Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 

Votanti PSD despre Johannis: „Una e să fii născut in România, te-a născut mă-ta, și mă-ta e româncă...”

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
152 replies to this topic

#19
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012

 Alecsandru010, on 31 iulie 2014 - 09:11, said:

Da' nu e strain; e nascut, crescut in Romania; despre ce "simtiri" vorbim aici? a ramas in tara cand parintii lui au plecat in Germania, un lucru pe care eu nu l-as fi facut, m-as fi carat in Germania cu prima ocazie!



Posted Image

Pe cine vrem presedinte? pe plagiatorul mitoman? sau pe asta? la asta se rezuma intreaga situatie!

Președintele Republicii Federale Germania, domnul Joachim Gauck, i-a decernat primarului orașului Sibiu, domnul Klaus Werner Johannis, Crucea de Ofițer al Ordinului pentru Merite al Republicii Federale Germania, în semn de apreciere și recunoaștere a deosebitelor merite ale acestuia pentru Republica Federală Germania. Astfel, este apreciat angajamentul durabil și constant al domnului primar Johannis îndeosebi pentru minoritatea germană din România, dar și pentru relațiile româno-germane în general. Președintele Republicii Federale Germania i-a acordat deja domnului primar Johannis în 2006 Crucea de Cavaler al Ordinului pentru Merite al Republicii Federale Germania. Crucea de Ofițer reprezintă, prin urmare, o „ridicare în rang”.

Tu crezi ca pe romanul de rand il doare pe undeva ca Johanis a primit nu stiu ce distinctie pentru servicii oferite Geramniei ( desii ar putea sa fie iritati, mai bine nu mai scoate citatul ala ). Romanii de rand sunt in majoritate, cei care lucreaza pe un salariu de 600-800 lei, care cel mai probabil daca ii din rural face naveta in fiecare zi. Sunt oamenii pe care ii cunosc care se trezesc dimineata la 3 si ceva  ca sa ajunga la lucru! Si voi veniti cu chestii abstracte , romanii nu sunt toti intelectuali asta cred ca uitati tot timpul, mai dau si ei o mita, au mai copiat si ei la un examen, au mai facut una, alta . Voi traiti, intro realitate paralela, credeti ca tot ce se aplica in vest se poate aplica si aici ? Va inselati, traiti in tara asta si tot nu vati dat seama intr-o viata  ca Romania este diferita si asta nu inseamna ca este rea sau proasta, doar este diferita. Daca oamenii politici ar fi in stare sa vada acest lucru si sa faca ceva program care sa se muleze pe realitatile din Romania  si nu pe fantasmagoriile lor legate de cum ar vrea ei sa modeleze Romania dupa occident, paote ar fi mai bine !

#20
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

 SucreBolivar88, on 31 iulie 2014 - 09:24, said:

Tu crezi ca pe romanul de rand il doare pe undeva ca Johanis a primit nu stiu ce distinctie pentru servicii oferite Geramniei ( desii ar putea sa fie iritati, mai bine nu mai scoate citatul ala ). Romanii de rand sunt in majoritate, cei care lucreaza pe un salariu de 600-800 lei, care cel mai probabil daca ii din rural face naveta in fiecare zi. Sunt oamenii pe care ii cunosc care se trezesc dimineata la 3 si ceva  ca sa ajunga la lucru! Si voi veniti cu chestii abstracte , romanii nu sunt toti intelectuali asta cred ca uitati tot timpul, mai dau si ei o mita, au mai copiat si ei la un examen, au mai facut una, alta . Voi traiti, intro realitate paralela, credeti ca tot ce se aplica in vest se poate aplica si aici ? Va inselati, traiti in tara asta si tot nu vati dat seama intr-o viata  ca Romania este diferita si asta nu inseamna ca este rea sau proasta, doar este diferita. Daca oamenii politici ar fi in stare sa vada acest lucru si sa faca ceva program care sa se muleze pe realitatile din Romania  si nu pe fantasmagoriile lor legate de cum ar vrea ei sa modeleze Romania dupa occident, paote ar fi mai bine !

Avind in vedere statisticile, romanul de rand nu munceste; E pensionar sau somer; Habar nu are romanul de rand despre nimic;  Din pacate alora li se adreseaza Ponta;

#21
miran

miran

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 08.06.2007

 SucreBolivar88, on 31 iulie 2014 - 09:24, said:

Tu crezi ca pe romanul de rand il doare pe undeva ca Johanis a primit nu stiu ce distinctie pentru servicii oferite Geramniei ( desii ar putea sa fie iritati, mai bine nu mai scoate citatul ala ). Romanii de rand sunt in majoritate, cei care lucreaza pe un salariu de 600-800 lei, care cel mai probabil daca ii din rural face naveta in fiecare zi. Sunt oamenii pe care ii cunosc care se trezesc dimineata la 3 si ceva  ca sa ajunga la lucru! Si voi veniti cu chestii abstracte , romanii nu sunt toti intelectuali asta cred ca uitati tot timpul, mai dau si ei o mita, au mai copiat si ei la un examen, au mai facut una, alta . Voi traiti, intro realitate paralela, credeti ca tot ce se aplica in vest se poate aplica si aici ? Va inselati, traiti in tara asta si tot nu vati dat seama intr-o viata  ca Romania este diferita si asta nu inseamna ca este rea sau proasta, doar este diferita. Daca oamenii politici ar fi in stare sa vada acest lucru si sa faca ceva program care sa se muleze pe realitatile din Romania  si nu pe fantasmagoriile lor legate de cum ar vrea ei sa modeleze Romania dupa occident, paote ar fi mai bine !

Prostia nu este o scuza. Faptul ca romanii sunt saraci reprezinta o consecinta a prostiei. Iar asta nu este o scuza.

#22
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007

 miran, on 31 iulie 2014 - 09:27, said:


Prostia nu este o scuza. Faptul ca romanii sunt saraci reprezinta o consecinta a prostiei. Iar asta nu este o scuza.

Din pacate la categoria asta de cetateni nu mai este nimic de facut. Sunt cei scoliti majoritatea in anii 60-70. Oamenii noi ai lui Ceausescu. Ne lovim de ei in fiecare zi cand sunt promotii la supermarket, in autobuze cand se imbulzesc la o usa, la doctor cand n-ai loc de ei sa intri (stai la coada ca omul si vin ei cu problema ce nu poate astepta si intra peste tine).

Astea sunt generatiile ce voteaza orbeste Antena3/Psd. Nu ai ce sa le mai faci, din pacate selectia naturala va fi cea care va face ordine in tara asta. Cei care vrem sa traim decent in tara asta nu mai avem decat o solutie : UE sau Canada\Sua\Australia.

#23
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012

 claudiujipa, on 31 iulie 2014 - 09:26, said:

Avind in vedere statisticile, romanul de rand nu munceste; E pensionar sau somer; Habar nu are romanul de rand despre nimic;  Din pacate alora li se adreseaza Ponta;

Pai daca romanu de rand ii si prost si puturos , de ce mai stai in tara asta de prosti si puturosi, dute in Germania, Anglia etc in tari adevarate, de ce vrei sa mantuiesti cu forta un popor de puturosi , mincinosi si mitomani care nu vor sa fie mantuiti ?

#24
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Totul se face "stiintific" ! S-au facut sondaje si marea majoritate ar vota un roman(patriotism ! ) , un ortodox (majoritate covarsitoare) si "mai putin bogat" (declarativ) ! Deci baietii isi fac treaba !!!
Iar Iohannis a fost decorat pentru SERVICII FACUTE GERMANIEI si probabil in dauna Romaniei !?!?

#25
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

 SucreBolivar88, on 31 iulie 2014 - 09:36, said:

Pai daca romanu de rand ii si prost si puturos , de ce mai stai in tara asta de prosti si puturosi, dute in Germania, Anglia etc in tari adevarate, de ce vrei sa mantuiesti cu forta un popor de puturosi , mincinosi si mitomani care nu vor sa fie mantuiti ?

Castig in Romania un salariu indecent de frumos;  Am o casa, am tot ce imi trebuie; De ce sa plec? Doar ca sa dau satisfactie unor rable comuniste?
Nu prietene, inca nu e timpul; Dupa ce o sa vad ingropati toti comunistii de gen Ponta, s-ar putea sa si plec;

PS: stau deja plecat din tara cam 200 de zile pe an ca sa nu crezi cumva ca am de ce sa multumesc guvernului;

 FAP, on 31 iulie 2014 - 09:37, said:

Totul se face "stiintific" ! S-au facut sondaje si marea majoritate ar vota un roman(patriotism ! ) , un ortodox (majoritate covarsitoare) si "mai putin bogat" (declarativ) ! Deci baietii isi fac treaba !!!
Iar Iohannis a fost decorat pentru SERVICII FACUTE GERMANIEI si probabil in dauna Romaniei !?!?

Sondaje facute de cine? Dancu sau Avantgarde?

Edited by claudiujipa, 31 July 2014 - 09:42.


#26
miran

miran

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 08.06.2007

 SucreBolivar88, on 31 iulie 2014 - 09:36, said:


Pai daca romanu de rand ii si prost si puturos , de ce mai stai in tara asta de prosti si puturosi, dute in Germania, Anglia etc in tari adevarate, de ce vrei sa mantuiesti cu forta un popor de puturosi , mincinosi si mitomani care nu vor sa fie mantuiti ?

Atunci daca astia sunt prosti si lenesi de ce sa mai platim noi taxe? Tara asta este tinuta in picioare de niste oameni care si muncesc, care produc valoare adaugata si care isi platesc taxele masive ale statului. Taxe concepute astfel incat sa ii sustina pe prosti si pe lenesi.
Eu nu vreau sa mantuiesc pe nimeni, e peste puterea unui om. Insa aia din afara, care o duc mai bine, o duc mai bine si pentru ca muncesc.
Asta trebuie sa inteleaga comunistii si simpatizantii lor. Deocamdata majoritatea tarii asteia este reprezentata de niste lepre. Paraziti care traiesc din ce produc altii. Si asta trebuie sa inceteze.

#27
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

 FAP, on 31 iulie 2014 - 09:37, said:

Totul se face "stiintific" ! S-au facut sondaje si marea majoritate ar vota un roman(patriotism ! ) , un ortodox (majoritate covarsitoare) si "mai putin bogat" (declarativ) ! Deci baietii isi fac treaba !!!
Iar Iohannis a fost decorat pentru SERVICII FACUTE GERMANIEI si probabil in dauna Romaniei !?!?

SI mai putin bogat e ala care are bone filipineze, isi face concediile in Dubai si Miami si sparge mii de euro anual pe cursele de masini... La nivel declarativ, fireste!

#28
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Sunt curios sa vad ce spun pe tema aceasta colegii nostri care sustin ca ar avea afinitati liberale.
Deocamdata par a fi ocupati cu lupta contra basistilor.

#29
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 06.04.2013
„Una e să fii născut in România, te-a născut mă-ta, şi mă-ta e româncă...”


Hmm... asta nu cumva rimeaza cu "Tiganca imputita", "manca-ti-as",,,??? Posted Image

#30
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
de ce i-ar pasa vreodata cuiva de ce are de spus un VOTANT PSD?

#31
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,434
  • Înscris: 31.08.2006

 FAP, on 31 iulie 2014 - 09:37, said:

un ortodox (majoritate covarsitoare) si "mai putin bogat" (declarativ) !

    Mai putin bogat decat cine ? La ce se raporteaza acest "mai putin bogat" ? Ca daca se raporteaza la politicienii romani, indiferent care or fi ei, toti sunt putrezi de corupti si de bogati. Atat de bogati incat pot trai boiereste generatii de urmasi de-ai lor si atat de corupti incat pute pamantul sub ei.

#32
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,083
  • Înscris: 07.11.2006

 lex404, on 31 iulie 2014 - 08:54, said:

Nu cumva era "Votantii PSD despre Johannis:..."?

Cat despre subiect...n-am sal votez. Nu votez nimic de stanga, mi-a ajus guvernul Victor Viorel Ponta.\


ps. credeam ca stirea e din TNR...

   Rau ai face daca nu l-ai vota pe Johannis.Chiar daca nu e Fat-Frumos sau nu vorbeste "la foc automat" (SucreBolivar,ai impresia ca alegerile prezidentiale sunt sinonime cu concursul de mister Olympia?),dar in schimb cred ca este SINGURA persoana necompromisa dintr-o,inca una, strutocamila politica.Din pacate,variantele,sau mai bine spus varianta cea mai plauzibila dar cu sanse destul de slabe de realizare,ar fi o finala Johannis-Ponta.In cazul asta ce-i de facut?Daca nu Johannis ca-i de stanga,atunci Ponta ca-i de nici el nu stie?
    Incompetentul mitoman, hot si nemernic trebuie sa primeasca,eufemistic vorbind,un pumn sanatos in fata care sa-l propulseze direct in vreo ghena de gunoi,ca sa nu mai auzim de el.


ps.Incepand cu 1989,numeste te rog guvernul care a fost de dreapta.Sau mai bine zis,care n-a fost sau nu s-a comportat ca unul de stanga.

#33
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012

 miran, on 31 iulie 2014 - 09:45, said:


Atunci daca astia sunt prosti si lenesi de ce sa mai platim noi taxe? Tara asta este tinuta in picioare de niste oameni care si muncesc, care produc valoare adaugata si care isi platesc taxele masive ale statului. Taxe concepute astfel incat sa ii sustina pe prosti si pe lenesi.
Eu nu vreau sa mantuiesc pe nimeni, e peste puterea unui om. Insa aia din afara, care o duc mai bine, o duc mai bine si pentru ca muncesc.
Asta trebuie sa inteleaga comunistii si simpatizantii lor. Deocamdata majoritatea tarii asteia este reprezentata de niste lepre. Paraziti care traiesc din ce produc altii. Si asta trebuie sa inceteze.

Vrei sa zici ca acei comunisti de atunci nu munceau ???  Daca aia nu ar fi muncit, astai nu ai avea nici apartament, ai sta undeva la tara intr-o casuta. Adica poti sa injuri si sa urasti comunisti dar recunoaste macar meritele acelui regim. Macara facut urbanizare si alfabetizare !

 adisz, on 31 iulie 2014 - 09:57, said:


   Rau ai face daca nu l-ai vota pe Johannis.Chiar daca nu e Fat-Frumos sau nu vorbeste "la foc automat" (SucreBolivar,ai impresia ca alegerile prezidentiale sunt sinonime cu concursul de mister Olympia?),dar in schimb cred ca este SINGURA persoana necompromisa dintr-o,inca una, strutocamila politica.Din pacate,variantele,sau mai bine spus varianta cea mai plauzibila dar cu sanse destul de slabe de realizare,ar fi o finala Johannis-Ponta.In cazul asta ce-i de facut?Daca nu Johannis ca-i de stanga,atunci Ponta ca-i de nici el nu stie?
Incompetentul mitoman, hot si nemernic trebuie sa primeasca,eufemistic vorbind,un pumn sanatos in fata care sa-l propulseze direct in vreo ghena de gunoi,ca sa nu mai auzim de el.


ps.Incepand cu 1989,numeste te rog guvernul care a fost de dreapta.Sau mai bine zis,care n-a fost sau nu s-a comportat ca unul de stanga.

Hai sa zicem ca ii integru, cea  ce nu cred, dar sa zicem,  atunci de asta nu l-ar vota  un popor las, puturos, mincinos, mitoman, sapagar ( cum se arata pe aici ca ar fi majoritatea romanilor ) nu o sa aleaga niciodata un presedinte corect, bun , cinstit, pentru ca nu este de-al lor nici ca etnie nici ca deprinderi :)

#34
miran

miran

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 08.06.2007

 SucreBolivar88, on 31 iulie 2014 - 10:04, said:

Vrei sa zici ca acei comunisti de atunci nu munceau ???  Daca aia nu ar fi muncit, astai nu ai avea nici apartament, ai sta undeva la tara intr-o casuta. Adica poti sa injuri si sa urasti comunisti dar recunoaste macar meritele acelui regim. Macara facut urbanizare si alfabetizare !



Au omorat intelectualitatea Romaniei ~ aproximativ 17000 de intelectuali. Comunismul nu a facut nimic bun. Case si alfabetizare au reusit si occidentalii, de exemplu. Iar aia nu au omorat oameni doar pentru ca gandesc altfel sau pentru ca indrazneau sa aiba o religie. Nivelul de trai din Vest a fost net superior oranduirii comuniste. Magazine goale, penurie de alimente, de medicamente etc - asta caracteriza comunismul. Urbanizarea? Cutiile de chibrituri in care noi traim sunt blocuri facute de comunisti in total dispret fata de nevoile si valorile umane.
Pentru tarani? Confiscarea pamanturilor lor ti se pare fireasca? Normala?
Comunismul a prins bine in tara asta tocmai pentru ca suntem o natie neinformata, prost-educata si superficiala.
Munca in comunism? Ma faci sa rad. Exista notiunea de target? Crezi ca mersul la serviciu inseamna ca omul si munceste? Profesionalism in comunism?
In comunsim vasta majoritate freca menta. Pe bani dar tot frecat de menta se facea. Si fiecare ciordea ce putea de la locul de munca pentru a face troc. Erau lipsuri mari.
Plus presedinte cizmar. Americanii, francezi aveau in perioada aia ca presedinti fosti generali. Noi fosti mecanici de locomotiva si cizmari.
Ce poti spune despre o tara de 20 de milioane cu presedinte cizmar?

#35
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013
Cand eu am aspu acum doua luni pe alt topic, despre tema de campanie jegoasa, abjecta, voiculesciano psdista, despre nu ne vindem tara, putini m-au luat in seama.
Si Carol I a fost neamt. Ce a fost rau in asta. Ca a modernizat Romania, mai mult ca orice alt politician roman.

#36
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,380
  • Înscris: 29.07.2013

 miran, on 31 iulie 2014 - 10:22, said:

Ce poti spune despre o tara de 20 de milioane cu presedinte cizmar?

Ca-i o tara cu cetateni bine incaltati ?!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate