Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Tenis fete: Simona Halep

* * * - - 17 votes
  • Please log in to reply
18296 replies to this topic

#13249
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

 futurist, on 17 martie 2018 - 14:36, said:

Noi, adica cine?
Esti purtatoru' de cuvant al Simonei?
Noi, adica cei care o sustinem. Indemnurile erau pentru cei care sunt "orbi" in fata unor evidente, fie ca ne avantajeaza, fie ca nu.

Nu sunt purtatoru', sunt chiar Stere.
Asa intrebare, asa raspuns.

Edited by nniki, 17 March 2018 - 15:51.


#13250
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,134
  • Înscris: 30.07.2006

 nniki, on 17 martie 2018 - 14:33, said:

Pensionarii aia n-au motive sa fie pro sau contra Simonei. Oamenii spun ce vad.
Pe cine ai vrea sa auzi comentand ce se intampla la turnee?
Daca fostii campioni nu-s buni, atunci cine?

Sa nu refuzam evidentele in numele "patriotismului". Sa ramanem cu "ochii deschisi".

Ma mira.
Chris Evert e un CTP cu fusta, ii ridica osanale si prognozeaza castigarea unui GS de catre Halep de vreo 8 ani.
Mai bine se opreste, poate Halep chiar castiga unul :lol:
Candva....

#13251
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Eu îmi doresc un meci important sa fie comentat de Radu Banciu

#13252
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,134
  • Înscris: 30.07.2006

 Danosul, on 17 martie 2018 - 12:27, said:

Au mai fost episoade din acestea în care Cahill vorbea la pereți și Simona era în lumea ei și nu s-a întâmplat nimic, nu a renunțat la el.

Asa cum era de asteptat, colaborarea cu Darren Cahill a incetat astazi, dupa 3 turnee ratate anul acesta.
Domnul Cristian Tudor Popescu, expertul Digi24 in politica, tenis, medicina, zootehnie, fotbal, micro si macro economie, filozofie, matematica, stiinta si tehnica
si-a calcat pe mandrie si a acceptat oferta staff-ului managerial al Simonei Halep , 5 ani pe rol de mentor, coach si masseur.
Un rol important in aceste negocieri se pare ca l-a avut si  domnul Ion Tiriac.
Suma este confidentiala , insa surse apropiate vorbesc de 3.5 mil euro+bonusuri.
Domnul Cristian Tudor Popescu are misiunea de dubla(chiar tripla) numarul de Grand Slam-uri castigate de Simo.
Primeste , evident . bonus de performanta, daca Simo castiga mai mult de un turneu de an. Este greu, dar nu imposibil.
Cel de la Madrid, sponsorizat de domnul Ion Tiriac, nu intra in calcul.

Edited by marius.bunu, 17 March 2018 - 18:38.


#13253
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009
Săracu' de tine, ai vrut și tu să-ncerci sarcasmu'!? Mai încearcă, deocamdată ai ajuns numa' la penibil...Posted Image

#13254
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,134
  • Înscris: 30.07.2006

 zzhunt, on 17 martie 2018 - 17:15, said:

Eu îmi doresc un meci important sa fie comentat de Radu Banciu

Ce cumpara Simo de la simigerie? Covrigi Osaka (bagel) Posted Image

Rautati marca Banciu.
S-o lasam pe Halep sa se pregateasca de Rolanda Garos, niste vraci australieni i-au prezis ca il va castiga anul asta.

Edited by marius.bunu, 17 March 2018 - 18:40.


#13255
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
Cum pierde Halep, cum se activeaza alde @marius.bunu!  Nu ca m-ar mira...

#13256
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016
Bine ca n-am vazut meciul; am preferat sa tai la vie. Daca juca la 5.30 cum era anuntat poate, dar asa am intuit ca o sa-mi pierd timpul.
M-am uitat pe telefon de doua ori; prima oara la 3-6, 5-0 iar a doua oara deja ierea 6. Eram curios daca il ia la 0 pe al 2 lea.
Cica ar fi facut intindere; psihica. :D

#13257
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Danosul, on 17 martie 2018 - 11:08, said:

http://m.ziare.com/s...-puncte-1506224
Oare să se fi înțeles cu Osaka și Simona să o lase să câștige acest meci, in schimb Osaka sa nu o încurce la vreun meci de GS ?

Mai degraba s-o fi inteles Wozniacki cu Osaka sa o incurce la puncte... Va dati seama ce tragedie greaca ar fi pentru presa din Romania ca Simona sa piarda locul 1 mondial ?

 oaspetele, on 17 martie 2018 - 08:10, said:

Nu e ok la psihic.

A fost praf si la fizic si la psihic. Ca si cand ar fi trebuit sa castige fara sa joace (asa cum isi doresc toti romanii - locul 1 WTA fara meciuri sau cu adversare care isi rup o mana sau un picior).

 crislacor, on 17 martie 2018 - 10:08, said:

Eu cred că în toate turneele astea există o anumită programare, făcută împreună cu antrenorii. Un fel de țintă după care, odată atinsă, nu mai forțează. Pînă la urmă, nici nu cred că e corect să ne gîndim că poți participa la toate turneele și să le și cîștigi...
Corpul omenesc are și el niște cicluri de ups and downs, iar cum principala ei țintă acum a rămas un Grand Slam, trebuie să facă totul pentru această țintă.

Nu e nicio programare. Urmatoarea tinta e sa ajunga macar intr-un sfert de finala de GS, cu jocul asta...

 crislacor, on 17 martie 2018 - 10:08, said:

Ea trebuie să își atingă potențialul maxim la un Grand Slam, pînă atunci orice meci cîștigat e un plus, iar cele pierdute nu trebuie tratate decît prin prisma învățămintelor ce pot fi trase din ele. Fie că ne place, fie că nu, totul e calculat în sportul de înaltă performanță...

La nivelul asta de joc - sanse reduse sa atinga vreun nivel la urmatorul GS...

 Bibulus, on 17 martie 2018 - 11:54, said:

Daca i s-au urcat vedetismele la cap e foarte rau --- daca e alt motiv pentru care Cahill nu mai este pe placul ei, ar trebui sa renunte la el amiabil si sa-si gaseasca alt antrenor.

Simte ca trebuie sa castige doar pentru ca e locul 1 WTA - se vede din atitudinea in joc, dupa strigatele pe care le scoate, fara sa trimita puternic si din relatia cu Cahill.
Cred ca Simona si-a cam atins limitele. Suporterii romani sunt augmentati, umflati cu pompa de presa sa creada ca se pot intampla minuni, asteptarile poporului roman sunt mari... in realitate un sportiv e in primul rand om.

 althea, on 17 martie 2018 - 11:57, said:

Eu cred că a fost doar lipsă de reacție fizică (observabilă, nu știu cum să zic) din partea ei, nu vedetisme și nici nebăgare în seamă.

Mai degraba nervi si draci neexprimati... Tensiuni acumulate care vor rabufni cumva..."Ia uite, bai nene, nu imi iese nimic si vine si Cahill cu teoriile lui... Du-te de aici, bai baiatule..."

Edited by rosix, 18 March 2018 - 08:46.


#13258
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
rosix, nu mai amesteca frate, poporul roman in frustrarile tale. daca ai de zis ceva de tenis,ok, zi-ne, daca nu in poiana cu tine. Capisci?
Da, vine cate un moment ca cel din meciul cu Osaka, cand iti dai seama ca nu ai arme eficiente ca s-o bati si atunci te apuca toate alea. Si te intrebi de ce oamenii pe care ii platesti cu bani grei, sa te pregateasca pentru astfel de momente, nu te-au pregatit.
Ce naiba vreti? Si voi ati reactiona la fel.
Da, sunt si astfel de momente in cate un meci, in care ai vrea sa pleci si sa-l dai dreacu' de meci. Cand nu-ti intra nimic, iar celuilalt ii intra tot. Da, se intampla si asta nu o pot sti decat cei ce au jucat, cat de putin, tenis.
Cum a spus si bibulus, despre declaratiile Simonei ca nu a fost pregatita pentru meci.

#13259
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

 iancuMIC, on 17 martie 2018 - 23:02, said:

Bine ca n-am vazut meciul; am preferat sa tai la vie. Daca juca la 5.30 cum era anuntat poate, dar asa am intuit ca o sa-mi pierd timpul.
M-am uitat pe telefon de doua ori; prima oara la 3-6, 5-0 iar a doua oara deja ierea 6. Eram curios daca il ia la 0 pe al 2 lea.
Cica ar fi facut intindere; psihica. :D

Nasol.
Daca te uitai la meci, scapa via de zăpadă.

Despre Simona,
eu am vazut de la meciul cu Martici, cum calca pe glezna aia, imediat dupa ce se întindea la extrem.
Asa ca era clar restul.
Am scris ca va fi cel mai greu meci, cu japoneza haitiană, dupa ce am văzut frustrarea Simonei.

#13260
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,134
  • Înscris: 30.07.2006

 rosix, on 18 martie 2018 - 08:48, said:

Simte ca trebuie sa castige doar pentru ca e locul 1 WTA - se vede din atitudinea in joc, dupa strigatele pe care le scoate, fara sa trimita puternic si din relatia cu Cahill.

Relatia cu Cahill e buna, nu mai cobiti atata.
S-a dat in GSP transcrierea conversatiei dinaintea setului 2.

DC: Girl,what's wrong with you? just do it!your shirt said so!Go on, Simo!
SH : Armanlu catzarlu batzrlu geaici NO 1!!

Colaborare perfecta.

Apoi a intrat  pe teren si a lasat-o pe Osaka cu gura cascata.

 rosix, on 18 martie 2018 - 08:48, said:

Nu e nicio programare. Urmatoarea tinta e sa ajunga macar intr-un sfert de finala de GS, cu jocul asta...


Ce GS? vorbesti de nave spatiale.
Mai castiga si ea vreun turneu anul asta sau ramane megacampioana de la Shenzen?
Svitolina si Kvitova deja au 2 turnee castigate.

Edited by marius.bunu, 18 March 2018 - 17:29.


#13261
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

 marius.bunu, on 17 martie 2018 - 18:26, said:

Asa cum era de asteptat, colaborarea cu Darren Cahill a incetat astazi, dupa 3 turnee ratate anul acesta.
Domnul Cristian Tudor Popescu, expertul Digi24 in politica, tenis, medicina, zootehnie, fotbal, micro si macro economie, filozofie, matematica, stiinta si tehnica
si-a calcat pe mandrie si a acceptat oferta staff-ului managerial al Simonei Halep , 5 ani pe rol de mentor, coach si masseur.
Un rol important in aceste negocieri se pare ca l-a avut si  domnul Ion Tiriac.
Suma este confidentiala , insa surse apropiate vorbesc de 3.5 mil euro+bonusuri.
Domnul Cristian Tudor Popescu are misiunea de dubla(chiar tripla) numarul de Grand Slam-uri castigate de Simo.
Primeste , evident . bonus de performanta, daca Simo castiga mai mult de un turneu de an. Este greu, dar nu imposibil.
Cel de la Madrid, sponsorizat de domnul Ion Tiriac, nu intra in calcul.

Vezi ca angajeaza aia de la TNR portar.

#13262
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu pot sa-mi dau seama ce a patit Simo, de unde caderea asta. Ori s-a relaxat prea tare, ori si-a subestimat adversara, pentru ca in celelalte 3 meciuri directe a iesit invingatoare, ori a prins o zi proasta, ori toate astea la un loc. Se mai intampla si asemenea caderi. Cam toate au avut, exceptand-o pe Serena, bineinteles! :) Sa speram ca revine in forta pentru Miami.

#13263
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Va uitați la finala?

Cum vi se pare meciul?

Joaca cele două mai bine că Halep?

#13264
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Cum? Fetele fac ce stiu ele mai bine. fac schimburi interminabile si cine se plictiseste pierde.

#13265
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,529
  • Înscris: 16.12.2006
Ma asteptam ca Daria Katsakina sa o spulbere pe japoneza, da vad ca a fost tocmai invers. :))

#13266
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Mi s-a parut un meci slab, dar sunt tinere si au timp sa creasca. Au avut emotii amandoua, dar osaka si le-a controlat mai bine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate