Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 

Ce maidanezi aveti ?

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
Ptr ca nu v-am spus povestea maidanezului nostru si  avand putin timp acum,am s-o fac; prin luna ianuarie ,cineva cu ""suflet "" bun s-a gandit sa scape de bietul sufletel atunci in varsta de 1.5-2 luni ,aruncandu-l la noi in curte .Problema nu e ca l-a aruncat ca sa-i caute stapan ci  ca curtea era pazita de un strasnic bullterrier care nu suporta concurenta pe vremea aceea ....o problema des intalnita la noi  ...fluierau si enervau bulli si apoi cand ala facea spume de nervi ii aruncau ba un pui de caine ,ba pisici ....de cele multe ori am reusit sa iesim afara mult prea tarziu ptr bietele sufletele....in fine ,""suprematia umana"" asupra animalelor de care povesteam ...noroc ca in ziua aceea ,bullterita fiind frig ,n-a avut chef sa iasa afara  de langa centrala si asa am gasit-o noi primii .Si din acea zi ,a ramas la noi .Din cauza boss-ului din curte ,a trebuit sa o tinem inchisa in birou .Niciodata nu s-a murdarit  in casa .Nu a stricat nimic si in afara de iubire nu a cerut altceva .In plus de asta ,in cateva luni a reusit sa-si  faca din bulli un prieten .Ptr noi a fost incredibil ....ca sa le imprietenim a trebuit sa le ducem impreuna in parc la plimbare .Bulli in lesa si maidaneza libera ....se tavalea pe jos in fata bulli-ului si se bucura cand o vedea .Prietenia i-a castigat-o prin faptul ca ea fiind libera ,se ducea si latra la alti caini care fugeau dupa ea si ea ii aducea la bulli si se posta in spatele lui  si de acolo ii latra si mai si ...
Cineva ,aici zicea ca nu e bine sa cresti copii cu caini .....ma rog fiecare cu parerea lui ...eu pot sa va spun ca atunci cand a aparut fiu-meu in familie,aveam 4 bullterrieri...si mai pot spune ca de cand a aparut maidaneza ,fiu-meu sta pe calculator mai putin in medie cu 1.5-2 ore /zi.Timpul liber alocat pana nu demult numai ptr calculator ,se imparte acum cu prietena blanoasa ,care nu-l lasa sa uite ca are si ea nevoie de socializare ,de plimbare ,de joaca .Se joaca impreuna,merg la plimbare impreuna si a cunoscut o groaza de oameni ,iubitori de caini  ,de toate varstele  ....a invatat sa socializeze in afara de reteaua de net ...ptr el e castig maxim acest maidanez dupa parerea mea .

O privire cat o mie de cuvinte .....

Attached Files


Edited by mon08, 09 September 2014 - 11:00.


#20
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Ce privire fioroasa are bestia :).

#21
_Anna

_Anna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 03.09.2014
Maidanezii sunt mult mai ok decat potaile periate ale cocoanelor ce ii pupa in bot si fund. Si la noi in bloc sunt trei specimene din care una deja m-a muscat... Maidanezii de pe afara se bucura de fiecare gest de atentie pe care il fac...

#22
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
O lectie data de un copil ....


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LyYKwgStpBw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Va prezint si eu maidanezii mei. Cel rosu este Bruno. El a venit singur la noi pe vremea cand nu era ingradita curtea, in 13 aprilie. Acum are 6 luni jumate.
Cea neagra este fetita, se numeste Bela, am gasit-o in fata unui bloc si ne-am indragostit de ea imediat. Are 3 luni si 3 saptamani si este la mine de doua luni jumate.
Mi-s dragi ca lumina ochilor si nu exista minut petrecut cu ei in care sa nu ma faca sa zambesc.Am pus poze din diferite etape ale vietii lor, primele 3 reprezentand "prima vedere".

Attached Files


Edited by noha_1508, 10 September 2014 - 11:44.


#24
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Vazand primele poze cu ei dormind pe perna si pe canapeaua de piele era sa scriu ca ai niste caini incredibil de cuminti aproape ca ii banuiam ca nu sunt pamanteni ci ET. Apoi am vazut ce-au facut cu perna si mi-a venit inima la loc. Sunt catei normali, sunt si foarte dragalasi. Sa-ti traiasca!

#25
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Ai vazut si ce a facut Bela cu sacii de pamant? Multumesc frumos!

#26
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

View Postnoha_1508, on 10 septembrie 2014 - 13:37, said:

Ai vazut si ce a facut Bela cu sacii de pamant? Multumesc frumos!
Am vazut. Pana pe la 2ani fac numai nazbatii dar sunt si tare nostimi cand sunt pui.

#27
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
Nimeni nu mai are poze ? sau nu aveti maidanezi ??? :)))

#28
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
Impresionant ....

http://stirileprotv....upa-masina.html

#29
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
Pozitia copilului.....

Attached Files


Edited by mon08, 26 September 2014 - 08:00.


#30
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Mai las-o afara, cat e cald :).

#31
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
Sta toata ziua in curte ....seara ,e altceva .....oricum de ieri am mai adoptat un maidanez , un "'tovaras "" de data asta ....o sa revin cu poze...

Edited by mon08, 26 September 2014 - 18:30.


#32
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Maidanezul meu în diverse ipostaze!
Nu-i plângeți de mila ca doarme în zăpada,  asa îi place Posted Image !

Attached Files



#33
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
Sa-ti traiasca .....e super frumos !

#34
bascaabundentei

bascaabundentei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.09.2014
eu am trei maidanezi. pun si poze in curand

#35
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postmon08, on 26 septembrie 2014 - 18:29, said:

Sta toata ziua in curte ....seara ,e altceva .....
"Tomberoneza" mea a inceput sa traga la somn in casa, dupa ce a fost 2 grade acum cateva nopti.

#36
mon08

mon08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 01.04.2008
Noul venit in familie ....

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate