Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
15808 răspunsuri în acest subiect

#10747
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.460
  • Înscris: 14.01.2008
@DigiHelper.  Ma poti ajuta cu o sesizare legata de viteza de date si acoperirea indoor in Bobalna, jud Cluj?
De la Pasti, merg groaznic datele, si a scazut acoperirea indoor.

Multumesc.

Fișiere atașate


Editat de scorpyo, 06 mai 2019 - 11:19.


#10748
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Mesaje: 8.361
  • Înscris: 16.04.2014

View Postc_marius80, on 03 mai 2019 - 18:17, said:

@DIGI_Helper : bai...de ce naiba nu configurati corect numerele de telefon sa le aduceti intr-o baza de date la zi? Eu 's pe Vodafone din 1997 si de 1 Mai m-au sunat de m-au inebunit cautand pe cineva cu numar de Digi...eu am acelas numar de la inceput,nu a fost portat niciodata si totusi cand cineva apeleaza un numar de Digi ba se concteaza apelul corect la numarul din Digi ba se conecteaza loa mine...

Salut, c_marius80,

Cel mai probabil este o confuzie, persoana care apeleaza formeaza gresit numarul.
Daca tu crezi ca este o eroare din sistem, te rog sa imi trimiti un mesaj privat cu urmatoarele detalii:
- numarul tau de telefon;
- numarul Digi care se incearca a fi apelat;
- numarul de pe care se apeleaza ( si reteaua );
- data si ora la care ai intampinat aceasta situatie.

#10749
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.233
  • Înscris: 04.03.2006
@DIGI_Helper am 2 intrebari sper sa ma poti lamuri:
1. Sunt in Romania si sun prin volte sau vowifi ( am ambele optiuni active, telefonul este pe airplane mode) catre un numar din afara, de ex. Chile. Apelul va fi taxat la valoarea unui apel catre respectiva tara (0.2251 Euro) sau este taxat cat o convorbire locala - adica poti vb cat te tine bateria?
2. Sunt in roaming si sun prin volte sau vowifi catre un nr din tara, tel tot pe AM. Sunt taxat la tarif roaming din tara respectiva sau tarif loco-loco?

#10750
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 898
  • Înscris: 03.03.2014
Nu era o sugestie. Aveti o problema tehnica care trebuie remediata. E vorba de respectul fata de clienti pana la urma. Uite o dovada proaspata de acum:

View PostDIGI_Helper, on 25 aprilie 2019 - 15:21, said:

Salut, AdalwinRo,

Am transmis sugestia ta catre departamentul abilitat.



Salut, KyKyKyKy,

Te poti prezenta cu buletinul intr-un sediu Digi pentru preluarea unei astfel de cereri.

Fișiere atașate



#10751
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.426
  • Înscris: 28.04.2010
@anducoj

1. Costă, normal
2. Gratuit

PS: 2 - gratuit dacă este prin VoWiFi, altfel costă.

#10752
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Mesaje: 8.361
  • Înscris: 16.04.2014

View Postscorpyo, on 06 mai 2019 - 11:18, said:

@DigiHelper.  Ma poti ajuta cu o sesizare legata de viteza de date si acoperirea indoor in Bobalna, jud Cluj?
De la Pasti, merg groaznic datele, si a scazut acoperirea indoor.

Multumesc.

Salut, scorpyo,

Te rog sa imi scrii in privat datele de identificare ale contractului sa iti pot prelua o sesizare.

View Postanducoj, on 06 mai 2019 - 12:06, said:

@DIGI_Helper am 2 intrebari sper sa ma poti lamuri:
1. Sunt in Romania si sun prin volte sau vowifi ( am ambele optiuni active, telefonul este pe airplane mode) catre un numar din afara, de ex. Chile. Apelul va fi taxat la valoarea unui apel catre respectiva tara (0.2251 Euro) sau este taxat cat o convorbire locala - adica poti vb cat te tine bateria?
2. Sunt in roaming si sun prin volte sau vowifi catre un nr din tara, tel tot pe AM. Sunt taxat la tarif roaming din tara respectiva sau tarif loco-loco?

Salut, anducoj,

1. Apelul va fi tarifat ca apel catre destinatia respectiva (in exemplul dat de tine ca apel international).
2. Daca esti pe VoWifi esti tarifat ca si cum ai apela din Romania.
Daca esti pe VoLTE (in cazul in care functioneaza) esti tarifat ca apel din Roaming.

#10753
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.233
  • Înscris: 04.03.2006

View PostDIGI_Helper, on 06 mai 2019 - 15:28, said:

Salut, scorpyo,

Te rog sa imi scrii in privat datele de identificare ale contractului sa iti pot prelua o sesizare.



Salut, anducoj,

1. Apelul va fi tarifat ca apel catre destinatia respectiva (in exemplul dat de tine ca apel international).
2. Daca esti pe VoWifi esti tarifat ca si cum ai apela din Romania.
Daca esti pe VoLTE (in cazul in care functioneaza) esti tarifat ca apel din Roaming.
Ms ptr lamuriri. La fel se intampla si cu apk Digi Oriunde? Ma intereseaza apelul din Romania catre alta tara.

#10754
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.960
  • Înscris: 12.07.2008
Dacă am internet de la Digi, pot contracta servicii de TV ? Mă interesează dpdv practic, adică acum am TV Telekom și am distribuit prin pereți cablu coaxial de la antenă către receivere/TV. Se poate sau televiziunea Digi are nevoie de cablu tip internet către televizoare?

#10755
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Fie schimbi pe iptv TV-ul de la telekom, fie mai tragi un set de cabluri caxiale pt digi.

#10756
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.564
  • Înscris: 15.05.2010

View Postanducoj, on 07 mai 2019 - 08:20, said:

Ms ptr lamuriri. La fel se intampla si cu apk Digi Oriunde? Ma intereseaza apelul din Romania catre alta tara.

Da, la fel va fi considerat, apel international.

#10757
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.960
  • Înscris: 12.07.2008

View Postaddelin, on 07 mai 2019 - 08:53, said:

Fie schimbi pe iptv TV-ul de la telekom, fie mai tragi un set de cabluri caxiale pt digi.

Nu știu ce înseamnă asta cu iptv... Deci, eu as vrea sa renunț la Telekom, dar numai dacă pot folosi cablurile coaxiale pe care le am deja prin pereți, exclus să sparg tot în casă și să trag ale cabluri

#10758
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.774
  • Înscris: 08.01.2012
Poti folosi linistit, coaxial-ul vechi. Depinde acum ce tip de infrastructura este disponibila in zona unde locuiesti si depinde daca locuiesti la bloc sau la casa. Daca stai la casa, treaba e simpla pentru ca ori iti monteaza mini nod de fibra, ori un ONT cu iesite CATV. Daca locuiesti la bloc, sunt doua variante, ori iti vor monta un mini nod de fibra din care va pleca un coaxial catre distributia ta de cabluri, sau pot veni cu cablu coaxial de la cutia de pe casa scarii pana la tine in casa unde te vei lega la fel, la distributia ta de cabluri.

#10759
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Mesaje: 8.361
  • Înscris: 16.04.2014

View Postanducoj, on 07 mai 2019 - 08:20, said:

Ms ptr lamuriri. La fel se intampla si cu apk Digi Oriunde? Ma intereseaza apelul din Romania catre alta tara.

Salut,
Indiferent de modalitatea folosita apelurile catre o alta tara sunt apeluri internationale (nu locale).
Conteaza reteaua/tara pe care este inregistrat numarul apelat

View Postramurel, on 07 mai 2019 - 08:48, said:

Dacă am internet de la Digi, pot contracta servicii de TV ? Mă interesează dpdv practic, adică acum am TV Telekom și am distribuit prin pereți cablu coaxial de la antenă către receivere/TV. Se poate sau televiziunea Digi are nevoie de cablu tip internet către televizoare?

Salut,
Televiziunea de la Digi foloseste cablu coaxial. Nu este nevoie de cablu de internet catre televizoare.
Te asteptam sa semnezi un contract cu noi Posted Image

Editat de DIGI_Helper, 07 mai 2019 - 10:18.


#10760
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.490
  • Înscris: 30.01.2003
Salut.
Cu noua scumpire la digienergy, este posibil să merg la un sediu digi să semnez contract pe 12 luni cu prețul actual (255 lei/MWh)?
Sau se poate face online?
Mersi

#10761
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.920
  • Înscris: 04.03.2016
Digi_helper am vorbit acum 2 seri in strainatate, dar nu imi apare ca am vorbit X minute internaționale, vreo eroare de sistem?
Am verificat si acum dupa 2 zile si tot nu apare :)

Editat de Ghiordi, 07 mai 2019 - 20:21.


#10762
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.490
  • Înscris: 30.01.2003

View Postgeorgica, on 07 mai 2019 - 19:48, said:

Salut.
Cu noua scumpire la digienergy, este posibil să merg la un sediu digi să semnez contract pe 12 luni cu prețul actual (255 lei/MWh)?
Sau se poate face online?
Mersi

Nu mai e nevoie de răspuns, mi s-a confirmat de la sediu digi ca nu se poate.

#10763
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.564
  • Înscris: 15.05.2010

View Postgeorgica, on 08 mai 2019 - 10:53, said:


Nu mai e nevoie de răspuns, mi s-a confirmat de la sediu digi ca nu se poate.

ai arie dedicata pt digi energy. si nu, nu se poate, pretul actual la energie nu mai este 255 MWh

#10764
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.490
  • Înscris: 30.01.2003
Nu știu dacă pe topicul digi energy era cineva mai în măsură ca DIgi_helper să răspundă la întrebare.
Nu mai era nevoie de confirmarea ta, deja am spus că m-am lămurit, am postat ca să fie clar și pentru alții.
Unii chiar nu aveți ce face cu timpul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate