Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Dj incepator

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
jkjkjkjkjk

jkjkjkjkjk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.08.2011
Buna ziua ,
Buna sunt alex si vreau sa ma ajutati cu niste sfaturi.
Vreau sa imi iau mixerul http://www.senia.ro/...hringer-20586-3  si cu castile http://www.senia.ro/...hringer-16176-3 sau http://www.senia.ro/...hringer-16177-3. Ce parere aveti de mixer si da casti.
Se potrivesc castile la mixer, cum as auzi sunetul in ale.
Vreau sa conectez niste boxe la mixer, care deja le am, laptopul si castile. Vreau cu ajutorul lor sa aud sunet in boxe,o melodie si in casti alta melodie, sa pot asculta ce piesa pun urmatoarea la o petrecere de exemplu.
Credeti ca se poate cu aparatura asta.
Tin sa ma corectez ca mai am si o placa de sunet externa.http://www.cel.ro/pl...CFSoOwwodHjAA3g
Multumesc.

Edited by jkjkjkjkjk, 09 July 2014 - 10:55.


#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
sfatul meu pentru orice dj este sa nu se increada intr-un laptop
e necesar sa ai mereu un backup
un display touch reprezinta un avantaj

castile sunt doar de decor si de impresie... toate facand acelasi lucru... nu faci auditii hi-fi 5.1 ca DJ

ca mixer eu m-as indrepta spre ceva SH cu preamplif, cu intrare mic si efecte (ala din link pare meschin rau)

Edited by Nero-d, 09 July 2014 - 11:04.


#3
jkjkjkjkjk

jkjkjkjkjk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.08.2011
Multumesc. Eu castile nu le iau de decor. Vreau sa ascult urmatoare piesa inainte de a o reda. Si mixerul il iau pentru a ma ajuta. Se merita?

Edited by jkjkjkjkjk, 09 July 2014 - 11:37.


#4
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pai ce te intereseaza strict poti asculta in orice fel de casti daca izoleaza suficient...

#5
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006

View Postjkjkjkjkjk, on 09 iulie 2014 - 11:34, said:

Eu castile nu le iau de decor. Vreau sa ascult urmatoare piesa inainte de a o reda.

asculti toata piesa inainte de a o trimite pe boxe?, o sa asculti un pasaj ca sa stii despre ce e vb, in cazul asta asa cum ai primit deja sfat, nu are rost sa arunci banii pe scule de casti, toate fac acelasi lucru, adica reda sunet, treaba e sa fie izolate asa cum s-a spus ca sa poti auzi ceva, in cazul tau fidelitatea pe casti nu isi are rostul

#6
jkjkjkjkjk

jkjkjkjkjk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.08.2011
Si dupa ce fel de casti ar trebui sa ma orientez? Pentru a izola cat mai bine?

#7
dj_yonut

dj_yonut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 29.11.2009
In locatia unde mixez eu, se merge pe 4 bassi FX20 si 4 sateliti mini-horn de 12 toli. in conditiile in care amplificatoarele (2 epx2800 in bridge pe bass si 1 epx2000 pe sateliti) bat spre clip, pupitrul este undeva intrun colt al salii, in acele casti poti pregati urmatoarea melodie, se aud destul de tare si au rezistat la cateva cazaturi zdravene.
Daca tot vrei sa iti iei casti, fi atent in descrierea lor sa aiba sensibilitate cat mai mare (110 db au hpx2000).
Apoi, daca esti incepator, nu arunca banii pe un rahat de mixer, o consola e foarte buna.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate