Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Inlocuit geam spart, Sos. Iancului

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
1. N-ai zis ce suprafata are sticla
2. Nu ai zis de tip de coating (Low E, de care, etc)
3. Nu ai zis ce tip de spacere are sticla (daca pui spacere de aluminiu o sa iti condenseze sticla pe la margini)
4. Nu ai zis ce gaz vrei sa fie in sticla.

Am vazut sticla si de 200 de euro metrul patrat pentru cultura ta generala.

Deci la 30 de lei sa nu te mire daca vezi oamenii alungiti prin geam sau daca o sa ti se prelinga mereu apa pe el sau daca nivelul zgomotoului o sa fie la fel si cu geanul inchis si cu el deschis.

Inteleg ca oamenii sunt batrani si au pensii mici, dar nu e cazul sa isi bata joc de confortul lor. Plus ca pe termen lung arunca bani la gunoi daca nu isi pun un geam low e.

#20
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
@izometric  Relax.Posted Image  Omul nu are nevoie de geam termopan, ci geam clasic pentru o fereastra. Singurele caracteristici importante pentru el sunt grosimea si pretul. Multi geamgii contemporani isi bat joc si urca preturile, probabil ca sa compenseze vanzarea tot mai slaba din cauza trecerii la termopane.

Edited by Lesbianu, 29 July 2014 - 09:34.


#21
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Salut, cred ca am rezolvat. Am fost azi in Sos Mihai Bravu la ora 11, am lasat geamul, mi s-a spus ca-i gata dupa ora 14. Pret: geam:28 + curatare/chituire:12. Total=40 lei.
Ma declar multumit, probabil daca ma plimbam cu geamul prin Bucuresti gaseam si mai ieftin dar nu avea rost.

Edited by altuser09, 29 July 2014 - 13:36.


#22
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,653
  • Înscris: 13.06.2004
Unde pe Mihai Bravu ai fost?

#23
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Langa Piata Iancului, vizavi de Intermacedonia. Este intre scarile care duc la metrou si coltul intersectiei cu Bd Pache Protopopescu. Adresa exacta: Mihai Bravu nr 110; Program: L-V   9-18, Sambata e inchis. Telefon: 0212526374.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate