Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...
 

HD Voice la Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#55
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
O iau si ei usor ca sa nu ni se urce hasdeul la cap. Dup-aia daca vrem s-auzim 4k? :lol:

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu ma mir ca nu apare si Timisoara pe lista aia.

#57
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
Aradul si oradea sunt orange 80%... Da, la arad nu functioneaza busola vdf si faptul ca am sesizat semnal mai puternic la locul de munca... Cred ca lucreaza la retea in arad...

#58
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Sunt multe telefoane compatibile HD voice. Unele dintre ele fiind lansate de mai bine de trei ani în urmă.
Am avut un Samsung Galaxy S2 ce stia de hd voice. Pe când aifon a avut asa ceva doar de la aifon 5 (cu aproape un an întârziere față de Samsung, si cu aproape doi ani întârziere față de Nokia).
Asa ca nu mai ridicati în slăvi aifonul, cu texte gen "încercări p convorbire între două telefoane aifon, să aveți HD voice".
Apropo, la telefoanele Samsung Galaxy se poate activa si dezactiva HD voice din meniul de service (o combinație de cifre care te bagă în meniul de service. Google it), iar cu ocazia asta se poate verifica dacă telefonul stie de HD voice.

PS până si Nokia Lumia 520 are HD voice, asa că mai lasati aifonul, cu "exclusivitățile" lui

#59
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Zilele astea am fost surprins sa constat ca au lansat HD Voice si la Sibiu. Apel intre Alcatel 7041X si Sony Xperia ambele in Vodafone.

Edited by MembruAnonim, 31 October 2014 - 06:43.


#60
BogdanCiobotaru

BogdanCiobotaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.10.2008
Salutare!
Azi am primit un telefon de la un prieten care are un Blackberry Z10 3G, iar eu detin un HTC Desire X(desi in specificatii nici urma de HD Voice, se pare ca pe wikipedia este trecut la dispozitive comaptibile cu acesta). Trebuie sa mentionez ca diferenta este notabila in calitatea convorbirii. Se aude ca si cum ai activa EAX pe placile audio Creative(cine are habar intelege despre ce scriu). Zici ca persoana cu care esti angajat in convorbire este langa tine! Tare de tot!

#61
alopexy

alopexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 10.05.2012

View Postferibalint, on 28 septembrie 2014 - 19:23, said:

HD Voice la Vodafone fără tam-tam?
Mă miră treaba asta....

Ar fi culmea dupa ce ca au lansat ultimii!

#62
dacica

dacica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 15.05.2004
Pot confirma ca pe Xperia Z1 de aprox 1 luna se aude mult mai bine si curat. Mi-am dat seama ca e posibil sa fie o schimbare de genul Voice HD deoarece era calitatea sunetului asemanatoare cu cea de la Orange. Problema apare in schimb la cei care ma aud pe mine si nu au terminal compatibil Voice HD. Spun ca ma aud infundat si pe alocuri cu interferente pe voce.

#63
ciak

ciak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 03.12.2006
Confirm si eu HD voice in Bucuresti (Titan) de pe un S4mini pe un S4. Cam metalic sunetul pentru gustul meu, dar clar.

#64
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View PostBogdanCiobotaru, on 04 noiembrie 2014 - 14:17, said:

Salutare!
Azi am primit un telefon de la un prieten care are un Blackberry Z10 3G, iar eu detin un HTC Desire X(desi in specificatii nici urma de HD Voice, se pare ca pe wikipedia este trecut la dispozitive comaptibile cu acesta). Trebuie sa mentionez ca diferenta este notabila in calitatea convorbirii. Se aude ca si cum ai activa EAX pe placile audio Creative(cine are habar intelege despre ce scriu). Zici ca persoana cu care esti angajat in convorbire este langa tine! Tare de tot!

BB Z10  stie HD Voice.

#65
danielcarpo

danielcarpo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 28.03.2007
Cei de la Orange mi-au răspuns ca telefoanele vândute in reteaua lor si compatibile HD Voice vin activate direct. Celelalte cumpărate din alte părČ›i au nevoie de o rescrie gratuita de soft orange in centrele lor service si se va activa dupa aceasta resoftare.

Edited by danielcarpo, 13 November 2014 - 09:22.


#66
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012

View Postdanielcarpo, on 13 noiembrie 2014 - 09:21, said:

Cei de la Orange mi-au răspuns ca telefoanele vândute in reteaua lor si compatibile HD Voice vin activate direct. Celelalte cumpărate din alte părČ›i au nevoie de o rescrie gratuita de soft orange in centrele lor service si se va activa dupa aceasta resoftare.
Am telefon care nu a fost cumparat de la ei , HD voice la ei merge si in rural ( au 3G acoperit tot ) vorbit cu cnv cartela care are telefon cumparat la liber !
Nici unul din cele 2 telefoane nu apar in lista Orange dar se pare ca functioneaza !
E o diferenta foarte mare de calitate !

#67
danielcarpo

danielcarpo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 28.03.2007

View Postiulian93, on 13 noiembrie 2014 - 11:12, said:

Am telefon care nu a fost cumparat de la ei , HD voice la ei merge si in rural ( au 3G acoperit tot ) vorbit cu cnv cartela care are telefon cumparat la liber !
Nici unul din cele 2 telefoane nu apar in lista Orange dar se pare ca functioneaza !
E o diferenta foarte mare de calitate !

Ai urechea fina daca auzi diferenta de voce. :)

#68
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Iti dai seama foarte usor. Chiar si in rural am prins unde se auzea intrerupt, dar hd voice. :))

#69
danielcarpo

danielcarpo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 28.03.2007
Nu glumeam sau nu eram ironic insa mi-as dori sa stiu daca am sau nu hd voice si sa aud diferenta. Insa îmi e teama sa duc tel in service sa îl resofteze. Cine stie poate cedeaza sau mai stiu eu având in vedere ca nu e cumpărat de la ei si sa am garantie

#70
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,693
  • Înscris: 21.03.2005
Nu cred ca voda nu au lansat primii hd voice.
Ei sunt primii la orice.
Cred ca l-au lansat, dar le-a fost mila de cealalata retea nr.1 si n-au mai bagat reclama pt ca marketingul e in concediu

#71
note

note

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 23.11.2014
Samsung Note 3 si Note 4 au HD Voice?

#72
GyovannnY

GyovannnY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 19.01.2008

View Postnote, on 11 decembrie 2014 - 06:40, said:

Samsung Note 3 si Note 4 au HD Voice?
Da, au.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate