Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 

Nokia Lumia 530

- - - - -
  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#217
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Cu acel tutorial poti schimba doar ROM-ul, adica schimbi un ROM branduit(orange in cazul de fata) cu unul stock CV in functie de product code. Nu se poate decoda cu metoda din tutorial.  Ca sa-l decodezi iti trebuie ceva aparatura( in special un pc performant), deoarece decodarea se face prin "brute force". Daca telefonul a fost cumparat la liber sau pret intreg(fara prelungire sau abonament nou), se poate cere codul de deblocare la orange,in mod gratuit.

Edited by seniordady, 09 October 2015 - 11:06.


#218
ReekiNN

ReekiNN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.12.2015
Salut Softpedia . Am un telefon Nokia Lumia 530 , luat acum un am mi se pare .. Azi , cand am vrut sa imi instalez cateva aplicatii , cand am deschis Magazinul , imi dadea eroarea asta : ''Problema la finalizarea cererii. Incercati din nou mai tarziu . Acest cod eroare poate fi util pentru mintile luminate> 805a8011'' . Va rog ajutati-ma , nu ma prea pricep , deci daca mi-ati putea explica cat mai usor si la obiect , fara cuvinte grele Posted Image) . Va multumesc anticipat !

#219
ReekiNN

ReekiNN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.12.2015

View PostReekiNN, on 05 decembrie 2015 - 11:59, said:

Salut Softpedia . Am un telefon Nokia Lumia 530 , luat acum un am mi se pare .. Azi , cand am vrut sa imi instalez cateva aplicatii , cand am deschis Magazinul , imi dadea eroarea asta : ''Problema la finalizarea cererii. Incercati din nou mai tarziu . Acest cod eroare poate fi util pentru mintile luminate> 805a8011'' . Va rog ajutati-ma , nu ma prea pricep , deci daca mi-ati putea explica cat mai usor si la obiect , fara cuvinte grele Posted Image) . Va multumesc anticipat !
Imi raspunde si mie cineva ?

#220
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 29.06.2011
Verifica sa ai setata data si ora corect si incearca prin WiFi(daca nu ai facut deja). De asemenea vezi sa ai memorie libera, sa ai contul Microsoft sincronizat(dai manual ca sa fii sigur).
Vezi aici ceva detalii http://www.techcrise...-phones-solved/

#221
ReekiNN

ReekiNN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.12.2015
Si data si ora sunt setate corect , sunt conectat prin wifi , am dat si sincronizare la cont si tot asa imi zice ...

#222
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Poate nu mai si spatiu de stocare disponibil pe tel, alege să faci stocarea pe cardul SD... Parcă 530 are doar 4 gb interni... Ori ai probleme cu adresa/parola de Outlook!!

Edited by sir_irwin, 06 December 2015 - 08:32.


#223
ocean36

ocean36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 12.12.2007
Salutare oameni buni!
Am o intrebare pentru cei mai destepti ca mine, mi-am luat si eu telefonul acesta de care pot spune ca sunt multumit in general.
Acum care este intrebarea, el nu a venit cu o aplicatie pentru navigatie preinstalata, am gasit una  in "magazin" am instalat-o, dar desi spunea ca este gratuita dupa cele 7 zile de proba nu a mai mers. Acum ar trebui sa instalez alta si habar nu am pe care sa o iau, nici nu am "dispozitia necesara" pentru 100 de teste din care sa nu aleg nimic, poate cineva sa-mi recomande o aplicatie de navigatie cat de cat ok? Daca este free cu atat mai bine.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

#224
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 29.06.2011
Nu ai Here ?
Trebuia sa fie instalata.
Incearca asta https://www.microsof...on/9nblggh3666j ,varianta gratuita.

#225
ocean36

ocean36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 12.12.2007

View PostCGDBZ, on 16 decembrie 2015 - 16:23, said:

Nu ai Here ?
Trebuia sa fie instalata.
Incearca asta https://www.microsof...on/9nblggh3666j ,varianta gratuita.
Multumesc mult!
Nu a venit cu nici o aplicatie de navigatie instalata, iar aplicatia Here am vazut ca nu se mai gaseste in "magazin". Se gaseau alte aplicatii in schimb, dar nu stiam ce sa aleg, variante despre care se spunea ca sunt gratuite  expirau dupa o perioada relativ scurta.
Acum am instalatat-o pe aceasta, multumesc mult de informatie!

#226
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 29.06.2011
Ai luat telefonul de nou si nu avea Here instalat ?

#227
Aradon

Aradon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.06.2013
Buna seara La Toti!!
Am si Eu o Problema.poate voi fi ajutat....
Prietena mea are Nokia Lumia 530  cu Wind 8.1... ar vrea sa asculte radio net pe ea  nu este vorba de radio FM.. daca ii dau un link da klik pe ea si nu se intampla nimic..oare trebuie instalat ceva??
Va multumesc pt ajutor anticipat.. Va doresc o seara placuta in continuare..

#228
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Sa instaleze TuneInRadio din magazin.


#229
ocean36

ocean36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 12.12.2007

View PostCGDBZ, on 18 decembrie 2015 - 20:07, said:

Ai luat telefonul de nou si nu avea Here instalat ?
Scuze pentru raspunsul intarziat,
Da, l-am cumparat de nou, este drept ca nu l-am cumparat de aici din tara, dar nu avea nimic de navigatie pe el. Harti si atat.
Gasisem o aplicatie insa dupa 7 zile a expirat si nu mai stiam ce sa aleg, acum am instalat aplicatia pe care mi-ai recomandat-o si vad ca este ok, nu mai ma deranjeaza cu nimic si merge bine.

#230
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 29.06.2011
Inseamna ca nu mai pun Here nici pe W8.1.Pacat, este cea mai buna aplicatie de navigat gratis si offline chiar daca harta nu este cea mai buna.
Eu inca mai am Here dar am cautat si alta aplicatie pentru rezerva in caz ca raman fara Here plus ca MapFactor GPS Navigation are harta ceva mai detaliata(are si nr. de blocuri).

#231
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014
E loterie cu here-ul.Tot la un 530 branduit tim Italia,dupa reset nu s-a mai putut instala here nicicum,trebuie sa-l fi avut instalat stock din fabrica.

#232
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Două chestii foarte dubioase se întâmplă in "curtea" Microsoft-ului, in ce stadiu/parametri/existentă se află suita Here, si bineînțeles când se v-a lansa OFICIAL wiiinnndooowwwwsss 10 mobiiillle!!!
PS Despre nici una nu veti gasi date concrete (cu sau fără cratimă)...
Dar până la urmă nimic nu mă împiedică  sa folosesc ÎNCĂ wp.😊

Edited by sir_irwin, 22 December 2015 - 20:34.


#233
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 29.06.2011
Cred eu ca Here nu o sa mai fie pe WP. Probabil ca au avut ceva in contract, cum nici numele Nokia nu il mai pot folosi pe smartphone-uri de la 1 ianuarie 2016 cred ca la fel si cu Here.
Cum si-au atras clienti si datorita suitei Here tin ascuns lucrul asta. Dosarele X......

#234
Aradon

Aradon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.06.2013
Va Salut :)
Mersi foarte mult pt ajutor Sorin!!!  a instalad si TuneIn Radio..tot nu merge... a reiesit pana la urma ca postul acela de radio.nu a fost inregistrat din pacate..cu toate ca era legal  cu acte.. ma gandesc ca proprietarul e leness :)
Ti-as da linkul  sa incerci doar..doar cu acordul tau il voi trimite:)
inca odata mersi pt raspuns si ajutor..poate se va rezolva si asta :)
seara faina sa aveti :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate