Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 

Ce maidanezi aveti ?

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Hai sa mai pun niște poze cu maidanezul, bag de seamă ca v-au plăcut !
Sunt de acum doi ani, când era pui ! In antepenultima poza se vede ce a rămas din niște ghivece de flori lăsate la îndemâna (îndelaba Posted Image) maidanezului !

Attached Files



#38
zenzzo

zenzzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 23.11.2012
Uite-l pe al meu, il am de 2 ani  Posted Image

Attached Files

  • Attached File  SP.jpg   104.62K   36 downloads
  • Attached File  SP1.jpg   94.04K   35 downloads


#39
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
La sfarsitul lui februarie 2002, pe vreme din aia, sa nu dai un caine afara, am gasit intre usile blocului o chestie, care nici nu mai avea putere sa latre. Se pregatea sa moara. De mare ce era, cand am pus-o in palma mi-a ramas si loc..
Am luat-o ca sa duca a 2-a zi la serviciu, unde stiam ca am niste cutofile...Am dus-o in baie, i-am pus pe jos o carpa si un castron de laptic..
Dupa ce l-a lipait, s-a bagat sub calorifer si a adormit. Asa ca am lasat-o in pace. Cand am revenit, era mai intremata. Cum era atat de fericita, s-a suit pe pantoful meu, a dat de cateva ori din codita si brusc a facut pipi..
Poate o sa radeti. Dar pana atunci, si aveam deja 39 de ani, nimeni nu avusese orgasm cand ma vedea a 2-a oara in viata lui...
Si uite asa in cateva secunde si-a facut rost de un stapan....
Baiatul meu, atunci in clasa I,  era atunci plecat intr-un cantonament.. Cand s-a intors, normal, s-a bucurat ca are a jucarie vie..
Iar eu am devenit cineva.. Cineva scoat javra afara. Cineva sterge dupa ea..cineva .in sus, cineva in jos...
Cum eu am fost victima, am aplecat ideea, tine gura inchisa, nu te certa, ca nu castigi nimic, si lasa timpul sa treaca ca poate gasesti o cale de mijloc..
Sotia a fost initial cam geloasa pe ea. Eu am fost cam mirat..Pe o catelusa...
Dupa un timp, cand i-a venit vremea sa intre in calduri, normal, am avut probleme.. Si dupa aia am castrat-o..
Din pacate, sau as putea spune din fericire, sutura s-a desfacut. Sotia abia aterizase acasa, obosita fleasca.
Eu ca un barbat si ca un porc, cand am ajuns acasa, prima grija a fost sa beau o berica. Jur pe onoarea mea ca fara sa remarc pata de sange decat prea tarziu...
Asa ca cineva s-a suit la volan, cu multe vorbe.. Eu taceam..
Cand am ajuns la doctor, catelusa mea a avut un acces de durere atat de puternic incat si-a infipt dintii in maneca gecii de piele a sotiei. Acesta si mai nervoasa, mi-a mai zis aaaa...altele..
Si atunci Dzeu m-a ajutat. Sau pe ea...
Brusc mi-am amintit de filmele in care ranitiilor li se punea ceva in gura ca sa nu urle cand le amputau piciorul sau mana..
Cand i-am zis asta, vazand cata sufera, cineva s-a schimbat si la fata, si in gandire..De atunci o iubeste si ea.....

intre timp  a crescut la circa 60cm lungime +20 coada. Si a ajuns la circa 8.5kg..O adevarata bestie..
Chiar, cand se supara imi arata gingille, ca sa mi se faca frica de ea.. ..Sau daca ma dau la jucaria ei..
Si a devenit pasionata de radio, ca si mine. SWL=Short Wave Listern

Dupa primul an, Dzeu stie de ce, a inceput sa aiba crize de epilepsie..E ceva cumplit. Uneori le face si cate 2, lipite, la cateva minute distanta..
E atata durere muta in ochii ei, Stapane, tu care imi esti si Dzeu si prieten si tot ce vrei, ajuta-ma..
Am fost la nu mai stiu cati doctori cu ea si toti mi-au zis ca la boala asta nu exista tratament la boala asta....
Ii dau fenobarbital si ma rog. Doar atat pot face..E singura data din viata cand regret ca nu sunt doctor ci inginer.
De rasa e pura..Metis (maidanez) cu pincher..
Dar e a mea. Si o iubesc asa cum e.

Attached Files


Edited by Prien, 28 September 2014 - 15:13.


#40
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
A fost ales din cca  70-80 de  caini care se calcau in picioare unul pe altul ca sa te uiti la el si nu la vecinul ....trist ,cu adevarat trist ....m-am simtit oribil cand l-am aratat pe el si numai pe el ....cel putin in ochii a 20 caini am vazut speranta ca ii voi alege pe ei ;mi s-a rupt sufletul cand  ma uitam la ei si stiam ca nu ei vor fi alegerea mea ...am simtit ca am inselat speranta atator altor sufletele....culmea ,sant sigura ca stiau de ce ma aflu acolo.Si el stia ...L-am ales dintr-un loc unde se incearca sa se salveze aceste suflete .Nu mai au loc f mult ....cainii sant deparazitati,cipati si sterilizati.Ti se da un sac de mancare la fiecare catel adoptat .Au zgarde de purici  si li se acorda la fiecare in parte momentul lui de atentie....sant caini echilibrati,care nu sufera de foame ,doar isi asteapta stapanul potrivit .Stau in tarcuri de cate 10 caini,au custi si jucarii si au parte si de mancare gatita si de crontanele ....Daca ,aveti nevoie de un sufletel langa casa sau  vreti sa adoptati un prieten sincer in preajma voastra ,dati-mi msg si va  pot pune in legatura cu ei .
L-am ales pe el ,ptr ca mi s-a parut ca face pereche buna cu ""pitipoana ""pe care o am si pana acum pot sa spun ca nu am gresit .Se inteleg f bine .Ea e sefa ,el invata cu sarg tot ce-i arata ea ....si bune si rele ....pernele din curte ,sant din burete ,nu e ecologic,nu e sanatos ,asa ca le-a declarat razboi ....la fel si cu o planta care parea cam uscata ...probabil ca a simtit ca nu v-a mai reinvia ,asa ca mi-a curmat  asteptarea pana la primava si mi-a demonstrat ca avea radacinile uscate si nu are rost sa mai tin ghiveciul ocupat cu ea ...e un  dulce...un blajin ...Nu intra in casa ,in ciuda faptului ca usa e deschisa tot timpul ;da,trebuie sa recunosc ca pe prag "troneaza "pitipoanca care e mandra de privilegiul primului venit si nu vrea sa abdice de la suprematia   pe care o are .Noaptea ,pazeste deja curtea care ii e casa acuma ...ziua ,se bucura de noi ...daca vine cineva strain ,sta intr-o parte si urmareste ce reactie are ""pitipoanca "" ....daca ea bucura,atunci nu-i problema ,sant prieteni  si vine si el ,daca ea latra ,atunci o sustine  .E un dulce .are numai 2 zile de cand e la noi dar invata in fiecare zi ceva nou si contribuie si el cum poate la bunul mers al lucrurilor din zona fara sa deranjeze prea mult .

Attached Files


Edited by mon08, 28 September 2014 - 16:36.


#41
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
E foarte frumos, sa-ti traiasca si sa te bucuri de el! Cum il cheama?
Ai mei sunt in campanie de scos bulbi de gladiole si dalii.

#42
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
noha_1508
Eu stiam ca e campanie de insamantari. Vad ca dta e de desinsamanari, hi, hi..
Pe bestia mea o chema Cora.. Desi parca e ceva mai mica decat magazinul ..

#43
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
Dino ....

Edited by mon08, 01 October 2014 - 18:50.


#44
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Al meu s-a ocupat azi de irișii pe care doamna mea i-a plantat ieri, sub atenta lui supraveghere ! Nu s-a obosit sa-i scoată, s-a așezat cu fundul pe ei !

#45
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
tot ei.....

Attached Files



#46
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
hei tu... da, TU cel care citesti asta, daca iti pasa si de soarta altor catei care sunt zilnic maltratati, ucisi si transformati in MARFA, te asteptam maine, 12.12.2014 in Piata Victoriei
De ce?

Pentru ca:

In data de 12.12.2014, ora 18, Piata Victoriei, are loc un eveniment deosebit de important din trei motive:
1. Epicentrul acestui protest este la Bruxelles, unde oameni din intreaga lume vor protesta in fata Parlamentului European pentru a cere stoparea uciderii cainilor din Romania
2. Avem un nou presedinte ales, un om care respecta viata animalelor si dorim sa-i aratam ca suntem multi, uniti si determinati sa avem o tara civilizata, oprind uciderea cainilor
3. Vom cere anchetarea de catre DNA si DIICOT a firmelor de hingherit in relatie cu primariile si autoritatile care se ocupa de strangerea cainilor. Reteaua mafiota care a pus bazele afacerii maidanezul ucis pe bani multi, fara nicio dovada a existentei cainilor trebuie destructurata!

Avand in vedere toate cele mai sus mentionate, va invitam alaturi de noi pentru a eradica hingheriadele sangeroase din Romania care fraudeaza banii publici cu asa zisele eutanasii.
https://www.facebook...87918821497433/

Am vazut toate mesajele, toate pozele si am dat LIKE tuturor. Va doresc multa sanatate, atat voua cat si prietenilor vostri cu blanitza. Sa va bucurati de ei si sa-i bucurati la randul vostru.
Cred ca titlul topicului este gresit. Titlul corect trebuia sa fie:

Ce SUPERCATEI aveti? ;)

Attached Files



#47
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Va felicit initiativa de la 500 km distanta. Am dat share pentru prietenii mei din Bucuresti

Edited by noha_1508, 11 December 2014 - 18:20.


#48
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
Initiativa este a altora care au mai multa putere sa organizeze/ sa puna lucrurile in miscare. Eu doar ma alatur lor. Multumesc pentru share!

Ideea este ca in Bucuresti exista un adopost al Primariei Capitalei, numit DOGTown. Acolo erau foarte multi catei si ei erau adoptati la distanta, oameni cu suflet Mare plateau pentru ei, sa fie tinuti in viata. Primaria - adica jegOprescu - au hotarat sa inchida acest adapost (probabil se pregateste o afacere imobiliara) si au somat oamenii (foarte mult dintre ei aflati in strainatate sau in alte orase) sa-si ia cateii de acolo (reamintesc - catei adoptati la distanta!) Cateii care nu sunt ridicati de catre cei care i-au adoptat sunt dati pe mana hingherilor care primesc - ATENTIE, de la Primarie - suma de 230 ron - ca sa-i duca la ASPA si sa fie omorati.
Sa vedem pe unde o sa scoata camasa nea oprescu cand o sa-i ceara socoteala Steven Seagal - http://www.mediafax....n-foto-12361915

#49
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postnanashu, on 11 decembrie 2014 - 18:52, said:

Ideea este ca in Bucuresti exista un adopost al Primariei Capitalei, numit DOGTown.
Un adapost la care sef e fiusu lui Oprescu. Yeah, right, tot pentru binele cainilor se sifonau banii in familie. Anul trecut erau doar 400 de caini adapostiti acolo, desi au planificat sa incapa 10 000.

Edited by lucifer76, 11 December 2014 - 18:57.


#50
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
O poza mai veche cu Brunica al meu

Attached Files



#51
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
Ce mortal e !
La pitipoanca mea de tomberon ii e rau in masina  ( sau frica ?! ) si atunci se pune in asa fel incat sa o  vedem cat ii e de rau si sa fie mangaiata de toti ocupantii masinii ....

#52
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Maidanezul in doua ipostaze și trei fotografii:

- in prima poza dupa o plimbare de 8 km, nu se vede foarte bine in poza, dar sta cracanat, cu burta lipita de pamant, sa se racoreasca
- poza a doua și a treia, unde-i place sa stea după ce am îngropat smochinii, pe pământul proaspăt pus, ca-i moale

Attached Files



#53
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Te rog eu, lasa-ma in casa! Uite, ma pun aici pe prag, iar cand deschizi usa ma strecor. Deal?

Attached Files



#54
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
La -16°

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate