Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Problema inmatriculare masina

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006

View Postslai, on 22 august 2014 - 16:01, said:

da, poate fi folosit. dupa ce ai cartea de la rar, faci fisa de inmatriculare si te duci la primarie sa te iei in evidenta.
daca vrei, te poti duce si acum, faci copii dupa actele straine, traduceri, contracte de vanzare cumpare, buletinul tau, plus fiscalul aluia si te iei in evidenta provizoriu.

Merci, insa din pacate nu am prea inteles :)

Mai exact
Masina e gata inmatriculata in RO de 2 luni. Am chitanta de plata a taxei, certificat fiscal si Fisa de inmatriculare (pe langa talon si CIV si contract de vanzare cumparare)
Acuma problema e ca nu stiu cat va dura adeverinta anaf de prima inmatriculare (acelasi oras)  si fisa fiscala.
RAR e programat in ultima zi lucratoare din luna, la ora 12. (ultimul loc disponibil de luna asta).

Asta ar insemna ca pot sa merg sa o declar la primarie, cu ce am deja.

Apoi, vine dovada ANAF si Fisa mea fiscala.
In acest moment, considerand ca e deja 1 luna urmatoare, certificatul fiscal al fostului proprietar nu mai e valabil. Va fi probleme la politie sau nu. Adica ei au nevoi sau nu de acest certificat la zi, sau doar dovada ca in momentul dobandirii autoturismului nu au fost datorii?
Merci.

#20
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,885
  • Înscris: 25.01.2007
nu imi imaginez dupa ce fisa fiscala stai.
tu in momentul asta, fiind masina inmatriculata, pui mana pe fisa de inmatriculare, pe contract, cartea masinii, buletinul tau si fiscalul aluia si te duci la primarie, te ia in evidenta, iti stampileaza fisa de inmatriculare in dreptul numelui tau. daca nu ai stampilata fisa de inmatriculare in dreptul numelui aluia, sa ai grija sa iti ramana fiscalul lui in original, sa-l depui la politie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate