Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

camera supraveghere sharp EV-236

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
troubleman

troubleman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 07.08.2014
salut am o camera de supraveghere sharp model ev-236 si are firele taiate , are 3 fire unu galben , unu rosu si unu negru , intrebarea e cum o pot conecta la un tv ? ce mufa trebuie sa cumpar si cum leg firele alea pe culori ? alimentarea cu ce o pot face ? multumesc

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Nu o poti conecta direct la TV, ai nevoie de un DVR sau in cel mai fericit caz (daca este posibil) de o placa de captura instalata pe un PC. Uite un kit complet cu camere EV-236.

#3
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 28.02.2007

View Posttroubleman, on 07 august 2014 - 07:46, said:

salut am o camera de supraveghere sharp model ev-236 si are firele taiate , are 3 fire unu galben , unu rosu si unu negru , intrebarea e cum o pot conecta la un tv ? ce mufa trebuie sa cumpar si cum leg firele alea pe culori ? alimentarea cu ce o pot face ? multumesc

e de ciordeala, nu-i asa ?

Edited by gigi_4476, 07 August 2014 - 08:40.


#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011

View PostLesbianu, on 07 august 2014 - 08:37, said:

Nu o poti conecta direct la TV, ai nevoie de un DVR sau in cel mai fericit caz (daca este posibil) de o placa de captura instalata pe un PC. Uite un kit complet cu camere EV-236.
De ce n-ar putea s-o conecteze la un tv?
Camera ar trebui sa aiba 2 cabluri. unul ecranat, pt iesirea video si unul de alimentare, cu 12V. Daca are 3 fire, fara tresa, cel mai probabil negrul e masa, rosu e +12v si galben iesirea video. In acest caz, la negru si galben se leaga o mufa rca, care merge la intrarea video la tv, eventual, prin adaptor rca/scart, pe rosu si negru se alimenteaza cu 12V cc.

#5
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Posibil, nu pot sa te contrazic. Raspunsul meu s-a bazat pe faptul ca de obicei camerele astea sunt dependente de un DVR. Initiatorul poate incerca si varianta ta, sau asteapta recomandarea unei persoane care a pus mana pe modelul respectiv.Posted Image

#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Eu inca n-am auzit de camere "dependente de un DVR". Iesirea video e standardizata, sistem PAL, 1.0Vp-p, 75Ω.

#7
troubleman

troubleman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 07.08.2014
gigi camera nu e de ciordeala ..oricum cred ca nu conteaza asta nu-i asa ? merci mult rumegus o sa incerc sa fac cum ai zis , respectele mele

#8
troubleman

troubleman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 07.08.2014
daca am inteles bine ,,,,la negru masa la rosu +12 v cc si mufa rca pe care o am eu are un fir rosu si unul fara izolatie pe el , pe astea doua cum le leg ? pun rosu de la rca la galben de la camera si ala fara izolatie la negru adica masa de la camera , e corect asa ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate