Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Nivelul de dovada al existentei divinitatii pt ca ateii sa creada

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1244 replies to this topic

#55
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007
Daca s-ar fi revelat acuma 2000 de ani printr-un DVD cu stampila lui, atunci azi as fi fost credincios.

View Posttudorel666, on 01 septembrie 2014 - 22:12, said:

Și ce rost avea ca unul care doar pretinde că ar fi Dumnezeu, știind prea bine că nu este, să-ți ceară să nu crezi în El decât cu dovezi clare?! N-ar avea nici un sens și nici o șansă ca să reziste probei timpului.
Pfff, si cate motive ar avea!

#56
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postzdutzu, on 02 septembrie 2014 - 08:23, said:

Daca s-ar fi revelat acuma 2000 de ani printr-un DVD cu stampila lui, atunci azi as fi fost credincios.

Pfff, si cate motive ar avea!

Începe cu primul.

#57
blinky heart

blinky heart

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 20.04.2007

View Posttudorel666, on 02 septembrie 2014 - 08:44, said:

Începe cu primul.
ce intrebare negandita!
Pai scopul era imbunatatirea comunicarii cu oamenii pe care el ca parionte i-a creat, si ce fel de parinte e acela care tace ca porcu-n cucuruz si nu comunica cu fii lui, asta chiar si acum cand oamenii au televiziuni proprii ca sa-si lanseze propaganda ...iar Dumnezeu nu are nimic si se manifesta ca si piticii de  gradina ai nevesti-mi a culmea ptostiei ceresti, el dicteaza carti pentru analfabetii care nu stiu sa citeasca , asta in loc sa le proiecteze imagini laser pe cer asa cum vedetele muziccii proiecteaza asemenea imagini  pe stadioane. tocmai ca sa-L umileasca pe impotentul Dumnezeu care este prea prost ca sa-L duca mintea sa comunice INTELIGENT si in conformitate cu "atotputernicia Sa" de pitic de gradina!

Edited by blinky heart, 02 September 2014 - 10:09.


#58
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postblinky heart, on 02 septembrie 2014 - 10:08, said:

ce intrebare negandita!
Pai scopul era imbunatatirea comunicarii cu oamenii pe care el ca parionte i-a creat, si ce fel de parinte e acela care tace ca porcu-n cucuruz si nu comunica cu fii lui, asta chiar si acum cand oamenii au televiziuni proprii ca sa-si lanseze propaganda ...iar Dumnezeu nu are nimic si se manifesta ca si piticii de  gradina ai nevesti-mi a culmea ptostiei ceresti, el dicteaza carti pentru analfabetii care nu stiu sa citeasca , asta in loc sa le proiecteze imagini laser pe cer asa cum vedetele muziccii proiecteaza asemenea imagini  pe stadioane. tocmai ca sa-L umileasca pe impotentul Dumnezeu care este prea prost ca sa-L duca mintea sa comunice INTELIGENT si in conformitate cu "atotputernicia Sa" de pitic de gradina!

Păi Dumnezeu de la început a comunicat și comunică cu oamenii duhului (adică ai gândirii). Comunică însă și cu oamenii neduhului, dar cu biciul și nuiaua.

#59
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007

View Posttudorel666, on 02 septembrie 2014 - 08:44, said:


Începe cu primul.
Ia arunca matale un ochi si vezi cate miscari religioase noi au aparut de la 1900 incoace: http://en.wikipedia....gious_movements
Banuiesc ca s-au descoperit vreo 200 de zei noi in ultima suta de ani, ce alt motiv sa apara atatea.

#60
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
eu am pus o intrebare mai demult adresata teistilor dar n-a stiut nimeni sa raspunda....
nu vi se pare bizar ca acest creator care a avut puterea sa creeze acest Univers n-a putut sa dea viata decat unor fiinte ce seamana izbitor cu niste maimute?
adica felul cum ne miscam, cum ne hranim, cum defecam, cum facem sex, etc nu e cam ciudata asemanarea?
adica de ce nu ne-ar fi facut sa nu semanam cu nimic de pe Terra?Posted Image

#61
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostValmont43, on 02 septembrie 2014 - 13:08, said:

eu am pus o intrebare mai demult adresata teistilor dar n-a stiut nimeni sa raspunda....
nu vi se pare bizar ca acest creator care a avut puterea sa creeze acest Univers n-a putut sa dea viata decat unor fiinte ce seamana izbitor cu niste maimute?
adica felul cum ne miscam, cum ne hranim, cum defecam, cum facem sex, etc nu e cam ciudata asemanarea?
adica de ce nu ne-ar fi facut sa nu semanam cu nimic de pe Terra?Posted Image
Și dacă ar fi făcut asta, te-ar fi determinat să cauți mântuirea? Nu ar fi semănat cu un Dumnezeu inconsecvent, care ba face una, ba alta?

#62
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007

View PostValmont43, on 02 septembrie 2014 - 13:08, said:

eu am pus o intrebare mai demult adresata teistilor dar n-a stiut nimeni sa raspunda....
nu vi se pare bizar ca acest creator care a avut puterea sa creeze acest Univers n-a putut sa dea viata decat unor fiinte ce seamana izbitor cu niste maimute?
adica felul cum ne miscam, cum ne hranim, cum defecam, cum facem sex, etc nu e cam ciudata asemanarea?
adica de ce nu ne-ar fi facut sa nu semanam cu nimic de pe Terra?Posted Image
ne testeaza loialitatea Posted Image sa vada daca cadem in pacatul credintei in evolutie, uuuuuu

Edited by zdutzu, 02 September 2014 - 13:10.


#63
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View PostValmont43, on 02 septembrie 2014 - 13:08, said:

adica de ce nu ne-ar fi facut sa nu semanam cu nimic de pe Terra?[ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/dontgetit.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De ce ar fi făcut asta?

#64
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostFumatorul, on 02 septembrie 2014 - 13:11, said:


De ce ar fi făcut asta?
pai cum de ce? era oarecum o dovada ca suntem creatia nu stiu cui.....dar asa? totul indica spre originea animala....

#65
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View PostValmont43, on 02 septembrie 2014 - 13:13, said:

pai cum de ce? era oarecum o dovada ca suntem creatia nu stiu cui.....dar asa? totul indica spre originea animala....

Păi, dacă vorbim de un creator, acesta a creat totul, inclusiv animalele. Unde e problema?

#66
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostValmont43, on 02 septembrie 2014 - 13:13, said:

pai cum de ce? era oarecum o dovada ca suntem creatia nu stiu cui.....dar asa? totul indica spre originea animala....
Ar fi fost o dovadă că suntem creația nu știu cui, numai noi, oamenii, restul neavând un Creator.

#67
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
inseamna ca nu prea are imaginatie nenea asta....
daca noi suntem "preferatii" domniei sale atunci ar fi trebuit sa gaseasca alt design, altul fata de celelalte animale, sper ca m-am facut inteles

#68
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostValmont43, on 02 septembrie 2014 - 13:21, said:

inseamna ca nu prea are imaginatie nenea asta....
daca noi suntem "preferatii" domniei sale atunci ar fi trebuit sa gaseasca alt design, altul fata de celelalte animale, sper ca m-am facut inteles
Și la ce ne-ar fi folosit un alt design? Că tot nu ai reușit să îți expui ideea asta, năstrușnică.

#69
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007

View PostValmont43, on 02 septembrie 2014 - 13:08, said:

eu am pus o intrebare mai demult adresata teistilor dar n-a stiut nimeni sa raspunda....
nu vi se pare bizar ca acest creator care a avut puterea sa creeze acest Univers n-a putut sa dea viata decat unor fiinte ce seamana izbitor cu niste maimute?
adica felul cum ne miscam, cum ne hranim, cum defecam, cum facem sex, etc nu e cam ciudata asemanarea?
adica de ce nu ne-ar fi facut sa nu semanam cu nimic de pe Terra?Posted Image

Ca sa fie mai izbitoare diferenta intelectuala/ morala/ spirituala, atat in bine cat si in rau ?

#70
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postmario_bril, on 02 septembrie 2014 - 13:22, said:

Și la ce ne-ar fi folosit un alt design? Că tot nu ai reușit să îți expui ideea asta, năstrușnică.
hai mario ca poti mai mult de-atat...ce nu pricepi?
suntem creati de unul atotputernic dar semanam totusi cu niste animale, nu e ciudat?

#71
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostValmont43, on 02 septembrie 2014 - 13:32, said:

hai mario ca poti mai mult de-atat...ce nu pricepi?
suntem creati de unul atotputernic dar semanam totusi cu niste animale, nu e ciudat?
Câtuși de puțin. Dacă nu am fi semănat, ar fi fost într-adevăr ciudat. Nu am fi avut un Dumnezeu coerent, care își respectă planul creației, ci unul capricios, care crează cum îi tună prin minte.

#72
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postzdutzu, on 02 septembrie 2014 - 13:01, said:

Ia arunca matale un ochi si vezi cate miscari religioase noi au aparut de la 1900 incoace: http://en.wikipedia....gious_movements
Banuiesc ca s-au descoperit vreo 200 de zei noi in ultima suta de ani, ce alt motiv sa apara atatea.

Ce întreb eu și ce răspunzi tu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate