by neagu_laurentiu, 04 September 2014 - 19:43.


#12
mariusblk

mariusblk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 26.04.2007

View Postneagu_laurentiu, on 04 septembrie 2014 - 19:40, said:

Tu traiesti in economia de piata ? Cum sa-ti spun ca maximul din pravalia mea ti se va aplica tie ?! As face o greseala si te voi dezinforma. Totul depinde de negociere, de capacitatea angajatorului de a vinde, de disponibilitatea lui de a plati, de ce poti oferi tu si tot asa. Nu exista normative.

In orice exista un minim si un maxim, cred ca gresesti inca de la bun inceput cu afirmatia ta, spre exemplu eu iti pot spune ca in Gibraltar un senior designer ajunge la 45k pounds / an iar un entry level 18k pounds / an. Daca esti in domeniu nu ai cum sa nu stii. Acum nu spun ca nu poti lua mai mult sau mai putin in functie de persoana ta, compania la care lucrezi, capacitatea ta de a te autoevalua, capacitatea leaderului tau de a te evalua, etc dar in mare astea sunt.

#13
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,630
  • Înscris: 30.07.2003
Minimul e salariul pe economie, 900 lei brut (fara taxe si impozite). Restul e negociere. Degeaba ia Costica nu stiu ce suma, nu te incalzeste cu nimic.

Edited by neagu_laurentiu, 05 September 2014 - 07:06.


#14
onisoru

onisoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 28.03.2012
Adica net, impozitat si toate cele platite!

#15
mariusblk

mariusblk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 26.04.2007
@ neagu_laurentiu & onisoru, deja imi pare rau ca am deschis subiectul Posted Image pacat ca nu il pot sterge, sau pot? Se pare ca voi ganditi doar "minim" si imi pare rau sa aud asta, poate chiar sunteti baieti destepti, insa nu o aratati.

Edited by mariusblk, 05 September 2014 - 12:23.


#16
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,630
  • Înscris: 30.07.2003
Tu nu vrei sa intelegi in ce lume te afli ! Te incalzeste cu ceva ca Ionel, colegul meu, ia 1500 Euro ?

View Postmariusblk, on 05 septembrie 2014 - 12:18, said:

poate chiar sunteti baieti destepti, insa nu o aratati.
Angajatorului trebuie sa-i arat daca da sau nu. Pana una alta, el ma plateste (asa, ca sunt prost).

Edited by neagu_laurentiu, 05 September 2014 - 12:53.


#17
puya4ever

puya4ever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 21.12.2006

View Postmariusblk, on 03 septembrie 2014 - 21:09, said:

... un web designer mediu (photoshop expert+html5+css3+jquery+ajax)...

Un designer face doar layout-ul, logo-uri si deastea. Munca interesanta e pentru
cei ce lucreaza pe front-end si iti codeaza layout-ul. Pentru asta trebuie sa stii
programare, javascript si framework-uri ca si: Backbone sau AngularJS. Iti spun
asta pentru ca in lista de cunostinte ai bagat jquery si ajax - ca si designer nu le
vei folosi, doar daca faci website-uri in wordpress.

Legat de salariu, ti-am spus si in primul post, depinde. Poate fi intre 900 ron cum
s-a spus mai sus si 20 000 euro Posted Image

Edited by puya4ever, 05 September 2014 - 13:00.


#18
mariusblk

mariusblk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 26.04.2007

View Postpuya4ever, on 05 septembrie 2014 - 12:58, said:

Legat de salariu, ti-am spus si in primul post, depinde. Poate fi intre 900 ron cum
s-a spus mai sus si 20 000 euro Posted Image

As vrea sa mi-l prezinti si mie, din cunostintele sau colegii tai pe cel care castiga 900 ron si chiar as fi curios sa-l cunosc pe cel care castiga 20k, lunar presupun, pentru ca nu vad cum ai putea castiga 900 ron anual, chiar as vrea sa stiu cam ce aptitudini trebuie sa ai pentru acei 20k Posted Image

View Postneagu_laurentiu, on 05 septembrie 2014 - 12:51, said:

Tu nu vrei sa intelegi in ce lume te afli ! Te incalzeste cu ceva ca Ionel, colegul meu, ia 1500 Euro ?


Da, era EXACT raspunsul pe care il asteptam, colegul meu Ionel, care e in echipa de webdesign castiga 1500, dar sa stii ca pe langa ce stii tu mai stie si cateva frameworkuri deci pune-te pe treaba. Jeez ... Posted Image
Se pare ca tu nu ai inteles intrebarea mea si ai inceput sa faci comentarii (nu e de mirare ca ai 21k).

Pana una alta am intrebat un prieten care recruteaza in domeniul IT si m-a lamurit in mare cum sta treaba, multumesc pentru ajutor tuturor, in special dlui. neagu_laurentiu

Edited by mariusblk, 05 September 2014 - 15:02.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate