Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Achizitie casti

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Bugetul maxim, cat vrei sa cheltui pentru achizitionare?
Uite recomandarea mea Sony Over-Head MDR-ZX300R. Detin acest model, si sincer sunt foarte multumit, bass-ul foarte bun, comode, nu-s grele, conectorul este placat cu aur si cred ca asta este foarte util. Cablurile nu se incurca. Pretul este foarte bun la emag.

LE: Editare link.

Edited by 10nut, 24 July 2014 - 10:39.


#20
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Buget maxim undeva la 130 sau daca sunt de pe emag merge si 150(transport gratuit)

 _-AppleS-_, on 24 iulie 2014 - 10:22, said:

@LensFlare ... Poate se gasesc si in Romania : http://www.muzikia.r...perlux-HD668-B/

Arata bine castile dar am citit pe review ca are ceva probleme cu sunetele inalte si ca nu ar fi foarte comode ca apasa tare pe cap + ca are cablu de doar 1 metru

#21
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,675
  • Înscris: 29.03.2006
Ia Panasonic, cam orice model.
Sunt catastrofal mai bune decat JVC sau Sony.
Sunetul este mult mai puternic, mai clar si mai pur.
La 4/10 se poate asculta lejer.
Urechelnitele de 24 lei, dau clasa cam la orice alt brand, asa ca poti sa gasesti si chifle in bugetul tau.

La deck-uri, probabil as merge pe Sony sau ceva mai de varf, insa la casti, Panasonic clar.

Edited by loock, 24 July 2014 - 10:53.


#22
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Deci fiecare imi zice altceva :)) nu mai stiu ce sa cumpar

#23
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Uite, te duci intr-un magazin si probezi cateva casti, asa nu vei fi nelamurit.
Eu iti recomand Sony fiindca am asa ceva, si sunt foarte multumit, colegul de mai sus ti-a recomandat Panasonic, sunt de asemenea foarte bune, alegerea iti apartine.

#24
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
pana la urma cred ca asa voi face

#25
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
m-am uitat pe vreo 3-4 site-uri si nu am gasit casti panasonic
edit: am gasit pe altex

Edited by reddevilnb1, 24 July 2014 - 11:34.


#26
alexx20alexx

alexx20alexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 13.03.2009

 loock, on 24 iulie 2014 - 10:48, said:

La deck-uri, probabil as merge pe Sony sau ceva mai de varf, insa la casti, Panasonic clar.

Clar nu ai ascultat casti de la "Sony" precum : MDR-1R / MDR-XB1000 / MDR MA900 / MDR-Z1000 / MDR-V6 / MDR-7506 ... etc , casti care in bugetul lor concureaza chiar si cu branduri grele precum Sennheiser / Audio-Technica / AKG ... etc  , unde "Panasonic" sunt cam zero ...


 reddevilnb1, on 24 iulie 2014 - 10:58, said:

Deci fiecare imi zice altceva Posted Image) nu mai stiu ce sa cumpar

In bugetul tau nu prea ai ceva care sa faca cu adevarat diferenta , majoritatea au o constructie slabuta si sunet sub-mediocru ... pentru muzica in bugetul tau as merge pe "PHILIPS SHP3000" / "SONY MDR-ZX600" sau daca esti tipul heavy bass "MDR-XB400"  . Recomand sa le asculti inainte ( indiferent ce model vei alege )

#27
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007

Quote

In bugetul tau nu prea ai ceva care sa faca cu adevarat diferenta , majoritatea au o constructie slabuta si sunet sub-mediocru ... pentru muzica in bugetul tau as merge pe "PHILIPS SHP3000" / "SONY MDR-ZX600" sau daca esti tipul heavy bass "MDR-XB400"  . Recomand sa le asculti inainte ( indiferent ce model vei alege )

Multumesc de sugestie ma voi duce in magazin si voi cauta acele modele sau similare.

#28
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Iar eu am Sennheiser si le recomand pentru sunet, dar nu neaparat pentru confort.
Pioneer asa cum am mai zis, sunt confortabile si au bass ok conform opiniilor cumparatorilor.
Poti cauta si ceva AKG sau asemanatoare, fiind excelente pentru muzica, in general.

#29
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Sennheiser HD201

http://www.pcgarage....nheiser/hd-201/

#30
Dumitru_Pavel

Dumitru_Pavel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 06.02.2014

 10nut, on 24 iulie 2014 - 11:00, said:

Uite, te duci intr-un magazin si probezi cateva casti, asa nu vei fi nelamurit.
am fost prin multe magazine si nu te lasa sa le probezi. au cateva expuse(2-3 modele) si doar pe acelea poti sa le probezi.

#31
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Castile facute special pentru bass vor avea probleme in redarea altor genuri de muzica gen rock?
Ce ziceti si de castile astea?
http://www.emag.ro/c...0/pd/DJVQLBBBM/
Momentan sunt in impas intre cea de sus si cele doua si cred ca in final voi comanda de pe internet:
http://www.emag.ro/c...e/pd/DSWNLBBBM/
http://www.emag.ro/c...e/pd/EZMSKBBBM/

#32
alexx20alexx

alexx20alexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 13.03.2009

 reddevilnb1, on 27 iulie 2014 - 11:32, said:

Castile facute special pentru bass vor avea probleme in redarea altor genuri de muzica gen rock?

Da , in functie de model va afecta mai mult sau mai putin ( de regula castile "heavy bass" au medile putin atenuate ) , oricum in bugetul tau nu putem vorbi de casti pentru Roc Classic , Muzică Clasica , Jazz ... etc ,  la 150lei indiferent ce ai alege va suna prost pe aceste genuri muzicale ( cel putin pentru cineva cu pretenţii medii ) .

In bugetul tau eu as merge pe " MDR XB400 " .
Uite un review facut de "hifiguy528" , o persoana destul de bine cunoscuta in " lumea Head-Fi " ( MDR XB400 se pot asculta in magazinele altex ) :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J6UAOFfATNo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by alexx20alexx, 27 July 2014 - 13:08.


#33
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007

 alexx20alexx, on 27 iulie 2014 - 13:00, said:

Da , in functie de model va afecta mai mult sau mai putin ( de regula castile "heavy bass" au medile putin atenuate ) , oricum in bugetul tau nu putem vorbi de casti pentru Roc Classic , Muzică Clasica , Jazz ... etc ,  la 150lei indiferent ce ai alege va suna prost pe aceste genuri muzicale ( cel putin pentru cineva cu pretenţii medii ) .

In bugetul tau eu as merge pe " MDR XB400 " .
Uite un review facut de "hifiguy528" , o persoana destul de bine cunoscuta in " lumea Head-Fi " ( MDR XB400 se pot asculta in magazinele altex ) :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J6UAOFfATNo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Multumesc pentru sugestie si eu de acestea eram cel mai interesat.Pretentiile nu sunt foarte mari dar pana la urma cred ca acestea le voi lua.

#34
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Astazi mi-au venit castile si sunt foarte multumit de ele.Sunt atat de comode ca nu le simt pe cap :) . Multumesc pentru ajutor

#35
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Si ce model ai cumparat? Sony MDR-XB400?

#36
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Da MDR XB400

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate