Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

HD Voice la Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#37
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Asha 302 este compatibil cu hd voice. L-a folosit sotia pe orange. Acum isi trece si numarul de voda pe 3G, ca numai poate fi utilizat pe 2G.

#38
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Vodafone a lansat serviciul de apeluri HD http://www.zf.ro/bus...uri-hd-13356015
„Serviciile de Voce HD sunt disponibile tuturor utilizatorilor Vodafone din Bucureşti, Constanţa, Ploieşti, Slobozia, Călăraşi, Giurgiu, Craiova, Iaşi, Arad şi Oradea, iar lista oraşelor este în permanenţă extinsă. Terminalele din portofoliul Vodafone România compatibile cu serviciile de Voce HD sunt iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, LG Flex, LG G3, LG G3 mini, LG G2 mini, LG G2, HTC One M8 mini, HTC One M8, HTC One, HTC One mini şi Samsung Galaxy S4”, au precizat reprezentanţii Vodafone."

List of Smartphones using HD Voice http://en.wikipedia...._using_HD_Voice

#39
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Lista nu e actualizata din pacate.

#40
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
Cum se poate verifica daca este activ  hdvoice pe un s5 sa zicem, presumpum ca depinde si de rom.

#41
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Nu am niciun terminal compatibil deci nu ma intereseaza...

#42
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Tre' facuta vreo setare in telefoane?

Am 2 telefoane Samsung S4 in vodafone intrecare pot testa.. nu vad vreo diferenta...

#43
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004
N-are treaba, asta e din ROM-ul lor, daca functia e activa acolo e ok, daca nu atunci n-ai alta sansa decat sa iti instalezi un custom ROM si sa te joci pe acolo sa o activezi daca nu e activa by default.

#44
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Sa scurtam discutia si sa fim eficienti.

Am uitat sa precizez: telefoanele sunt cu softul original. Nu s-a umblat la ele. Nu s-a schimabt nimic. Cum la ambalat Samsung, asa e la mine pe masa. CU sim VF in el.

Ce optiune trebuie sa verific / activez / setez ca sa testez acest Voice HD???

NU, NU vreau sa instalez alte custom ROM-uri sau alte tipuri de "bauturi" :)

#45
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
Nu trebuie custom rom ci se poate baga rom stock dar alta regiune sau mai trebuie schimbat csc-ul .Am gasit ceva pe net dar mai am de sapat. De ex romul de s5 sa zicem customizat de orange are hdvoice activ by default. Eu am rom de Europa de est cod SEE dar nu stiu daca este activ hdvoice

Teoretic un s4 sau s5 luat de la voda cod cnx ar trebui sa fie hdvoice on sau poate se activeaza la un nou update scos de samsung customizat pt voda.

Edited by QAZ, 30 September 2014 - 17:46.


#46
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
Eu nu am ROM original Vodafone. Pe un S4 I9505 cu firmware I9505XXUGNG8 lansat de Samsung pentru Romania e activ HD voice.

Testat cu un alt amic care are iPhone 5S cu firmware Vodafone RO pe el. Intr-adevar e o diferenta notabila, se aude f bine.

Ma mir ca n-au facut tam tam cu lansarea :)

#47
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Am intrebat pe chat-ul de pe siteul Vodafone si am primit acest raspuns:

Quote

ca si servicu HD Voice nu este lansat si la Vodafone


Cum e pana la urma? Posted Image

#48
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postalexandru_83, on 30 septembrie 2014 - 19:11, said:

ca si serviciu HD Voice nu este lansat si la Vodafone

Dar ca si ce e lansat?

Edited by biogood, 30 September 2014 - 19:34.


#49
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
De ce este HD Voice doar in anunite orase? Nu se implementeaza software la nivel de retea?

#50
floreen

floreen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 21.04.2004
Astazi am vorbit cu un prieten si am simțit o diferență notabila in sunet. El deține un Note3, eu am S4. Sunet excelent zici ca vorbesc Skype. Eu la cartela el la ab.

Mentionez ca locuiesc în Constanța.

#51
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
De pe alt forum userul voda confirma prezenta hdvoice

"Serviciile de Voce HD sunt disponibile tuturor utilizatorilor Vodafone din Bucuresti, Constanta, Ploiesti, Slobozia, Calarasi, Giurgiu, Craiova, Iasi, Arad si Oradea, iar lista oraselor este in permanenta extinsa. Terminalele din portofoliul Vodafone Romania compatibile cu serviciile de Voce HD sunt iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, LG Flex, LG G3, LG G3 mini, LG G2 mini, LG G2, HTC One M8 mini, HTC One M8, HTC One, HTC One mini si Samsung Galaxy S4, iar numarul acestora va creste in perioada urmatoare. Terminalele Samsung S4&S5 nu au HD voice activ iar acest lucru se face doar dupa ce da Samsung up-date-ul de software.
Calitatea HD voice se observa doar daca ambii vorbitori au un telefon compatibil si se afla in aria 3G din orasele de mai sus. Daca unul utilizator este in 3G si altul in 2G nu beneficiaza de HD voice chiar daca restul conditiilor sunt indeplinite.
Multumesc,
Alexandra"

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nici macar HD Voice nu au activat in toata tara, ci o fac in etape. Ce sa mai zici, super calitate, daca nici atata nu se poate face!

#53
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Nu au activat in toata tara pentru ca zgarciobenie maxima.

Edited by biogood, 10 October 2014 - 16:20.


#54
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Par a fi orasele majoritar Vodafone. Cu exceptia Iasi, unde cred ca Orange si Telekom sunt la putere.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate