Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

Ce operatori de telefonie mobila predomina in Romania, in functie de zone

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#19
_HardCore_78

_HardCore_78

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.07.2014

 mihaelappp, on 30 iulie 2014 - 13:17, said:

Un link?

Trimiti un email in calitate oficiala (ministerul telecomunicatiilor,presa scrisa sau televiziune,etc) la adresa [email protected] si vei primii toate informatiile necesare.

#20
PopM

PopM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 12.05.2014
Bihor:
1. Orange
2. Digi
3. Cosmote
4. Vodafone

#21
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
Prahova: Vodafone (estimez un 70-80%, eu unul mai cunosc doar un singur ploiestean pe orange, restul cunoscutiilor fiind pe voda) si restul cosmote.
Cluj: Orange (cel putin 70%)
Sibiu: Orange si Cosmote , cu un usor avans al lui Orange.
Cu zonele acestea sunt mai familiar in sensul ca le-am mai vizitat si-am luat contact cu mai multi oameni de pe acolo.

Edited by n-amname, 30 July 2014 - 14:20.


#22
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

 mihaelappp, on 30 iulie 2014 - 12:50, said:

Sunt curioasa si eu de unde concluzia asta. Exista ceva cifre oficiale cu nr de abonati?
.Am vreo 100 de contacte din care 90 sunt pe Digi .Din care 60 sunt din Targu Mures+vreo 15 Ludus,restu Cluj.Nu stiu cum sta easy90rider.Si sunt numere portate din alta retea.

Edited by ZIGZAG20, 30 July 2014 - 14:39.


#23
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014
Eu am 90% orange, restu cosmote. Digi cateva numere prin familie, iar vodafone doar numerele de la firma. Asta in bacau.

#24
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
La Timişoara Orange şi Voda sunt pe primul loc, apoi Digi şi puţin Cosmote.

#25
mihaelappp

mihaelappp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.07.2014

 ZIGZAG20, on 30 iulie 2014 - 12:29, said:

Jud.Mures. 1.Orange  
   2.Digi
   3.Vodafone
   4.Cosmote.

 _HardCore_78, on 30 iulie 2014 - 14:13, said:

Trimiti un email in calitate oficiala (ministerul telecomunicatiilor,presa scrisa sau televiziune,etc) la adresa [email protected] si vei primii toate informatiile necesare.
Eu sincer ma indoiesc ca zigzag a facut adresa oficiala si de acolo a citat clasamentul.

 ZIGZAG20, on 30 iulie 2014 - 14:36, said:

.Am vreo 100 de contacte din care 90 sunt pe Digi .Din care 60 sunt din Targu Mures+vreo 15 Ludus,restu Cluj.Nu stiu cum sta easy90rider.Si sunt numere portate din alta retea.
Si pe baza acestor 100 de contacte poti generaliza la intreaga populatie?

Edited by mihaelappp, 30 July 2014 - 15:33.


#26
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
În Argeș :
Orange, Cosmote, Vodafone.

#27
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

 mihaelappp, on 30 iulie 2014 - 15:31, said:

Eu sincer ma indoiesc ca zigzag a facut adresa oficiala si de acolo a citat clasamentul.

Si pe baza acestor 100 de contacte poti generaliza la intreaga populatie?
Nu.

#28
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Attached File  Distributie operatori pe judete.png   30.94K   105 downloads

E putin mai veche, intre timp s-o fi strecurat si Digi pe ici pe colo dar in linii mari cred ca ierarhia s-a pastrat.

Edited by hupogramos, 31 July 2014 - 21:18.


#29
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Hai sa vedem si cat anume are fiecare din cascaval:

Attached File  Distributie procentuala.png   15.91K   102 downloads

#30
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
În Dolj Cosmote e no 1 (cel puțin printre tineri), apoi Orange. Vodafone nu prea există...

#31
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014
Interesant cum fluctueaza retelele. In dambovita si giurgiu, orange nu are nici 10%?

#32
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Da, Orange e ca si inexistent in Giurgiu si in general judetele astea din sud-est. In Dolj e foarte posibil sa fie cum spune Deiuma, datele acestea fiind din 2009. Daca ar mai face cineva un studiu astazi, ma astept sa fi scazut cota de piata a Vodafone-ului in favoarea Cosmote si Digi. De la Orange pleaca mai putini.

Are cineva o statistica mai recenta? Ar fi interesant sa vedem cum mai stau lucrurile astazi.

Edited by hupogramos, 31 July 2014 - 23:07.


#33
MrDerpson

MrDerpson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 09.09.2012
Interesant. In Bucuresti majoritatea sunt pe Vodafone?
Exista vreo sursa credibila care sa confirme asta?

Majoritatea celor pe care ii stiu si sunt din Buc, sunt pe Orange.
Intr-adevar, acum vreo cativa ani, parca erau mai multi pe Vodafone. Apoi, a fost o explozie cu Cosmote, erau ceva oferte la prepay, ideea e ca toti de prin liceu aveau Cosmote.
Apoi a venit un val cu Digi, se dadeau ceva telefoane gratuite fiecarui client RCS (si eu primisem unul, dar nu il foloseam niciodata), insa ceilalti erau cu Digi in sus, Digi in jos. Acum, n-as crede sa existe un lider de necontestat in Buc, cred ca Orange si Vodafone sunt undeva la egalitate.
Per total, pe tara, Orange ar trebui sa fie lider la nr. de clienti. N-am nicio indoiala.

Ma uit acum la niste stiri recente (inceputul lunii Iulie) in care scrie ca Orange castiga clienti, iar Vodafone pierde.
Cica Orange ar fi ajuns in primul semestru al anului la 10 384 000 de clienti, cu 184 000 mai multi ca la finalui lunii iunie 2013.
Vodafone, pe de alta parte, a ajuns la 8 567 752 clienti, pierzand in perioada aprilie - iunie 2014 vreo 92 000 de clienti.

Nu gasesc absolut nimic despre repartitia pe orase sau macar regiuni. Ar fi fost interesant de vazut.

Edited by MrDerpson, 31 July 2014 - 23:16.


#34
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,247
  • Înscris: 22.01.2004
Pai e simplu sa-ti dai seama. Te uiti la ofertele regionale si vezi la fiecare operator: zonele in care au oferte regionale sunt zone in care au cei mai putini clienti. De exemplu Orange are cei mai putini utilizatori in judetele: Bucuresti (asta e oras), Buzău, Constanța, Dolj, Ilfov, Olt, Prahova, Timiș, Vâlcea și Vrancea. Vodafone are cei mai putini utilizatori in: Alba, Arad, Bihor, Botosani, Cluj, Dolj, Galati, Iasi, Mures, Neamt, Sibiu, Suceava. La Cosmote nu am gasit nici o oferta regionala...

#35
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

 hupogramos, on 31 iulie 2014 - 22:54, said:

În Dolj e foarte posibil sa fie cum spune Deiuma, datele acestea fiind din 2009.
Și în Gorj e la fel prin orașe, cel puțin din câte am văzut. :)




#36
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Eu am multe numere din Dolj, chiar Craiova ( rude) și nunumai, care au Orange. Chiar nu am pe nimeni cu alte rețele. Deci nu este relevant să ne luăm după astfel de aspecte. Cert este că cele mai sărace județe din RO ( VS și TR) au ca primă rețea predominantă Cosmote . Sunt sigur că acel clasament postat de hupogramos este ok și acum, cu mici diferențe. Sper să nu se supere nimeni pe mine că am adus aceste completări!Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate