Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

Calcul termen prescriere

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
nikk2009

nikk2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.04.2009
Am avut un litigiu de munca - drepturi salariale din sept 2006 - inceput  in sept 2009, .
Am castigat procesul - hotarare definitiva in aprilie 2103 si irevocabila in martie 2014 (!) .
Am executat-o silit in iunie 2014 .
Problema este ca nu am solicitat si dobanda ca daune-interese . O mai pot cere acum si daca DA pentru ce perioada ?
Multumesc tuturor.

#2
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 16.02.2013
Nu.
Ce aveai de cerut ai cerut si ai primit. Nu am auzit de indexare cu inflatia sau ca a trecut ceva timp de la pronuntare.
Sigur poti afla daca discuti cu un avocat pe drept civil - comercial

#3
nikk2009

nikk2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.04.2009
Dupa cate am vazut eu (in ultimul timp) se poate cere atat actualizarea debitului cu inflatia - pentru a primi creanta la aceeasi valoare , adica  compensarea prejudiciul suferit prin devalorizare, cat si venitul nerealizat prin lipsa de folosinta prin neexecutarea contractului de munca la scadenta  - plata salariului la termen  ,  adica dobanda legala penalizatoare , in cazul meu .

Edited by Dau, 04 July 2014 - 21:11.
Nu este nevoie sa scrii cu rosu.


#4
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 16.02.2013
Cred ca in plingerea initiala trebuia mentionat suma care va fi actualizata cu indicele de inflație la data plății efective"".
Acum probabil trebuie alta plingere.

#5
nikk2009

nikk2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.04.2009
Exact despre asta intrebam . Am dreptul  (adica nu a fost prescris) , printr-o actiune noua sa solicit dobanda ( ca daune-interese) pentru neexecutarea la timp a obligatiei de catre angajator ( plata salariului) si daca DA , pentru ce ( si care) perioada  , in situatia expusa ?

Multumesc tuturor .

Edited by nikk2009, 27 June 2014 - 18:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate