Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

HD Voice la Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#19
_HardCore_78

_HardCore_78

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.07.2014
Am fost si eu astazi intr-o reprezentanta Vodafone sa vad daca pot afla ceva despre HD Voice,cand o sa-l implementeze dar se pare ca am vorbit cu un Gigel...prima fraza care a debitat-o a fost ceva de genul : " In portofoliul nostru nu exista o asemenea extraoptiune dar stati sa vorbesc cu managerul de magazin poate stie dansul mai multe "
No comment.

#20
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Daca si tu intrebi asa ceva la reprezentanta. De unde sa stie ala asa ceva ? Lucratorul ? Ala daca primeste informare oficiala si o citeste iti zice ... daca nu nu. Nici macar nu intelege ca nu este vreo optiune ci un serviciu de retea !

#21
astateoftrance

astateoftrance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 16.09.2011
Cand se lansează, aflam cu toții. De regula, nu se da o informație ca asta în avans.. Ca inevitabil a fost cineva de pe forum care a testat fără să fi fost anunțat în vreun fel, e partea a doua :)

#22
PopM

PopM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 12.05.2014
Va functiona si pe UMTS in 900 Mhz sau doar pe 2100 Mhz ?

#23
pro-m-t-u

pro-m-t-u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 19.01.2004

View PostPopM, on 09 septembrie 2014 - 22:31, said:

Va functiona si pe UMTS in 900 Mhz sau doar pe 2100 Mhz ?
Ar trebui sa functioneze pe ambele benzi.
Cine are un iPhone 5, iPhone 5C sau iPhone 5S, este in Bucuresti si doreste sa testeze HD Voice pe Vodafone sa ma contacteze pe privat pentru a realiza o convorbire.

#24
petrique_2002

petrique_2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.12.2003
Am observat si eu de ieri ca mai nou apelurile catre anumite numere de Voda si Orange sunt HD. Folosesc un HTC One M8.

#25
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Test din intamplare facute intre Vodafone si Cosmote (Iphone 5s ambele tel) si a mers Voice HD ul.

#26
_HardCore_78

_HardCore_78

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.07.2014
Test facut si de mine...telefonul meu LG G3,telefonul interlocutorului Nokia Lumia 930...convorbire Vodafone-Vodafone,am remarcat o imbunatatire considerabila a sunetului in casca.

#27
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
G2 Mini (Orange) - Iphone (Vodafone) calitatea sunetului impecabila.

#28
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Mi se pare ciudat alta chestie.

Orange au HD Voice doar in reteaua proprie, la fel si Cosmote.

Daca un abonat Orange suna un abonat Cosmote nu beneficiaza de HD voice intre ei.

Practic, le lipseste interconectarea retelelor Orange si Cosmote pe HD Voice.

Cam ciudat ca la Vodafone sa ai HD Voice nu doar in Vodafone, ci si atunci cand suni abonati Orange sau Cosmote.

#29
_HardCore_78

_HardCore_78

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.07.2014
Al doilea test...telefonul meu LG G3,telefonul interlocutorului HTC One MAX,convorbire  Vodafone-Orange,sunet excelent.

#30
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
Eu nu sesizez nici o schimbare...De exemplu doua iphone 5s vodafone-cosmote se aude la fel ca inainte....Ar trebui sa aud vocea ca pe viber?

#31
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005
mie mi s-a bulit difuzorul la 5s (fost la service, tre sa il las sa il schimbe) asa ca in loc de HD aud mai mult sasait cand sun pe cineva si dupa ce raspunde, sunet ca si cum ar fi ceva microfonie, de mi se strepezesc dintii :))

#32
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Din 2 septembrie 2014 clienti pot efectua apeluri de voce la calitate superioara prin tehnologia HD Voice.Codecul folosit pentru aceasta tehnlogie este WB-AMR (Wideband Adaptive Multi-Rate) pe latimea de banda de 50-7000 Hz.

https://www.google.r....76247554,d.ZGU

#33
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Merge si inter-retele, cu cei care au deja implementat HD Voice?

#34
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
HD Voice la Vodafone fără tam-tam?
Mă miră treaba asta....

#35
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Eu am testat convorbiri cu samsung S2+ si BB q5 orange in vodafone si nu am sesizat hd voice intre orange si vodafone. Azi o sa pun un sim vodafone in asha 302 sa vad, daca intr-adevar este disponibil intre retele.

#36
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
Vezi ca nu merge pe orice telefon 3G. Doar pe modelel mai noi ..de la S3-S4 in sus. Are Orange pe site o lista cu modele compatibile.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate