Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Ce operatori de telefonie mobila predomina in Romania, in functie de zone

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#55
PopM

PopM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 12.05.2014

 MembruAnonim, on 03 august 2014 - 17:58, said:

Vodafone a scazut mult la calitatea serviciilor oferite. Se observa inclusiv cand faci un simplu apel telefonic, se aude groaznic!

Asa este, si la mine se aude foarte rau pe Vodafone. Pe Cosmote si pe Orange e cel mai clar sunet. Posted Image

Edited by PopM, 05 August 2014 - 17:16.


#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Orange si Cosmote au implementat si HD Voice, ceea ce la Vodafone lipseste cu desavarsire!

#57
PopM

PopM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 12.05.2014

 MembruAnonim, on 05 august 2014 - 17:29, said:

Orange si Cosmote au implementat si HD Voice, ceea ce la Vodafone lipseste cu desavarsire!

Da, se aude perfect pe HD Voice. Chiar este o diferenta o convorbire HD vs o convorbire fara HD Voice.

Edited by PopM, 05 August 2014 - 17:52.


#58
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014

 PopM, on 05 august 2014 - 17:51, said:



Da, se aude perfect pe HD Voice. Chiar este o diferenta o convorbire HD vs o convorbire fara HD Voice.
Ambele telefoane trebuie sa fie compatibile hd voice. Adica ambii interlocutori.

#59
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Bineinteles. Doar nu o sa ai HD Voice pe Nokia 1100, de exemplu.

#60
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014

 MembruAnonim, on 05 august 2014 - 19:49, said:

Bineinteles. Doar nu o sa ai HD Voice pe Nokia 1100, de exemplu.
Mai sunt unii "afoni" in domeniu, de asta am specificat.

#61
ciak

ciak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 03.12.2006
Daca statistica e reala si in Dambovita sunt majoritari Vodafone, rusinica pentru faptul ca nu s-au gandit sa vina in resedinta de judet cu 4G.

#62
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Județul Buzău - Orange e șăfu'

#63
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006
Desi poate unii useri se supara, eu trebuie sa recunosc ca pot recomanda ca si retea doar Orange, am cartele la toti operatorii, reteaua Orange e net superioara ca si acoperire si calitate. Nu se compara nici macar cu Vodafone sa nu zic Cosmote, Digi la ani-lumina distanta. Acum sunt la munte, Orange are semnal 1-2 liniute, in unele pozitii deloc, insa chiar si asa pe 3G am viteza 1-3 Mbps download si 0,5 Mbps upload. Vodafone are semnalul si mai slab si intrerupt, restul operatorilor nu au semnal deloc.

#64
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005

 Sammael, on 01 august 2014 - 11:24, said:



Majoritatea cunostintelor mele utilizeaza Orange. Inclin sa va sustin opinia legat de Orange ca prima optiune in Timis.
De unde esti tu de origine? In timisoara a fost primul vdf de pe vremea connex... Am si eu un nr orange personal, dar a fost in cosmote si vdf de cand s-a dat drumul la portari... Nr acesta il am de 14-15 ani deoarece nu era semnal vdf in localitatea natala... Il foloseam la parinti, iar in tm aveam vdf, ca majoritatea... Inclusiv acum, orange are campanie regionala la cartela, vdf un schimb n-are... Are la arad, unde orange cred c-are 80% piata... Vreau sa-ti spun in arad ca dintr-o lista (30 nr) de administratori de firme, doar unul avea nr de vdf si acela portat... :-)
Lista prezentata mai inainte cred ca-i relevanta, cu mici ajustari pt cosmote...
Timusoara, bucuresyi, ploiesti, constanta au fost si cred ca sunt fiefuri vdf... Cluj, arad, iadi, buzau, botosani, tg mures, galatu-braila au fost si cred ca sunt fiefuri orange...

Edited by khristian78, 01 September 2014 - 19:14.


#65
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Ca sa va faceti o idee intrati pe site-ul ala de anunturi, care si-a schimbat numele de curand si cautati anunturi pe judete. Rezultatele sunt destul de relevante.

#66
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007
nu va grabiti cu presupunerile. numerele desi par a fi ale unei retele pot fi portate in alta  deci aceste informatii sunt irelevante.

#67
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
Am testat eu vreo 10 in Bucuresti si am gasit doar un numar de Orange portat in RCS&RDS.

#68
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,878
  • Înscris: 09.10.2009

 hupogramos, on 02 august 2014 - 22:39, said:

Teleorman si Vaslui au fost acoperite de "granzi" in bataie de joc exact pe motivul ca sunt prea saraci ca sa merite. Cosmote nu a tinut cont de asta si oamenii s-au abonat. A propos de saracie, ce parere aveti de Botosani? Cine e acolo pe primul loc..?

 hupogramos, on 02 august 2014 - 23:13, said:

Au pus cateva situri in orase (Videle, Rosiori, Alexandria) si pe drumul national si gata. Cosmote a acoperit indoor si zona rurala, cu situri dedicate. De asta oamenii au plecat de la Vodafone in Teleorman si de la Orange in Vaslui.
Asta e explicatia, nu saracia. Ca sa intaresc concluzia am spus ca in Botosani, desi e judet sarac, nu Cosmote e pe primul loc.

PS: intre timp s-au trezit si "granzii" sa vina pe pilonii Cosmote (mai ales Orange, in Vaslui) dar, prea tarziu.

Mare adevar spui. In anii trecuti cand ma ocupam cu instalarea de antene satelit, am tot batut judetul Teleorman si imprejurimile si ma tot uitam cum rasar piloni Cosmote in toate localitatile unde granzii lipseau.Avand telefonul de firma pe Orange, ma tot loveam mereu de problema activarilor: lipsa semnal indor sau foarte slab pt. a putea desfasura un apel cap-coada, asa ca apelam mereu la telefonul personal care era pe Cosmote (mutat de pe Orange tocmai din cauza semnalului slab sau lipsa densificarii).
Asa ca nu trebuie sa mire pe nimeni de ce un operator e nr. 1 sau ultimul intr-un anumit judet.Acum situatia s-a stabilizat, granzii au venit cu piloni noi sau colocari iar discrepanta e mai mica, dar asa cum a zis si hupogramos, clientii pierduti nu se mai intorc, eu personal sunt unul dintre ei ..

#69
EscapE_

EscapE_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 07.06.2014
Totuși in Moldova tot orange e pe primul loc. Cel puțin in orașe predomina orange, la tara parca parca cosmote are un mic avans.

#70
Jibraill

Jibraill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 16.06.2010
Pentru Bucuresti cel putin statisticile se fac in functie de numarul de prepay vandute in Bucuresti si de persoanele ce fac un abonament la o companie si au domiciliu in Bucuresti. Eu stau in Bucuresti dar am abonament de Orange facut in Craiova deci eu apar in statistica pentru judetul Dolj. De asemenea statistica pentru Bucuresti ar trebui facuta doar pentru persoanele fizice nu si pentru abonamente pentru companii, deoarece dupa cum stiti statul are contract cu Vodafone ( cel mai frumos contract a fost facut la TVR in 2011-2012 cu 3 zile inainte sa se demita consiliul de administratie).
Legat de companii acum depinde fiecare ce prefera, eu tind sa cred ca Orange pune pret pe calitate, Vodafone pe reclame frumoase, Telekom pe nelimitatul lor cu * in anumite parti si DIGI cu abonamentele ieftine. Ca si calitate convorbire ( Sony Xperia Z1) pe Orange si Telekom ma aud mai bine si am semnal in tot metroul, pe partea de date, strict referindu-ma la 3G Orange si Vodafone stau cel mai bine la viteza si latenta, pe 4G nu am testat deoarece nu vad rostul din moment ce nu fac streaming.
Trebuie sa asteptam ca si cei de la DIGI sa faca publice informatiile cu privile la numarul de abonati sa ne facem o idee mai buna despre ce se intampla.

#71
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
In Suceava care e cel mai folosit operator si care are cea mai buna viteza la net mobil 3G?

#72
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
MH e împărțit de coșnițe si Orange momentan

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate